Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

cit timp v-au durut sinii?- Pina in a cita luna?


7 raspunsuri la acest subiect

#1
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 20:24

Vreau sa intreb gravidutele cu burtica mare pina in a cita luna ori saptamina de sarcina au avut dureri la nivelul sinilor. Eu sint spre sfirsitul saptaminii a 9-a si parca nu ma mai dor asa tare. Saptaminile trecute nici nu suportam sa ma atinga sotul, deoarece chiar si cind imi schimbam pozitia in pat ma dureau de nu mai puteam. Va pun aceasta intrebare deoarece sint putin ingrijorata de mersul sarcinii. Nu vreau sa pierd copilul, deoarece am mai pierdut in decembrie 2001 un copilas, am 34 de ani , Rh negativ ( sotul Rh pozitiv) [ am cu sotul dubla incompatibilitate la singe: grupa sanguina - eu 0, el A - si Rh-ul]. As fi foarte suparata daca s-ar mai intimpla iarasi. Va multumesc pentru raspunsurile la intrebarea anterioara. Cu drag , Romana [zid]

#2
narcisa

narcisa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 21:00

Cred ca de prin luna a treia a fost un pic mai bine, dar f.bine va fi dupa ce nu vei intarca, asa ca ai un drum lung in fata ta, cel putin asa a fost la mine, dupa nastere in timpul alaptarii sunt oricum mai grei de la lapte si tot asa. Multa sanatate si sarcina usoara(si eu am RH negativ si sotul positiv, dar amandoi grupa A, probleme insa n-am avut mi s-a facut injectia prin luna a sasea si imediat dupa nastere si atit), si nu in ultimul rind: Bine ai venit pe acest forum!!! narcisa + [copil]Patrick[flo][pup][flo]

#3
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 21:26

Nu stiu pana cand, dar stiu ca eu am 20 de saptamani si tot ma dor sanii. Si asta nu ar fi nimic pe langa altele, cum ar fi durerile de spate (infioratoare) si senzatia ca 'nu mai am loc in propria-mi piele'.:) Dar merita, pt ca toate astea sunt pt sufletelul care creste in mine. pupic.Alina[il] ariel

#4
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 21:54

Fetelor, trageti aer in piept si relaxati-va ca mai e drum lung de facut...eu sunt in ultimile zile, deci pot naste oricand, de dureri de spate pot spune ca acum m-au luat, pana acum am fost o fericita, dar acum e cam nasol mai ales cand ma intorc noaptea in pat, am senzatia ca raman fara spate...[bang] Dar, oricum ar fi, eu zic ca se merita...[bibe] Cristina

#5
narcisa

narcisa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 21 noiembrie 2002 - 23:37

Alina, eu am avut dureri de mijloc si spate din primele saptamani, si acum are Patrick deja 5 luni si eu inca nu pot dormi pe spate. Dar asa cum zice si Khristin se merita; numai cind ne jucam si uit de faptul ca inca am dureri de mijloc. Cristina nastere usoara, mult a fost putin a ramas!!! narcisa + Patrick

#6
khristin

khristin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.575 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 00:45

Merci Narcisa, Imi place numele baietelului tau, si daca bebelusul nostru va fi baietel ne-am gandit la Edgar Patrick. Multumesc pt. urari, Cristina

#7
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 11:56

La prima sarcina, m-au durut tot timpul sanii... desi prin trimestrul al III-lea era deja suportabil, insa si dupa nastere, a fost mai rau, pana n-am mai avut laptic! Acum insa, ma si mir, nu ma doare nimic!!! Nici spate, nici tite... nimic! In schimb, mi-e cam greata... ca de, ceva tot trebuie sa-mi aminteasca de BB din burtica, nu? daca dragoste nu e, nimic nu e!

#8
lore

lore
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 22 noiembrie 2002 - 16:11

Eu sunt in saptamana 29 si ma dor sanii din cand in cand,suportabil oricum.Si spatele ma mai supara in special dimineata la trezire dar nu foarte tare. In ceea ce priveste RH.eu am dubla incompatibilitate cu sotul meu(eu o negativ,el B pozitiv).Mi-am facut anticorpii la Institutul de Hematologie prin luna a doua si mai fac luni.Prima data totul a fost bine,sper ca si acum va fi la fel.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -