Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intarcarea


8 raspunsuri la acest subiect

#1
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 11:03

Ajutati-ma fetelor.[help][help] Sunt un pic racita si vreau sa-l intarc pe[bb][copil] Nicolas( 11 luni si 10 zile).E tare atasat de tzatzica si nu stiu cum o sa reactioneze cand o sa vada ca n-o sa-i mai dau.Suge doar seara la culcare si o data noaptea. Voi cum ati procedat?Au plans?Au uitat repede?

#2
anamaria

anamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 12:34

Cel mai bine ar fi sa-l poti lasa sa stea cu altcineva 2-3 zile, pana se obisnuieste- mama ta, soacra, etc. Asa n-o sa te aiba mereu alaturi, sa-i "mirosi" a laptic... Oricum, este destul de marisor, asa ca eu zic ca e timpul... mult succes!!! daca dragoste nu e, nimic nu e!

#3
piskot

piskot
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 13:03

Are dreptate Anamaria...lasa-l cu cineva vreo cateva zile. Ia-ti vacanta ! [beach][:-)))]. Eu am alaptat-o pe Ruxy vreo 3 luni si s-a intarcat repede. Bebelul tau este destul de mare si intelege unele lucruri acum. S-ar putea sa fie nervos [:(!][:(!] vreo cateva zile, dar daca vrei neaparat trebuie sa fii ferma in hotararea ta. Sa nu te lasi sensibilizata se rugamintile lui [q][q][q]!!! Succes ! [pup][flo] Piskotel

#4
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 13:37

Fetelor sa-l las si fara tzatzica si fara mamica lui?N-as putea sa fac asta.Macar pe mine sa ma aiba langa el daca nu-i mai dau sa suga. Sunt tare speriata.Mi-e frica sa nu-i fac rau , sa nu planga prea tare .

#5
irisa

irisa
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 15:45

eu ii mai dau si acum sa suga are 1 an si 1 luna si sa stii ca e f.sanatos, iar dr. spune ca e ok . daca tot stau acasa si nu merg la serv macar atit sa fac pt. el am incercat si eu sa il intarc dar nu prea am reusit [cheers][copil]

#6
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 19:01

Daca e asa de atasat de titica, lasa-l sa mai suga [alcool]! E inca mic, totusi... si are nevoie de lapte! Laptele matern este asa de benefic pentru cei mici! De ce incerci sa fortezi lucrurile? Faptul ca esti racita nu afecteaza cu nimic calitatea laptelui. Lasa lucrurile sa decurga natural, va veni o zi cind n-o sa mai vrea el laptic de la tine sau cind n-o sa mai fie destul [ups]... [pup] @+... O&A [bibe]

#7
adriana

adriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 15 noiembrie 2002 - 19:32

Doctorul meu zice ca e chiar bine sa fie mama un pic racita pentru ca astfel corpul fabrica anticorpi pentru raceala, si ii transmite si copilului prin lapte...doar ca mama trebuie sa poarte o masca pe fata cand alapteaza sa nu-i dea si bebelusului raceala...Asa ca ...e foarte bine ca esti racita...nici gand sa dauneze copilului... Cat despre intarcare...am mai zis-o: daca mai poti, mai da-i laptic [bibe] ca e cel mai minunat lucru cu care nu se mai intalneste bebele tau niciodata.[papica]

#8
narcisa

narcisa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 16 noiembrie 2002 - 00:09

Daca ai lapte destul e pacat sa nu-l alaptezi in continuare. Patrick de cind i-am dat lapte praf (3 luni si jum.) nu mai vroia lapte matern; era pur si simplu innebunit dupa laptele praf: il alaptam cite o ora si dupa mai cerea inca o sticla de 200 ml. lapte praf. Dupa o saptamana n-am mai rezista; aveam deja rani la sini. Si cum nu l-am mai alaptat nici n-a dat semne ca ar fi nelinistit isi lua sticluta si era ff. multumit. insanatosire grabnica narcisa + Patrick

#9
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 16 noiembrie 2002 - 08:43

Iar vrei sa-l intarci?Crezi ca o sa ai lapte la nesfarsit?Eu zic sa mai ai rabdare.Pe mine m-a alaptat maica-mea pana la 1.5 ani.Eu nu am putut sa o alapteza pe Simona atata si tare imi pare rau.Iti dai seama ca Nicholas are anticorpi nu ca Simonica.Eu plangeam dupa tzatica la 1.5ani si cand a aparut frate-meu ,cand avea 2.5 ani vroiam si eu la tzatica.Ai intrebat dr si ti-a spu sa-l intarci? Gabi si Simonica.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -