Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

budinca Danette


14 raspunsuri la acest subiect

#1
mirelam

mirelam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:19

Ca tot am fost intrebari referitoare la produse din comert aduc si eu in discutie Budinca Danette de la Danone. Andrei este innebunit dupa cea de cacao. Ar vrea in fiecare zi cate una. Dar nu stiu daca fac bine daca-i dau prea des. Voi dati asa ceva la copii?

#2
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:35

Cate E-uri contine? eu una, nu cred ca e bine sa-i dai prea mult, dar probabil ca de 3 ori pe saptamana, nu-i nici un pericol. Se presupune ca e pentru copii, dar unii nu se dau in laturi de la nimic [am citit de o firma din Australia care producea bauturi alcoolice a vrut sa-si extinda piata si s-a bagat pe segmentul copii, producand niste bombonele cu ....lichior...:-(]

#3
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:35

Da, eu le dau, nu in fiecare zi, mai variez cu un iaurtel, un Danonino.Celui mic ii mai dau Danette de vanilie, dar cea mare nu vrea decit cu cacao. Ce-i drept si Tudor o prefera tot pe cea cu cacao, dar el fiind micutz inca il mai pot pacali. Depinde ce virsta are bb-ul tau. Stiam ca pina la 1 an nu e prea bine sa pape cacao (in afara alimentelor speciale pentru bebelusi, cum ar fi cerealele cu cacao de la Nestle recomandate de la 8 luni).

#4
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:43

Andrei al Mirelei are 4 ani, nu-i problema cu cacaoa. Dar de Danonino, ce ziceti pentru un copil de 1 an si 5 luni? Ca m-a apucat nu stiu ce sa-i cumpar, si rezultatul: nebunieeee, vrea incontinuu, m-a zapacit! Cat de corect este sa-i dau Danonino in fiecare zi (cate 3 cutiute chiar)???

#5
mirelam

mirelam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 102 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:49

Si eu ii dau Danonino in fiecare zi, cand era mai mic manca doar doua acum le mananca pe toate cele patru borcanase micute. Asta nu are E-uri, asa ca nu-mi fac griji. Mai nou mai mananca Iaurt simplu Activia, tot de la Danone. Referitor la intrebarea mea despre Danette ...m-am uitat pe cutie si are 2 e-uri dar am inteles ca-s dintre cele inofensive.

#6
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:57

Ahh pai e mare Andrei, nu cred ca e vreo problema cu cacao. Ai dreprate Vilma sint innebuniti dupa Danonino. Le-am dat de mici, cred ca de pe la 6-7 luni, nu mai stiu exact, de cind au avut voie iaurt si brinza de vaci, cred ca e singurul aliment pe care il accepta toti copii fara exceptie. Cred ca n-are ce rau sa-i faca,contine brinza de vaci, smintina. Tudor tot cite 3 maninca la masa de ora 5 si are abia 1 an si 2 luni.

#7
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:58

Si Bianca mea (3 ani jumate) devoreaza budinca Danette de cacao. Ar minca ea in fiecare zi, dar nu ii iau decat ocazional. Iar despre Danonino, pediatra mea i l-a recomandat inca de cand avea 6 luni, si intotdeauna l-a mancat cu placere. La peste 1 an, sigur nu poate sa ii faca nimic rau...

#8
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 16:59

Am uitat sa va spun, cea mare prefera Cremoso dintre iaurturi, fara arome, din cel simplu.

#9
danielac

danielac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.498 mesaje

Postat 08 octombrie 2002 - 17:24

Eu i-am dat Dianei din cea cu vanilie si a fost o placere pentru ea. Din celelalte iaurtele le prefera pe cele Activia. dana

#10
oanaD

oanaD
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 05:50

Ruty dupa ce mananca cacao e tare agitata si doarme tare putin, dar cea de vanilie ne place


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -