Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Stiati ca...?:0)


4 raspunsuri la acest subiect

#1
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 05:32

<<<perlele se topesc in otet? <<<este nevoie de pielea a 3.000 de vaci pt.confectionarea mingilor folosite intr-un an de NFL? <<<35% dintre persoanele care au anunturi la matrimoniale sunt casatorite? <<<cele mai "tari"firme din lume sunt Malboro,Coca-Cola si Budwiser in aceasta ordine? <<<10% din salariile guvernul rus provin din vinzarile de vodka? <<<in propozitia "The quick brown fox jumps over the lazy dog" sunt folosite toate literele alfabetului?(invetata de Western Union pt. a testa telexul in comunicatii) <<<cel mai lung cuvint englezesc in care nu se repeta nici o litere este "uncopyrightable" <<<"stewardesses"este cel mai lung cuvint in engleza pe care-l tastezi doar cu mina stinga <<<nu exista in engleza cuvinte care sa rimeze cu "month", "orange","siver" si "purple"? <<<"I am" este cea mai scurta propozitie in engleza? <<<macaitul de rata nu are ecou si nimeni nu stie de ce? <<<fiecare "popa"de la cartile de joc reprezinta o figura istorica?frunza-Regele David, trefla-Alexandru cel Mare, inima-Charlemagne si rombul-Julius Caesar; <<<111,111,111x111,111,111= 12,345,678,987,654,321 <<<in vremuri apuse clanurile care vroiau sa scape de unul din membri fara sa-l omore obisnuiau sa-i arda casa cu totul?de aici si expresia "to get fired"(a fi concediat) <<<ochiul unui curcan este mai mare decit creierul sau? <<<timpul record de zbor al unei gaini este de 13 secunde? <<<doar o persoana la 2 bilioane va trai pina la 116 ani sau mai mult? <<<melcii pot dormi cite 3 ani fara sa se hraneasca? <<<daca pui o stafida intr-un pahar cu sampanie se va scufunda si ridica la suprafata in continuu? <<<amprentele ursuletului koala sunt atit de asemanatoare cu cele umane incit pot fi comfundate la "locul crimei"? <<<in lunile care incep duminica va exista un vineri 13? <<<exista 293 de moduri in care poti schimba un dolar(in ¢) <<<toate ceasurile din "Pulp Fiction"arata ora 4:20? <<<daca cititi toata aceasta porcarie iNseamna ca n-aveti ocupatie,ca si mine? [:D][:D][:D][:D][:D][:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#2
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 06:22

Si hai sa va mai "bag" una!Ultima!...pe azi[:D][:D] Ori de cite ori va scapati copiii de sub control,va puteti consola cu gindul ca pina si "atotoputernicia" lui D-zeu n-a rezistat copiilor...[:)] Dupa ce a creeat Raiul si Pamintul,D-zeui i-a zamislit pe Adam si Eva.Si primul cuvint pe care D-zeu l-a zis catre ei a fost "Nu!" "Ce nu?"ii replica Adam. "Nu muscati din fructul oprit!"spuse D-zeu. "Fruct oprit???Exista fruct oprit?Hei,Eva...exista fruct oprit!" "Nu se poate!" "Ba da, se poate!" "Nu muscati din fruct!"le spuse D-zeu. "De ce?" "Pentru ca eu is tatal si-asa zic eu!"spuse D-zeu,intrebindu-se de ce nu s-o fi oprit cu creeatu' la elefanti?!?! Citeva minute mai tirziu D-zeu vazu copiii cu marul in mina si se enerva. "Nu v-am spus sa nu mincati marul?intreba Tatal Ceresc. "Ihiii!"replica Adam. "Atunci de ce l-ati mincat?" "Nustiu!"raspunse Eva. "Ea a inceput!"o acuza Adam. "Ba nu eu!" "Ba tu!" "BA NUUU!"....Exasperat la culme de purtarea celor doi,D-zeu ii pedepsi oferindu-le darul de-a avea propriii copii.[:)] Atunci "tiparul" a fost stabilit si nu s-a mai schimbat!Si-aici e scuza pentru linistea voastra:daca ati incercat de nenumarate ori si cu multa dragoste sa va idreptati copiii pe calea cea buna si ei n-au vrut s-o urmeze nu va judecati prea aspru!Daca insusi D-zeu a avut dureri de cap tinindu-si in friu copiii ce te face sa crezi ca va fi floare la ureche pentru tine??... [:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#3
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 07:26

<<<in lunile care incep duminica va exista un vineri 13? mai veve, pai nu e normal ca o luna care incepe cu 1 duminica sa aiba 13 intr-o vineri?????? ca doar nu s-a inventat saptamana cu 8 zile [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]

#4
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 11:23

Mie mi-a placut aia cu: mac-mac....maac-maac...maaac-maaac..... [:X]

#5
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 06 octombrie 2002 - 15:02

quote:
Originally posted by Angela T.
<<<in lunile care incep duminica va exista un vineri 13? mai veve, pai nu e normal ca o luna care incepe cu 1 duminica sa aiba 13 intr-o vineri?????? ca doar nu s-a inventat saptamana cu 8 zile [:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D][:D]
Hihihi![:D]Daca ma crezi nici n-am stat s-o gindesc pe-asta;ba chiar mi s-a parut foarte interesant...matematica asta!!!!![:D][:D][:D][:D][:0)] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -