Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

dr. Puia


12 raspunsuri la acest subiect

#1
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 12:06

Fetelor care dintre voi ati auzit de dr. Puia (Giulesti)?. A nascut cineva cu el? Cum este ca medic?

#2
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 12:07

Dapz e la giulejt, io am nascut acolo, nu cu el, dar am auzit de el. E doktor bun, dar scump (cam asta mi-a ramas in cap din ceam auzit). Adeca...e bun dar costa. Luizax

#3
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 12:16

E un doctor super bun. E doctor de VIP-uri, dar nu e genul snob. Adica accepta si alti pacienti, fara discriminare. Patru dintre prietenele mele sunt pacientele lui (dintre care doar una e VIP) si sunt extrem de incantate de el. Daca mai ai nevoie de alte informatii, iti stau la dispozitie. Elena

#4
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 12:23

Daca mai ai si alte informatii astept cu nerabdare. Este adeptul nasterii normale sau ..cezariana?

#5
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 13:38

Nu are preferinte, si apreciaza fiecare caz in parte. Si ii si poti spune daca ai tu o preferinta. Stiu ca nu e chiar asa de scump, dar sincer nu stiu cat costa o consultatie la el. Dar prietenele mele, pacientele lui (mai putin VIP-ul in cauza) sunt oameni normali cu salarii medii, asa ca daca ar fi fost scump nu si-ar fi permis sa se duca. Si ele sunt pline de probleme netratate, care le impiedica sa aiba copii, iar doctorul este un meserias. Si are rabdare. Inca un detaliu ar fi ca uneori mai pleaca in strainatate pe la congrese, asa ca e bine sa te interesezi cine ii preia atributiile si pacientii in acele perioade. Asta nu mai stiu sa iti spun. Mult succes si incredere maxima! Elena

#6
Onetzica

Onetzica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 14:19

Iti multumesc mult Eleni.

#7
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 15:08

si eu am auzit de el. E un doctor foarte bun iar pretul e normal. Asa ca mergi fara grija. Marina si Sutuletz

#8
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 16:13

Eu am nascut la maternitataea Giulesti prin cezariana, operatie facuta de doctorul Puia. M-a tratat la fel de bine si atunci cind i-am dat bani si cind nu i-am dat, dar e drept, dupa operatie, sotul meu s-a dus si a dat la toata lumea : la dr. Puia, la mina a doua, la anestezist si la neonatolog. Am o operatie reusita, m-am refacut foarte repede si bine, taietura nu se vede. Am nascut prin cezariana datorita miopiei pentru care a solicitat un control oftalmologic si a bazinului ingust. Am nascut intr-o vineri pe la 11, iar de vineri pina duminica dimineata m-a vizitat el, pe urma a trimis o rezidenta sa vada ce fac si apoi pe nepotul lui care a fost si mina a doua , dr. ciprian nu mai stiu cum, care a stat de simbata pina luni de garda si a venit sa vada cum ma simt. Am ales sa platesc o rezerva de 300.000 lei/zi, dar am stat in conditii civilizate cu baie proprie, cu dus, frigider, televizor. Mi-am permis sa comand mincare de la bufet pentru ca sotul meu numai de mincare nu mai avea timp, iar banii ii strinsesem din timp pentru acest eveniment. Pentru mine a fost o experienta deloc traumatizanta, ba chiar as putea spune placuta. Baietelul a fost bine ingrijit sus la salonul de nou nascuti, asa ca ... nastere usoara.

#9
rody

rody
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 octombrie 2002 - 22:42

Eu sunt insarcinata in 5 luni si sunt in evidenta la dr Puia.Era sa pierd sarcina la 4 saptamani,dar cu ajutorul lui si mai ales a Lui Dumnezeu,acum imi este bine.Pana in prezent mie nu mi se pare foarte scump,insa este un om nemaipomenit.Ti-lrecomand din tot sufletul,dar vezi sa te inarmezi cu rabdare cand te duci la el,pentru ca este fffff aglomerat.Daca vrei te mai tin la curent.Bafta[:)]

#10
Otilia

Otilia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 11 ianuarie 2003 - 00:15

Si eu am mers la doctorul Puia cind stateam in România, pentru controale etc. A fost extraordinar de amabil si dragut, eu nu i-am dat nimic niciodata (veneam din partea unui prieten si acesta m-a asigurat ca nu trebuie sa dau absolut nimic). Pe vremea aceea era directorul spitalului (il inlocuia pe celalalt, care devenise Ministrul Sanatatii...) Este un doctor EXCELENT. Stiti cine este sotia lui, nu?... [pup] @+...[harp] Otilia & La Adelita [bibe] (6 luni) "La musique avant toute chose" - Paul Verlaine


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -