Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mi-am prins urechile!


9 raspunsuri la acest subiect

#1
chiri

chiri
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 13:50

Maiculita,de cand ma caznesc sa plasez si eu un subiect care nu-mi da pace de catva timp,dar cu formatul asta nou mi-am prins urechile! In fine,sper sa reusesc sa lansez catre voi nelinistea mea. Mai intai sa va spun ca sunt tot eu,chiri-chiri,in varianta prescurtata si iata ce ma framanta:sunt in 4 luni si parca nu mi-a aparut suficienta burtica,iar cantarul sta pe loc-cu chiu cu vai am luat 2 kg. E normal? In rest ma simt bine,analizele slava cerului au iesit bune (nu toxo,nu CMV) dar mini-tuguiul meu de burta nu vrea sa creasca. Am inceput sa pandesc primele miscari (sunt in 18 sapt.)si,asa cum spunea cineva aici pe forum, incep sa devin "un monument de panica". La voi cum a fost? Am motive de ingrijorare? Va pup (si sper sa iasa si figuritza de rigoare)[:X][:X][:X]

#2
sumisa

sumisa
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 14:13

Chiri stai linistita burtica va creste si ea fara indoiala.La fel si numarul de kg. Ar trebui sa fii fericita ca nu ai pus prea mult. Sunt multe fete dintre noi care ne luptam cu pofetele si cu cantarul. Asa cum nici copii nu cresc la fel nici burtile nu cresc la fel.Deci nu-ti fa probleme. Cumnata mea pana la 6 luni nu a avut burta mai de loc. Apoi aproape ca a explodat aveam impresia ca ii creste burta uitandu-ma la ea. Sanatate lu bebic si tie

#3
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 14:17

hahaha, chiri...maare problema. Asha ma'nkredeam si io in primele 4 luni ca nu mangrash....so...in primele 4 luni am luat 2 kile, in luna a 5-a .....7 kile (da da ai citit bine shapte!) in a 6-a .... 6 kile......iar in a 7, 8 si 9 .."numai" 5 kg. In total 20 .....pe care nujtu unde leam pus pt. ca burta n-am avut ..... cand am venit cu Alex acasa mantrebau vecinii daca e al meu..ca cica nu mau vazt gravida...behehe. Cat de mishkat...o sanceapa ste inghionteaska dintr-un moment in altu' ... Luizax

#4
Theodora

Theodora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 14:18

Atita timp cit analizele sint bune,nu exista motiv de ingrijorare. Eu in primele trei luni luasem trei kg dar aveam gemeni[8D][8D][8D] Stiu mamici care au luat doar opt sau noua kg pe durata sarcinii[:p] La urma urmei cit mai putine kg,cit mai bine dupa nastere... Copilul tot de ce are nevoie asimuleaza,asa ca totul va fi bine,vei vedea!!! Informativ,eu am luat 25kg si azi,saseluni de la nastere,sint din nou ca inainte,fara nici un gram in plus...[:X][:X][:X] Love you all... THEODORA,GIANNIS,ALEXANDROS

#5
Ela

Ela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 14:59

Stai linistita! Si eu am fost la fel in primele 4 luni - 2 Kg si intram in hainele dinainte si acum... la 31 sapt., sunt cat China [:D] Adica am urmat schema Luizei! [^] Si de miscat, la mine a fost in a 21-a saptamana - deci stai p-aproape! [:D] Asta sa fie toata grija ta! Uite si de la mine o figuritza [^]

#6
corinag

corinag

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 15:05

Stai linistita! Eu sunt in 21 saptamani si am luat 4 kg pana acum, din care 2 le-am luat in intervalul 17-20 sapt. Deci cu greutatea e ok.( Ruxi - de pe forumul vechi -care a nascut pe nepregatite in august la 8 luni- luase doar 8 kg). BB-ul meu prima data a miscat pe la 16 sapt, dar nu in fiecare seara.Acum misca mereu si mai ales cand stau mai aplecata spre calculator. Iar cu burtica, depinde: unele mamici au burtica maricica din primele luni, la altele 'explodeaza' brusc. La cele max 200 gr cat are bb-ul tau acum iti dai seama ca nu ar trebui sa fie un motiv faptul ca nu se vede burtica. Fii fericita ca ti-au iesit ok analizele, despre restul ('picioruse' si burtica mare ) mai vorbim noi peste ceva timp[:)]. Eu voi avea o fetitza. Corina

#7
chiri

chiri
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 16:28

[:D][:D][:D]Gagici,ce m-ati inveselit! De unde eram fleasca de atatea griji,m-ati facut sa rad cu lacrimi. Sunteti atat de dragute si haioase, iar tu Luiza esti de-a dreptul o "panarama". Va multumesc de raspunsuri si va pup pe fruntile alea destepte [:X]

#8
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 18:15

Hei kilogramele astea mi-au dat mare bataie de cap ca pana in luna 4 slabisem vreo 3. Si pana in luna 6 aveam 3 kg in plus, putintica burta si inca ma mai incapeau hainele. De cum am intrat in luna 7 am inceput sa cresc si uite ca am luat 6 kg pana acum la 29 saptamani asa ca nici o grija ai tot timpul sa te ingrasi. Despre picioruse ar trebui sa le simti de acum dar nu-ti inchipui ca va fi mare miscare la inceput[:)]. Pupici pe burtici, Marina si Sutuletz

#9
miruna

miruna
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 18:53

Eu am avut sarcina toxica si din cauza ca tot ce mancam vomam in minutul urmator am slabit 10 kg in primele 3 luni.Dupa aia totul a mers bine si m-am ingrasat 25kg.Si mie imi era frica dar am avut incredere in medic si totul a fost bine.

#10
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 23:15

[:p]hehehe[:p][:p][:p] nu sunt singura in situatia asta. la mine evolutia e urmatoarea: lunile 1-3 -4.5 kg lunile 4-5 0 kg luna 6 +1.5 kg (in vreo 3 zile) lunile 7-9 +3.5 kg (in mod constant) ... si poate se mai pune ceva pe ici pe colo, fiindca tocmai am cumparat niste dulceata de cirese romaneasca, turta dulce, eugenii si fanta...mmmmmmmmmmmm[:p][:p][:p][:p] asa ca acum sunt aproximativ la greutatea dinaintea sarcinii, doar ca "sunculita" s-a transformat in bb.[:p][:p][:p] iar acu' am 65 kg la 1.72, sper sa nu-mi fie prea greu sa-mi revin la forma initiala, mai ales ca voi alapta


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -