Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Botezul lui bebe


4 raspunsuri la acest subiect

#1
Pirinel

Pirinel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 13:53

Salut, Printre atitea mamici din Romania (si din Bucuresti, pentru ca acesta este orasul in care locuiesc) de pe acest forum trebuie sa fie macar una care sa-mi poata da si mie informatii referitoare la subiectul meu.... Pe scurt: A organizat cineva botezul copilasului la vreun local, restaurant, etc ? Eu botezul primului copil l-am facut acasa (masa festiva) si a fost criminal sa inghesui 40 de persoane intr-un apartament de bloc ! N-as vrea sa mai repet experienta a doua oara, asa ca poate imi dati voi vreo idee , ce ziceti ? Poate un local mai discret, mai ieftin, mai.... Mutumesc mult !

#2
corinag

corinag

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 14:07

Buna, Ce pot sa-ti spun, eu deja m-am hatarat unde voi organiza botezul fetitei mele: pe str Margeanului(Intesectia 13 Setembrie -benzinaria Fix cu str Antiaeriana sector 5 ), e un local curat si dragut: Casa Banil sau Manil, preparatele sunt foarte bune ,prezentarea lor e super si primesc si cu bautura ta. Nasii mei au organizat o petrecere acolo: cam 18-20 pers cu meniu in toata regula si fara bautura a costat cam 7 mil. Totul este sa fixezi de la inceput pana la ce ora tine petrecrea (pe la 5 diminetaa ospatarii dadeau semne de oboseala) Apropo, spaga ptr ospatari a fost 500 mii. Pe mine m-a incantat si ptr ca pot sa aduc eu bautura (sotul meu lucreaza in domeniu) si nu trebuie sa cumpar ceva bun la pret de restaurant. Sfatul meu este sa te duci sa vezi cum e si daca ti-e poate prea departe sau nu-ti place, mai cauta, treuie sa gasesti ceva acceptabil!

#3
Eleni

Eleni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 14:17

Buna! Am devenit aproape experta in asa ceva pentru in decurs de mai putin de un an am avut de organizat o cununie civila, una religioasa, si 2 botezuri. Asa ca iti pot enumera locurile unde am ajuns noi, la diferite momente: - restaurantul Bolta Rece, undeva langa Piata Aviatorilor, pitit pe o straduta discreta de acolo, foarte frumos, rezonabil ca pret, curat, dar spatiu limitat la maxim 50 persoane; - restaurantele din incinta discotecii Calisse (sunt trei sau patru), pe langa Spitalul Municipal, variate ca dimensiune, renovate de curand, rezonabile ca pret; - restaurantul de pe Sos. Viilor, din cadrul Liceului Economic de acolo; cu mentiunea ca salile sunt mai mici, nu mai tin minte exact cate persoane si ca personalul este majoritar minor (adica sunt copiii de la liceu care fac practica de ospatari si chelneri). Daca nu te deranjeaza, in rest e OK. - restaurantul Randunica, din Militari, cu o gramada de sali in functie de numarul de invitati. Important sa verifici daca s-a reparat podul care asigura legatura directa din Militari pana la restaurant, pentru ca se lucra in zona aia si trebuia sa ocolesti pe Soseaua de Centura si dura o gramada. In toate cazurile te lasa cu bautura ta, ceea ce te mai scuteste de niste cheltuieli. Daca poti sa imi spui unde e biserica in care va avea loc botezul, sau ce zona te intereseaza, ma mai gandesc. Daca te mai pot ajuta, spune-mi. Rabdare si spor la alergatura. Elena

#4
florina

florina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 01 octombrie 2002 - 23:29

Ma alatur tie...De O LUNA caut local pentru botezul bebelusului meu, care deja e baietzel in toata regula, si NU GASESC. Biserica e Sf Elefterie iar eu stau pe-aproape...insa nu ma intereseaza un restaurant, ci doar o sala, in care vreau sa organizez ceva cu o firma de catering. Cu siguranta ma va costa putin mai mult dar am mai multa incredere in ei decat in meniurile de la restaurante. Oricum...din cautarile mele pot sa-ti recomand rest. Museum, langa Sf Elefterie. Si, incredibil dar adevarat, ar mai fi Rest. gen Hilton, Crown, Marriot care au preturi destul de rezonabile pentru astfel de evenimente, mari, intr-adevar, dar mai mici decat ma asteptam si cam la acelasi nivel cu ce e prin oras (20-25$/pers). Eu fug de astfel de locatii pt ca mi se par exagerat de pretentioase si vreau ca lumea sa se simta bine... A, si in astfel de localuri poti veni tu cu bautura ta... Cam atat. Mult succes, si sa ne anunti si pe noi ce ai gasit. Eu inca sunt in cautari...

#5
Lidia

Lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 octombrie 2002 - 00:27

Restaurantul Gogosharul. Eu am facut si nunta (mica) si botezul (tot mic) acolo si am fost super multumita. Poti sa vii cu bautura ta de acasa, ceea ce este super. Nume "La Gogosarul" Adresa Str. Turda nr. 53, sector 1 Localitate BUCURESTI Telefon 222 30 68; 094 606 061; Fax 223.02.70 Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -