Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre clinica Med -Life


3 raspunsuri la acest subiect

#1
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 28 septembrie 2002 - 18:46

Dragele mele, Dragos al meu a implinit de vreo 2 saptamini un an si m-am gindit ca ar fi bine sa-i fac niste analize, drept pentru care am urmarit forumul si am citit ca la Clinica Med-Life ar fi nemaipomenit. Asa ca am sunat sa ma programez la doctor care urma sa-mi recomande ce si cum. Surpriza: nu te programezi, te duci cu copilul cit de mic sau cit de mare acolo si stai la rind intr-o sala de asteptare destul de intunecata si chiar murdara si mica. Programul era de la 5, dar pina la 5.30 nu venise doctorita. In sfirsit vine. Lumea buluc la usa ca pe vremuri, nu mai conta ordinea sosirii, nu mai conta virsta copilului, nimic. In sfirsit vine si rindul meu, dar, din nou surpriza: doctorita mai cheama in cabinet un baietel de vreo 7-8 ani cu matusa lui si verisoara. Se produce o consultatie dubla: cu baietelul mai mare vorbeste : ce are?, iar pe al meu i-l smuceste si i-l palpeaza la testicole si la burta de nu l-am mai putu potoli din plins o ora. Dupa care ma intreaba si pe mine de ce am venit la ea si concluzioneaza: rahitism, ecografie genitala si abdominala ( nu i-au coborit inca testicolele in scrot) si niste medicamente pentru ca ii curge nasul. Bineinteles ca nu am mai apucat sa-i spun nici de analize, nici sa o intreb de vaccinuri optionale, nici cum se remediaza chestia cu testicolele ca gata, m-a trimis la ecografie cu care s-a spalat undeva ca dupa ce m-am intors mi-a spus din usa sa ma intorc cind o implini 1 an si jumatate. Bineinteles ca in cabinet mai erau inca doi copii cu mame, tati, frati etc. Asa ca, fetelor, uite cum s-au dus 500.000 lei pe apa simbetei. Culmea e ca doctorita cica e foarte buna si foarte vestita. Mie mi-a zis ca Dragos are polipi, dar nu s-a uitat in nasul lui (cred ca si eu puteam sa zic asa daca imi spunea cineva ca a racit de 4 ori in doua luni). Concluzie: Nu mai sfatuiesc pe nimeni sa se duca acolo decit daca e obisnuit(a) cu sistemul mai sus descris. Ma intorc la Medicover, chiar daca doctorita de acolo este mai in virsta si are idei mai "traditionale" (gen pus la oala dele 8 luni).

#2
butterfly

butterfly
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 septembrie 2002 - 21:20

Cum o cheama... dr.Marcu?[V]

#3
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 28 septembrie 2002 - 21:38

Pe viitor du-te la Medsana. E foarte curat si bine organizat. Eu m-am dus cu bebelusul de 3 luni pentru analize pt. anemie. Au fost 2 asistente f. dragute care s-au chinuit destul ca sa gaseasca o vena sa nu-l intepe de 2 ori si a mers totul bine. Doar ca pretul e cam piperat, sau poate mi se pare. Nu stiu ca nu am mai facut analize la particular. Si ar mai fi o problema dar asta cred ca se intampla la toate laboratoarele particulare. Au tendinta sa te faca sa mai faci ceva analize in plus ca sa mai scoti ceva bani din buzunar, eventual iti recomanda si un medic din aceeasi clinica, dar asta nu te deranjeaza, nu? Tel: 410.85.43; 410.86.43; 410.84.59; Str. Dr. Nanu Muscel nr. 12 sect.5. zona Cotroceni

#4
coryna

coryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 30 septembrie 2002 - 13:52

Florina, Intr-adevar o cheama Marcu Cristescu, ai auzit si tu de ea? Cum poate fi atat de vestita daca consulta intr-un mod atat de "original"?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -