Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 82

fiv medlife albu

212 raspunsuri la acest subiect

#151
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 20:33

Hey, fetelor! Am fost la camera de garda asa cum mi-a zis dr. Albu si acolo mi-a facut eco un dr. Nu stiu ce sa zic sa nu gresesc, insa doctorasul nu stia prea multe, mi-a zis ca am un hematom destul de mare la ca eu zic '' bun, deci de la asta sangerez ?'' Mi-a raspuns ca nu stie, poate. L-am intrebat daca micutii sunt ok, daca de la ei am sangerat, mi-a raspuns ''se poate si asta''. Prea mult nu m-am lamurit insa macar am vazut ca au activitate cardiaca si cu gandul asta bun o sa pot dormi la noapte. Mi-a zis ca pentru detalii mai amanuntite sa vb cu dr. meu. Deocamdata nu fac Clexane, aspirina nu am, Qiao. Sper sa se opreasca sau daca e sa sangerez asa in continuare  sa nu afecteze sarcina.

 

Fluturas, NicNic si Qiao au explicat mai mult decat exhaustiv despre ce presupune punctia. Eu nu vin decat sa-ti intaresc increderea(desi nu cred ca mai e nevoie) ca nu e atat de big deal cum credeam noi initial. Daca as fi intrat si eu pe forum atunci si as fi primit un sfat ca cel de la Qiao sau de la NicNic m-as fi dus mult mai linistita. Asa imi inchipuiam ca cine stie ce-o sa mi se intample, ca o sa am dureri insuportabile dupa. Nu e nimic de genul asta. Pe masa, dupa ET, nici eu n-am stat mai mult de 30 min apoi in salon au zis sa mai stau putin in pat insa eu am mers la baie si apoi m-am asezat. La scurt timp a venit NicNic in acelasi salon, dupa ET-ul ei si asa ne-am cunoscut :) Fii pe pace ca va fi bine si sa intrebi orice pt ca e normal sa-ti fie teama de ceva ce nu cunosti. Nici o intrebare nu e stupida aici. Te pup si-ti tin pumnii.



#152
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 20:35

Multumesc din suflet, fetelor, pentru incurajari si sustinere. Stiu ca am mai spus asta si ma repet, inseamna enorm pentru mine. Vreau doar sa stiti ca si voi sunteti mereu in gandurile mele, fiecare cu povestea ei si ma rog sa ajungem toate mamici cat mai curand. Daca se poate cu mai putine peripetii cu atat mai bine desi ...cam greu in cazul nostru :)

 

Va pup pe toate.



#153
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 20:58

Mimimici ma bucur ca sunt bine bebicii si le-ai auzit si inimioarele. Din pacate nu toti medicii sunt asa "mareti cititori in vagine" cum l-a denumit Aristica pe mr White [:)]



#154
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 21:16

Mimimici bine ca sunteți bine :) . Eu zic ca e de la hematomul ăla, mai ales ca bebelutii sunt bine :) . Asa o sa poti dormi linistita :) . Pupici si sănătate multa :)
Noapte buna dragi fete si sa avem o zi frumoasa mâine, plină cu vesti bune :)

#155
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 21:18

Qiao, nu credeam ca pot sa mai rad in seara asta, dar...''mareti cititori in vagine''? Genial apelativul :)))))



#156
alinutza12

alinutza12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 363 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 06:06

Buna dimineata fete d"albe....Mimimici ma bucur enorm ca sunteti bine [pup]  puiuti tai.

 

 

VA DORESC LA TOATE FETELE D"ALBE O ZI PERFECTA!!!



#157
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 06:53

mimimici, ma bucur ca esti bine, dar te duci sa-l vezi si pe albu, nu? sanatate multa!
fluturas, ti-au povestit deja fetele: nu ai de ce te teme la punctie sau ET. si eu eram stresata(sau mai mult emotionata) dar a fost mai mult decat bine. eu nu am avut nici un fel de jena sau stare de rau dupa nici una dintre ele....depinde de organismul fiecareia, dar nu am auzit pe nimeni sa spuna ca e greu/dureros...iti tinem pumnii!

#158
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 07:18

mimimici.....ma bucur tare mult ca bebeii sunt bine,m-am gandit la tine in culcare si in sculare.Am intrat direct sa vad ce ai facut.Sper sa se opreasca sangerarea si sa fi ok.

Eu aseara am avut un chegulet mic maroniu,mic cat varful unui creion dar a fost si m-am speriat  de aceea nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletelul tau.

Cred ca suntem foarte stresate in perioada asta.Mi-as dori sa adorm si sa ma trezesc peste 2 luni cand riscul este mult mai mic....As vrea sa iau si eu magneb6  ...poate mma mai linisteste un pic .Voi cum il luati?Cate luati pe zi?



#159
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 07:57

Neata, fete d'albe!

Mimimici ma bucur ca puiutii sunt bine, Doamne ajuta!

[pup]



#160
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 08:30

Mimici ,ma bucur ca puiutii sunt bine ,azi te duci si la albu pt eco ?





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Sunt cursurile de puericultură importante?

    Ana1298
    - Ieri, 20:51

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Ieri, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Ieri, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - apr 30 2024 21:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -