Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi fericiti de sept-oct 2011 **13**


212 raspunsuri la acest subiect

#51
anca_toma

anca_toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 941 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 11:25

buna fetelor!!!!!!!!!!!

 

azi e ultima mea zi de munca [pk]  [pk]  [pk]  [pk]  [pk]  [pk]  [pk]

de azi doar plimbari si relaxare pe mine [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] (in mod clar nu dar e bine sa visezi).

 

Mihaela noi am fost la H&M si am gasit cam ce ne trebuia, acum am mai lasat si altele de cumparat pe cand o sa fiu fff libera si nu sa am cu ce sa imi umplu timpul [fri] .

 

May fff bine ca i pastrat postarea cu intalnirea ca uite cate va vedeti, imi imaginez ca o sa fie super ca toate intalnirile de pana acum. Chiar imi pare rau ca nu vin. [smulgpar]

 

Nanna tot nu poti sa scrii ? oare de ce ? nu poti sa faci o semnalare la admin (zic si eu ca sunt varza cu chestiile astea tehnice [batcap] ).

 

Pup ma duc sa mai strang din lucruri de pe birou [:)]



#52
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 11:58

Anca: Noi am fost la next ieri. Azi le-am pus la masina, maine le poarta Dani. Era cam suparat. Vroia doar in brate si preferabil la mine in brate, nu la sot. Eu oboseam repede si-l pasam inapoi sotului. Nu ii place sa probeze. Dupa ce am probat pantalonasi scurti am renuntat si tricourile i le-am luat dupa varsta. Sper sa nu fi gresit.



#53
anca_toma

anca_toma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 941 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 12:32

eu am fost fara Iancu, si nici nu i-am probat nimic .Momentan ii iau haine asa din ochi [batcap]



#54
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 15:01

Salu' gagici !

 

 

Da,probleme pe la munca,le pleaca oameni intr-o veselie pentru ca au intarziat plata salariilor fara nici o explicatie. Data de lichidare pe luna martie era 20 aprilie. Suntem in cat suntem si nu s-a trimis un mail in care sa se spuna " pana la data X va primiti salariile" sau ca se intarzie dintr-un motiv anume ,asa ca isi cam dau demisia oamenii si se inchid din magazine din lipsa de personal .  Ne-au pus sa facem ture suplimentare,pe care ne-au spus zilele trecute ca nu ni le vor plati,asa ca ... nici nu stiu ce sa fac,daca sa merg maine seara cand e tura mea de munca. deja sunt in cautari din nou, nu astept sa ma dea ei afara sau sa raman singura din magazin.

 

ihaela,nu da vina pe tiroida fara sa stii ce fel este [:D].... Eu ma facusem de 78 de kg,ma ingrasasem 23-25 de kg in aproximativ 9 luni ( toata clasa a IX-a ) , pe care le-am dat jos in inca un an de zile,respectand tratamentul pentru tiroida si avand grija ce si cand mancam. Am vazut persoane cu aceeasi problema ca a mea care atingeau suta lejer,la aceeasi inaltime cu mine,dand vina pe tiroida nu pe mesele mai mult de 6 intr-o zi, consistenta lor, si faptul ca mancau seara tarziu,neavand cand sa se faca digestia. Mergi la endocrinolog, vezi ce iti spune, daca vezi ca iti face rau tratamentul la inceput nu astepta sa "se obisnuiasca corpul", spune imediat dr-ului ca sa poata ajusta/schimba medicatia . ASta ca sa ai rezultate concrete pe toate planurile. Pe mine nu ma deranja greutatea,nu o puneam pe seama tiroidei,cat ma deranjau starile de nervi,crizele de isterie pe care le faceam,crizele de respiratie( la cel mai mic stres, cea mai mica suparare/emotie , ma faceam ori livida ,ori foarte rosie,si abea respiram)  si somnolenta de pe timpul zilei continuata cu insomnie noaptea . Somnolenta se accentuase in momentele de inceput ale tratamentului ,si dr-ul de familie mi-a spus sa las sa se obisnuiasca organismul cu meprobamatul. Cand i-am spus endocrinologului la primul control,dupa trei luni, ca eu dorm pe mine,mi-a spus ca trebuia micsorata doza ,si ca dr-ul de familie trebuia sas tie asta.

 

La sarcina cu Paul s-au reglat hormonii tiroidieni , acum analizele mele ies normale [pk] ... 

 

 

Vai ce imi plac noile emoticoane [olala]!



#55
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 15:01

Salu' gagici !

 

 

Da,probleme pe la munca,le pleaca oameni intr-o veselie pentru ca au intarziat plata salariilor fara nici o explicatie. Data de lichidare pe luna martie era 20 aprilie. Suntem in cat suntem si nu s-a trimis un mail in care sa se spuna " pana la data X va primiti salariile" sau ca se intarzie dintr-un motiv anume ,asa ca isi cam dau demisia oamenii si se inchid din magazine din lipsa de personal .  Ne-au pus sa facem ture suplimentare,pe care ne-au spus zilele trecute ca nu ni le vor plati,asa ca ... nici nu stiu ce sa fac,daca sa merg maine seara cand e tura mea de munca. deja sunt in cautari din nou, nu astept sa ma dea ei afara sau sa raman singura din magazin.

 

ihaela,nu da vina pe tiroida fara sa stii ce fel este [:D].... Eu ma facusem de 78 de kg,ma ingrasasem 23-25 de kg in aproximativ 9 luni ( toata clasa a IX-a ) , pe care le-am dat jos in inca un an de zile,respectand tratamentul pentru tiroida si avand grija ce si cand mancam. Am vazut persoane cu aceeasi problema ca a mea care atingeau suta lejer,la aceeasi inaltime cu mine,dand vina pe tiroida nu pe mesele mai mult de 6 intr-o zi, consistenta lor, si faptul ca mancau seara tarziu,neavand cand sa se faca digestia. Mergi la endocrinolog, vezi ce iti spune, daca vezi ca iti face rau tratamentul la inceput nu astepta sa "se obisnuiasca corpul", spune imediat dr-ului ca sa poata ajusta/schimba medicatia . ASta ca sa ai rezultate concrete pe toate planurile. Pe mine nu ma deranja greutatea,nu o puneam pe seama tiroidei,cat ma deranjau starile de nervi,crizele de isterie pe care le faceam,crizele de respiratie( la cel mai mic stres, cea mai mica suparare/emotie , ma faceam ori livida ,ori foarte rosie,si abea respiram)  si somnolenta de pe timpul zilei continuata cu insomnie noaptea . Somnolenta se accentuase in momentele de inceput ale tratamentului ,si dr-ul de familie mi-a spus sa las sa se obisnuiasca organismul cu meprobamatul. Cand i-am spus endocrinologului la primul control,dupa trei luni, ca eu dorm pe mine,mi-a spus ca trebuia micsorata doza ,si ca dr-ul de familie trebuia sas tie asta.

 

La sarcina cu Paul s-au reglat hormonii tiroidieni , acum analizele mele ies normale [pk] ... 

 

 

Vai ce imi plac noile emoticoane [olala]!



#56
Kora_B

Kora_B

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 752 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 16:19

Salutare si de la mine!

Mi-e ciuda ca am scris dimineat o mica autostrada (asa, cam de la Bucuresti la Ploiesti) si vad ca s-a pierdut mesajul :((((

Acum scriu de pe tel si merge greu asa ca il rescriu altadata. Of, tocmai cand cra-cra de mine imi laudam puiul.

Ma retrag intrucat 'Dididitis' -cum isi spune Dimitris numele-pare ca nu mai vrea in masinuta.

Va pup! Reviiiiiin!
K.

#57
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 07:09

Neatza fetele!

Poftiti la cafelurz de we! Mare, aromata si cu frisca :-)

Lali -imi pare tare rau ca treci prin stresul asta cu munca. Te-ai gandit f bine sa iti cautidin timp. Eu sunt convinsa ca iti vei gasi. Este adevarat ca sunt niste vremuri tare nasoale acum, la niciun loc dd munca hu mai e lapte si miere, iar de schimbat serviciul iti trebuie ceva noroc! Asteptam vesti bune!

Mihaela - eu chiar acum vreo saptamana am scos haine subtiri pe care le mai aveam, le-am spalat si sunt pregatite de purtare. Aveam cateva primite care ii erau maricele la acel moment. Oricum eu nu vreau sa investesc in haine pt Inez, m-am invatat minte de la Indra careia ii luam gramezi de haine si nii nu apuca sa le poarte. Asa ca ii dau ce am si ce o mai primi :-P

Anca - ce bine de tine! Mi-as dori si eu sa stau acasa, sa i0es cu fetele, sa mai lenevesc! Bucura-te de perioada asta!

Noi azi mergem la o mini ferma de la Bucuresti de unde am comandat online carne de pasare, acum am primitinvitatie sa vedem cum cresc orataniile, sa se joace copiiiin curte, sa degustam din ce cresc ei pe la curte....abia astept, cred ca va fi frumos!

Aseara mi-a facut sotul o surpriza de aniversarea noastra: a luat bilete la concert la Sting - un vis de-al meu, acum pe cale de a se implini! Nu mi pot de bucurie!

De vreo 2-3 zile o punebona pe olita si......surpriza face mereu si pishu si kk! Azi o s-o pun si eu, sper sa am acelasi succes!

Deci: eu nu am emoticoane, in afara de fereastra mesajului nu se vede nimic altceva...evident ca nicibutonul de trimitere mesaj. Acumma apuc sa apas aiurea, sa vedem daca astrele sunt de partea mea azi.

Va puuuuuuupppp!

#58
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 07:11

Yupiiiiiii!

#59
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 13:35

Nanna: Poti pune linkul fermei de care ai mentionat?
Anca: Ooo, pauza. Sa-ti priasca!
Lali: Cauta altceva clar. O sa gasesti zic eu. De lucru se gaseste mereu pentru cei harnici. Doar cei carora nu le place sa munceasca nu gasesc de lucru. Cel putin asa cred eu.
Noi nu aveam decat un tricou si o pereche de pantaloni scurti. Si nu aveam incaltari de vara. Deci era justificata raita prin magazine ca il coceam pe saracu Dani.

Editat de mihaela_i, 27 aprilie 2013 - 13:41 .


#60
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 27 aprilie 2013 - 15:44

Mihaela - ii gasesti la www.produsedetara.ro. Noi tocmai ne-am intors de acolo. A fost foarte placut, oamenii sunt deosebiti! Copiii s-au distrat de minune, toata curtea era a lor. O zi perfecta!


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Gata pastele

    FloreClau
    - Ieri, 19:08

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - Ieri, 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - Ieri, 10:48

  • Pofte

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -