Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

asp. opt!(823)FELICITARI SilviaT, Bumael, Damiana!


278 raspunsuri la acest subiect

#61
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 13:30

Buna fetelor. Mai sunt si eu pe aici, va citesc in liniste [flo2] . Si eu am vazut ca in ultima vreme e foarte liniste pe forum si nu cred ca are neaparat legatura cu noua platforma. Eu sunt in asteptare de vesti bune. Sper sa vina cat mai repede si la mine si la toate fetele care isi doresc [bib] . Va pup si va doresc o zi minunata azi de Florii.


Editat de ella_84, 28 aprilie 2013 - 13:31 .


#62
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 14:34

Buna fetelor! Sunt si eu pe aici, nu am mai postat de mult dar de citit va citesc constant si ma bucur de fiecare data cand sunt vesti bune.

 Eu nu am mai postat din cauza ca nu ma simt optimista deloc, cateodata mi-e greu sa imi dau seama pe care parte a baricadei ma aflu. Eu am sindromul ovarelor polichistice, din martie am tratament cu metformim si astept sa ovulez. Si eu cred ca mai sunt si alte fete care citesc dar nu posteaza, important e ca vestile bune se afla intotdeauna.

Va pup si va doresc o zi frumoasa!



#63
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 14:55

Ma bucur ca ne-am inmultit....

Iarina nu stiu ce sa mai cred...imi tin si graficul pe FF si se pare ca nici el nu mai e sigur cand am ovulat...mai am totusi sperante ca poate a fost ovulatia mai tarziu si de asta am teste negative,ultimul fiind azi,temp e aceeasi de zile bune e ridicata si sanii ma dor si s-au marit...N-am mai luat pastile luna asa adica aspenter,vit si utrog dupa ov si cred ca s-a dereglat,probabil venea inainte influentat de utrogestan...pana nu vad rosu o sa traiesc cu speranta ca poate,poate....Tu ce mai spui?pup

Daena fii optimista in continuare,stiu ca toate trecem prin suisuri si coborasuri dar trebuie sa fim tari....

Ella tu in ce perioda esti cu ciclul mentrual?pup



#64
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:26

Pune bookmark la pagina asta, eu intru pe mozilla dar cred ca se poate si pe Internet Explorer.



#65
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 16:34

Mersi MeAlex...am reusit pana la urma,tot cu mozzila intru si eu...

Nu ne-ai spus nimic despre tine...cum mai esti?



#66
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 18:02

Bubuali, nu stiu ce sa zic e putin mai complicat.
De obicei ciclul meu era de 30 de zile ceas. Asta pana am ramas insarcinata, dupa avortul din februarie mi-a venit la 34 de zile, adica fix pe 28 martie. Acum daca ar fi sa ma iau dupa ciclul meu normal de 30 de zile ar fi trebuit sa imi vina ieri, daca ar fi sa iau in calcul 34 de zile ar trebui sa imi vina in vreo 3-4 zile maxim.
Ideea e ca eu mereu am stiut perioada in care am ovulatia datorita secretiei abundente similara albusului de ou. Iar luna asta am avut-o destul de tarziu, cam in zilele 20-25 ale ciclului, azi fiind ziua 31 trag speranta ca poate e cu noroc. Momentan am doar sanii umflati si foarte putin durerosi, iar asta poate fi si de la apropierea menstruatiei si de la o posibila sarcina. Dar eu sper pana in ultimul moment. In maxim o saptamana ar trebui sa stiu exact.

#67
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 19:03

Ella asa se intampla dupa avort se deregleaza din pacate...

N-ai incercat niciun test?Poti sa-ti masori si temp bazala si sa vezi cum se manifesta iar daca incepe sa scada inseamna ca va veni menstra....daca zici ca ai ovulat mai tarziu si ai doar 6 zile de atunci atunci abia peste o sapt vei putea incerca un test sau un beta mai devreme....cam in aceeasi situatie sunt si eu cu cm dupa cum cred ca ai citit...se pare ca suntem in aceeasi situatie...te pup...



#68
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 21:00

Te pup si eu si sper sa venim amandoua cu vesti bune cat mai curand.
Test inca nu am incercat ca mi se pare cam devreme, iar cu temperatura nu cred ca am rabdare sa o iau in fiecare zi la aceeasi ora.
Am zis ca mai astept cateva zile sa vad cum evolueaza simptomele.
Seara frumoasa tuturor. Vorbim maine.

#69
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 06:43

Buna dimineata fetelor, si eu va citesc aproape zilnic numai ca nu am ce vesti sa va dau. Inca ma lupt cu infectia cu ureaplasma si pana nu scap de ea nu pot face histerosonografie si normal ca nici insemninare. Intre timp incerc sa ma bucur cat pot de mult de nepotica mea si sa nu-mi pierd speranta ca voi avea si eu asa un bebelus. Bubuali, Ella84 eu cred ca va fi cu noroc. Va tin pumnii.

Eu maine astept cm si nu prea imi fac sperante luna asta ca am lasat totul la voia intamplarii, fara teste de ovulatie, temperatura etc.

Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa!



#70
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 29 aprilie 2013 - 08:22

O zi minunata si din partea mea [flo2]  si sa speram la o saptamana cu vesti foarte bune.

Corina.Ion Doamne ajuta sa ai dreptate si poate cineva acolo sus iti pregateste si tie o surpriza cand te astepti mai putin [:I] .

Eu nu prea am dormit bine azi noapte si acum sunt cam adormita, incerc sa ma trezesc cu o cafea la birou.

Va pup.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -