Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Divort dupa o viata impreuna


55 raspunsuri la acest subiect

#51
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 aprilie 2013 - 12:41

pai cind scrii in casutza cu "raspunde"apar in partea de sus tot felul d echestii ,inclusiv emoticoanele!

 

Apare un singur emoticon d efapt,cind apesi pe el se deschide in partea de jos o intreaga galeire de emoticoane! [cupisi]

 

PS.Mie mi s epar insa foarte ,foarte mici,de fapt complet forumul nou mi se pare foarte mic!Ia sa incerc eu sa maresc...sa vad ce iese! [masc]



#52
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 aprilie 2013 - 12:43

Eu am marit frontul ...si e ok,e chiar foarte ok!



#53
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 aprilie 2013 - 12:44

Eu am marit frontul ...si e ok,e chiar foarte ok!

 

 

Test...



#54
Alice12

Alice12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 21 aprilie 2013 - 21:08

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Cunosc oameni care la 60 ani sunt mai vii decat mine, decat multi dintre noi....



Am cunoscut un cuplu in US care s-a recasatorit cand erau la 65 de ani, amandoi cu foste casatorii la activ, cu multi copii si nepoti. Au traiat foarte fericiti inca 25 de ani. El a murit anul trecut. Si mai mult, tatal unei colege la lucru se va casatori in iunie si are 80 de ani, copiii si nepotii sunt foarte bucurosi pentru el. Ii admir pe oamenii astia care gasesc resurse sa se bucure de viata la orice varsta.

Pentru autoarea subiectului: si eu as fi foarte socata daca paritnii mei ar divorta dar cred ca e important sa fie fericiti. Va fi mai greu pentru mama ta care este croita dupa modelul de tip vechi de sotie. Inteleg ca nici ea nu este foarte fericita in casatoria actuala dar cred ca ea gandeste ca "este rau cu rau dar mai rau fara rau". Daca nu mai este sansa unei reconcilieri intrei ei, poti sa-i oferi suport si la telefon, e important sa vorbeasca cu cineva. Poti sa-i prezinti partile pozitive ale acestei despartiri. Ea va considera despartirea asta o catastrofa dar da-i exemple de alte femei care au trecut prin asta si care nu numai ca au supravietuit dar sunt si fericite. Poate cunosti cazuri din astea printre cunoscutii tai. Puteti sa puneti mana de la mana si sa-i cumparati o vacanta in fiecare an, poate sa mearga cu o prietena daca are sau cu fratii tai pentru cativa ani. Mama si tata( in jur de 62 de ani) merg in vacanta separat cand nu au cu cine lasa gospodaria de la tara, merg cu prietenii/prietenele, si imi spune mama ca sunt multe femei in Romania care merg fara soti in vacante si ca se simt foarte bine. Nu merg in statiuni scumpe ci la alea mai de tip vechi, unde oamenii se duc pentru ape termale. Dar de fiecare data se simt foarte bine si nu le judeca nimeni ca sunt acolo fara barbati. Exista speranta pentru mama ta daca ar divorta si in Romania.

#55
Mirrin

Mirrin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.935 mesaje

Postat 22 aprilie 2013 - 18:02

feliceara, stiu ca pare socant ce se intampla cu parintii tai, dincolo de tot ce au spus fetele, ca pana la urma este normal sa schimbi ceva la viata ta la orice varsta ( iar schimbarea asta nu vine dupa o neintelegere, cred ca sunt ani buni la mijloc in care lucrurile nu mai erau ce pareau a fi), incearca sa fii alaturi de mama ta cat poti, eu stiu de la maica-mea, care este o fire foarte independenta si cu mentalitati total opuse a ceea ce ai scris tu despre mama ta, plus ca era mult mai tanara...a facut o depresie de te lua groaza, nu-ti spun ce ganduri ii treceau prin cap, ajunsesem de o pazeam sau trageam de ea la propriu sa o scot din casa...ma duceam la scoala cu frica, sa nu o gasesc cine stie cum acasa...

Nu vreau sa te sperii, ci doar sa nu treceti cu vederea aspectele astea! Ea acum se cramponeaza, poate aiurea de apartament, de munca de o viata...fiindca de asta este invatata sa se cramponeze....




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -