Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV in Ungaria 175


199 raspunsuri la acest subiect

#31
Ioana12345

Ioana12345

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 11:16

Va multumesc din suflet...e o veste mare, inca nu realizez si am o frica constanta sa nu se intample ceva rau, dar cu ajutorul lui Dumnezeu o sa fie bine.

Umbra, problema mea majora este tot endometrioza, am ajut deja 2 operatii la activ, trompele impermeabile (tot din cauza ei), probleme cu AMH (pe hartie aparea de 2.3, dar la tratamentul pentru FIV am raspuns ca unul de 0.6)...stiu din propria experienta ca nu e de joaca cu ea, iar sfatul meu este sa te grabesti. Acum depinde foarte mult si in ce stadiu este (la mine a fost foarte avansata, probleme la colon si buric) si ce iti recomanda si doctorul, dar cu cat astepti, timpul trece, endometrioza reapare. Principalul meu atu a fost varsta, am 29 de ani si Zadori mi-a zis ca daca aveam in jur de 35 nu ma putea ajuta. Multa bafta si ai grija de tine.

Va pup fetele.

#32
umbra01

umbra01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 12:19

neatza ,

Ioana n-am stiut ca si tu ai probl cu endo, ti-am scris un mesaj, sper ca reusesti sa-l vezi .

Azi i-am scris lui PK sa vedem ce zice si el.

v-am pupat [pup]

#33
DaniellaSM

DaniellaSM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 17:13

Umbrarito , ma bucur ca totul a fost ok , nu stiu daca ti a raspuns PK dar daca tre sa te grabesti si mai ai buget , timp si nervi atunci pe cai pt Buda , bineinteles daca PK este de aceeasi parere!

Sa fiti iubite fete dragi,

[gravi] 9+

#34
umbra01

umbra01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 221 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 17:35

salutare :)

PK mi-a raspuns, a zis ca si lui ii e greu sa-mi dea un sfat si avand in vedere stadiul meu de endo sansele pt o sarcina naturala nu sunt foarte mari, dar nici nu putem spune ca nu exista deloc.
Intr-adevar endo ar putea reaparea oricand, mai devreme sau mai tarziu, ce-i drept un FIV ar fi bun acuma cat timp ovarele inca nu lucreaza si ca stie ca FIV e o procedura costisitoare si invaziva.

Deci...m-am afundat si mai tare [bang]

pupici la toate [pup]

#35
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 22:01

umbruta ma bucur ca te-ai intors cu vesti bune...in ceea ce priveste decizia , cantareste bine + si - si sa iei decizia cea mai bune pantru tine...[pup]




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot

2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani



[gravi] 28 + [fetita] Ilinca

Ilinca

#36
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 23:08

Felicitari Ioana!!! Ma bucur nespus de mult pentru tine! Sa ai mare grija de tine si incerci sa fi cat mai linistita si nepasatoare la ce este in jurul tau!
Tu ai fost la Szeged am citit si vroiam sa imi spui daca ai fost inainte ai fost la o consulatie in prealabil?
Pupici

#37
dent

dent

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 258 mesaje

Postat 16 aprilie 2013 - 23:16

Buna seara fetelor!Sunt Simona si nu am activat pe acest forum in ultimii doi ani.M-am dat batuta..., cel putin asa am crezut.
Cu diagnostic de trompe infundate in urma unui HSG, am aflat sambata ca sunt insarcinata,pe cale naturala, dupa 7 ani de asteptari.
As avea nevoie de parerea voastra, dc se poate. Am nelamuriri in privinta beta hcg-ului care este 228,8 (facut la synevo), imi pare cam mic avand ultima menstruatie pe data de 10 martie 2013. Am 4 teste de sarcina pozitive cu toate simptomele de sarcina posibile.Ieri am fost la eco transvaginal, dr zicea ca as fi avut ovulatia mai tarzie si mi-a calculat 4 zile de amenoree nu 8. in uter nu s-a vazut sarcina, iar endometrul era de 11,8, corp galben prezent pe ovarul drept. In speranta ca ma puteti lamuri cu valori beta hcg-ului si grosimea endometrului, va multumesc si va doresc sa traiti cat mai repede fericirea pe care o traiesc eu in acest moment!
O seara frumoasa sa aveti !!!

#38
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 17 aprilie 2013 - 00:08

dent felicitari [flo]



eu in primul rand as repeta beta hcg la 2 zile sa vad daca se dubleaza valoarea , daca se dubleaza inseamna ca sarcina este in evolutie , as pune automat utrogestan intravaginal de 200 mg dimineata si 200 mg seara , sa nu fie cumva un deficit de progesteron chear daca corpul galben este prezent...



si multa bafta la urmatorul eco sa e vada , la mine doar la 5 sapt si 5 zile s-a vazut ceva in uter..deci este posibul...



din cate stiu la val beta in jur de 100- se vede ...








XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot

2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani



[gravi] 28 + [fetita] Ilinca

Ilinca

#39
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 17 aprilie 2013 - 00:14

scuze am vrut sa scriu val beta 1000




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot

2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani



[gravi] 28 + [fetita] Ilinca

Ilinca

#40
eni0301

eni0301

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 18 aprilie 2013 - 23:17

Buna seara fete dragi[flo]
Imi...vroiam sa-ti spun sa nu te grabesti sa-ti cumperi clexane,eu zilele astea am umblat de nebuna....eu trebuie sa iau de 0,8...si nu se gaseste ,pentru ca sunt in negocieri,e posibil sa nu mai fie de gasit pe piata romaneasca,sau sa se ieftineasca,asta mi-a zis cineva care stie din sursa sigura
in mai vor stii care va fi soarta clexanului....
va[pup][pup][pup]pe toate...o seara frumoasa


[gravi]19+[baietel]David


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -