Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pachet sau restaurant ?


22 raspunsuri la acest subiect

#21
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 12 aprilie 2013 - 22:04

Din considerente de copil mofturos la mancare....nu prea putem sa mancam in oras....
Fetei mle nu-i place aproape nimic din mancarea gatita la restaurante(doamne ce cosmar a fost la mare,nu a mancat aproape nimic o saptamana)iar la terase ca a venit cat de cat caldura...mergem,mai ales in parc(este o terasa cu wi fi gratuit si foarte mare)insa nu vrea decat inghetata,suc si eventual o felie de pizza...dar nu vrea sa manance...e foarte greu sa plec cu ea pentru ca nu mananca si trebuie sa car cu mine foarte multe chestii,doar doar o manca ceva.Ca devine nervoasa daca ii e foame si nici nu spune.

In rest....iesim,dar noi suntem adeptii mancatului sanatos, si e mai greu in oras,da` ne descurcam..iesim mai mult pentru socializare decat pentru mancare.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#22
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 12 aprilie 2013 - 23:08

al meu copil e innebunit sa manince la restaurant...si nu conteaza ce fel de restaurant, dar cel mai mult ii place la bufet chinezesc ca isi alege el ce vrea si sta si 2 ore sa manince.
la scoala ii dau pachet de acasa 4 zile si 1 din zile(la alegere)maninca din meniul scolii.

iesim la restaurant in general 1-2 ori pe luna si la zile onomastice.

cand mergem undeva pt mai mult de 2-4 ore luam cu noi snackuri si apa.
cand plecam in calatorii mai lungi luam sandvichuri sa mancam in masina, sau daca ne oprim pe undeva. acolo, cand ajungem mancam la restaurant. in general ne facem lectiile de acasa sa vedem ce restaurante sunt mai bune in zona.
mai facem cate un picninc in parc,la fast food mergem poate 2-3 ori pe an, la inghetzata cam o data pe luna, mai cumparam cate un pui la rotisor gata facut, la pizza mergem poate 1 data pe an(eu ii fac pizza saptamanal acasa)...

mancarea la restaurant este in general scumpa, nu stii ce maninci/cum a fost gatita...de asta am invatzat sa fac acasa multe meniuri de restaurant...
restaurantele sunt clasificate din punct de vedere al curatzeniei si ai incredere mai mult asa maninci intr-un restaurant pe care vezi la usa "A".
mie imi plac restaurantele elegante, linistite,cu muzica in background, sa nu aud zgomot de cratiti si farfurii sau vorbit tare...sa fiu undeva sus, la o terasa cu view.



michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"

#23
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 13 aprilie 2013 - 00:12

Cand era copilul mititel, 3 ani, nu prea ieseam ca nu imi convenea sa ii dau din mancarea de acolo. Apoi am mers mai des pe la restaurante pe care le cunosteam dinainte. Aku' din pacate am rarit-o din cauze financiare. 1/saptamana in week-end sa scap de facut mancare. Pachet mancam cand mergem in excursii cu mai multi si trendul general este: sa mancam de la pachet sau pachet pentru drum.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -