Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Buburuze(26)!Bravo Cos_minutza, Ruxulic!


156 raspunsuri la acest subiect

#11
iuliajurdi

iuliajurdi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 134 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 19:49

Vai,ce ma bucur cand va citesc comentariile despre bebelusii vostri mititei si dragutei,practic odata cu voi retraiesc momentele mele de acum 17 ani jumate,nu ma asteptam ca toate acele amintiri sa fie atat de vii,bine ascunse desigur intrun colt al memoriei mele.
Abia astept sa vina si momentul meu,sa o iau iar de la inceput. Vis-a-vis de ce spunea Felicia legat de contraceptie,eu am fost asigurata de multi medici ginecologi ca singura sansa pentru mine ar fi fertilizarea,asta dupa ce-mi reveneam cu sanatatea desigur dar....chiar si asa cu o trompa scoasa,cu cealalta infundata(dupa spusele distinsilor medici consultati)s-a intamplat minunea,s-a intamplat si chiar daca nu era tocmai momentul ne-am bucurat nespus si m-as bucura la fel de mult daca s-ar mai intampla si daca voi mai reusi dar avand in vedere varsta si sanatatea numai Dumnezeu stie!!!
Pe cat am fost de speriata in debutul sarcinii pe atat sunt de linistita acum,m-am lasat total in bratele celui de sus pentru ca stiu ca doar El ma poate ajuta cu adevarat,iar cum de vreo doua luni medicii care ma supravegheaza isi tot schimba opiniile,iar chestia asta ma afecteaza cumplit consider ca o singura persoana va fi langa mine tot timpul!
Doamne-ajuta la toata lumea!
[pup]

#12
emilia.m

emilia.m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.662 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 19:54

Hai Cosmi!!!

[colegi]

[majoreta][majoreta][majoreta]



Scuze fetelor pentru absenta dar am tot avut musafiri si nu prea am mai avut timp sa deschid laptopul intre alaptari, spalat/calcat hainute, dormit, schimbat scutece si administrat diverse anti-colici (bonnisan, infacol, debridat si faimosul magarus cu samburi de visine care se incalzeste la microunde si face minuni odata asezat pe burtica bebelinei).

Sunt o mamica fericita, bebelina mea doarme foarte bine si mananca la fel de bine, e o minunata, noaptea se foieste cand ii e foame, o iau din patut si o alaptez, adoarme la san si o tot trezesc sa mai pape ca sa se culce la loc satula, o tin pe umar pana ragaie (daca ragaie ca nu prea ii sta in caracter si probabil de aceea avem si colici in fiecare dupa-amiaza de vreo 4 zile incoace) si apoi iar in patut si somn de voie inca 3 ore. Daca nu o aud cand se foieste incepe sa planga de foame si singurul alt tip de plans pe care il stie domnisoara este cel de la durerile de burtica dar o alin si o alint si o pun pe burtica mea si ii pun pernita-magarus calda pe burtica si se linisteste si adoarme. Sa dea Dumnezeu sa fie tot asa cuminte mereu si sa aveti toate copilasi asa cuminti si dulci.







mamica fericita de [fetita] Anna Patricia 3.04.2013



http://bazar.desprec...N-CHITARA-CANTO

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.



PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic



#13
tusferi

tusferi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 618 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 19:57

Felicitari tuturor fetelor care au nascut si ii tin pumnii Cozminutzei [majoreta][majoreta][majoreta]

Am citit cam pe "diagonala" din urma, pentru ca gemenasii ne ocupa tot timpul.
Deocamdata sunt cumintei, multumesc lui Dzeu! Sa vedem ce vom face mai incolo cand vor incepe sa se agite si sa planga toata ziua [bang]
In ceea ce priveste temperatura/caciulita, noi ii tinem cam la 23 maxim 24 grade, fara caciulita, cu un body+pijamaluta+o paturica subtire din bumbacel. Sunt calduti cand ii dezbrac, deci cred ca sunt ok. Manutele sunt reci oricat de gros i-as imbraca. Caciulite le punem doar juma de ora dupa baita.
Am pus o poza pe Picassa cu comorile mele.
Sper sa apuc sa mai citesc ce scrieti si mai ales sper sa apuc sa mai scriu si eu.

Va pup![pup]

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mamica fericita de [fetita] si [baietel]

#14
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 20:04

Mara bravo pentru crestere [pk]. Ati crescut bine !
Iuli bine ca esti bine.
Of fetelor asa ma enerveaza, atatea vergeturi imi tot apar. Foarte multe fata de prima sarcina, nu stiu cine m-a pus sa schimb crema. Foarte rau am facut, burtica nu a fost mare deloc, fata de prima sarcina. De obicei sunt foarte multumita de produsele de la Forever Aloe Vera, acum sunt dezamagita total de aceasta crema. Acuma incerc sa ma dreg cu Elancyl de la Galenic ( cu ce m-am dat in prima sarcina ) si cu Mustela( colega de salon de la maternitate mi-a recomdat-o). Asta este, sper sa le dreg cat de cat, ca nu vreau sa port vesnic costum intreg, anul asta o sa port ca sa nu ma bronzez pe vergeturi pentru ca vreau sa le tratez si am inteles ca bronzul nu e cea mai buna optiune cand sunt mai ales noi.
Ei asta sa fie cea mai mare problema [:)]. Oricum eu nu sunt genu care sa-mi fac complexe. Tin minte ca pe la 22 de ani aveam un prieten care era un pic complexat de cum arata( nu era urat, dar fiecare cu piticii lui) si eram la plaja si in gluma ca sa sicaneze mi-a zis fata de restul fetelor: Vai tu Feli ce celulita ai pe fund, iar eu isteata de felul meu mi-am apropiat mai tare fundul de fata lui ( eu eram in picioare si el pe patura ridicat pe sezut) si i-am zis uita-te bine la fundul asta si obisnuieste-te cu el ca nu am de gand sa-i fac absolut nimik, asa ca obisnuieste-te cu celulita. S-au prapadit fetele de ras, ce mai si eu si eu ranjeam de bucurie ca l-am pus la colt, ca si-a permis

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013


#15
mara-i

mara-i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 736 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 20:09

Vai Felicia, esti tare bine i-ai facut!Eu am mai dres din vergeturile noi cu ulei de migdale si sa stii ca s-au estompat 80%,eu sunt deocamdata multumita.Oricum la mine vor ramane vizibile dar sa fie cat mai fine si albe.[pup]

Iulia [mamica] de Robert Andrei(18.05.2009) si Mara Gabriela(11.03.2013)





Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

#16
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 20:10

Hai Cosminutza! Ma gandeam eu ca esti la maternitate!
[majoreta][majoreta][majoreta]

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013


#17
mara-i

mara-i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 736 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 20:12

Emilia, bine ati venit acasa!
Tusferi ai 2 pui minunati[pup]

Iulia [mamica] de Robert Andrei(18.05.2009) si Mara Gabriela(11.03.2013)





Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

#18
mara-i

mara-i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 736 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 20:13

Felicitas, mi se pare mie sau fetele tale seamana foarte tare?
Anastasia ca si Miriam este o dulcica[pup]

Iulia [mamica] de Robert Andrei(18.05.2009) si Mara Gabriela(11.03.2013)





Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

#19
casandralin

casandralin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 356 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 20:14

Fortza Cosmi!!!!!

Alina, mami mandra de [fetita] Alla Bianca -30.07.2005 si [baietel] Radu Tudor -03.03.2013

#20
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 11 aprilie 2013 - 22:01

Tusferi, minunati bebeii! Sa fie sanatosi si cuminti [flo]

mamica fericita de Teodora


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -