Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Juniori de Iulie-August 2004 * (113)


521 raspunsuri la acest subiect

#301
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 05 iunie 2013 - 19:12

Hello! M-am speriat de atatea mesaje editate, nu stiam ce sa discutat si trebuie sters :)

 

Am incercat sa intru si de la birou, dar merge greu si eu sunt zombie de munca...pe 17 si 18 vine o delegatie din board-ul de directori impreuna cu 3 potentiali clienti, si eu am de facut 2 prezentari, visez slide-uri noaptea...Pe 3 iulie vine directorul general, alta distractie :)

 

Noi am fost duminica la baza sportiva a celor de la after-school si am avut un soi de teambuilding parinti si copii, prilej cu care am mai stat cu Carmen in timp ce barbatii conduceau echipe prin padure :) (poze pe FB)

Sambata avem finala la Euclid, duminica pleaca in excursie cu scoala, pe 1 iulie la munte in tabara cu cei de la after-school si tot asa....

 

Cu scrisul am renuntat sa il mai stresez,fiecare copil are parti mai putin bune, dar atat timp cat a luat 100 puncte la Comper la romana, nu am argumente...

 

Va pup, promit sa mai intru de acasa!



#302
polux

polux

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 05:15

Aha...si eu ma speriasem de atatea editari. Credeam ca a fost vreo discutie naspa pe aici.

Eu am inceput scoala si ma doare gatul de vorbit 6 ore in continuu...dar imi revin eu in weekend.

Noi maine avem spectacol la scoala cu dansurile...si la gimnastica e spectacol tot maine, asa ca am zis pas la gimnastica.

Apropo de oboseala, si la Adela se simte lipsa "tragerii de inima" de a studia. Dar nu are incotro, caci noi avem "norma" pentru vacanta.Dar partea buna la ea este ca dupa ce se apuca face cu simt de raspundere totul...dar pana se apuca trebuie sa negociem, sa ne mai certam...etc. De obicei nu e asa...dar acum la sfarsit de scoala...a devenit lenesuta. Adevarul ca e mult prea mult, mai ales ca au ore de la 8 la 3 in fiecare zi, plus ceva after school in cateva zile.

Monica noi am scris scrisorica...dar din lipsa de timp nu am ajuns la posta...asa ca o pun la posta vineri,ca sunt libera.

Roxi, acum am incercat, mie imi merge si cu IE situl, poate ca citeste IP si nu-mi baga asa multe reclame ca la voi.

Pup.

Liliana



#303
polux

polux

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 05:16

daria vezi ca are un buton cu "Ascunde".

Liliana



#304
kim222

kim222

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.381 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 07:33

Iaca a avenit momentul s afacem si noi febra 2 zile la rand:)))..nu sunt obisnuita si copilul nici atat:)) Nu  mergem la scoala , si ne tratam cu antitermic doar la nevoie..Ieri seara vazand ca a ajuns temp la 39 i-am dar Nurofen..si la 2 ore avea 40:)))...asa ca am trecut la impachetari reci.,in timp ce el dormea...si am ajuns numai prin aceasta metoda la 36.5 ! [pk] ...ieri a atns un maxim de 38.5....asa ca azi cred ca deja suntem spre bine. ..spre socul bunicilor care nu pricep cum sa dai doar Nurofe...si ala la nevoie?:)))

 

mai vin



#305
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 10:01

Sanatate multa la voi, Kim ! [pup] [pup]

 

Si o zi insorita tuturor, ca aici ploua iar ...  [pl]



#306
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 10:18

neata

aoleum, ce va speriati din nimic? [:D]

 

Liliana, majoritatea reclamelor au target pe romania deci nu le vezi.

 

Robi, crede-ma ca nici eu nu l-as fi batut la cap daca lua 100 de puncte la vreun concurs. cum ai fi reactionat la 60? sau teste in clasa sub 70?



#307
amironeanu

amironeanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 922 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 12:25

Salut!

 

Am scris si eu un mesaj marti, dar nu-i, probabil nu am fost logata si a disparut in neant [alcool]

 

Si Stefi e obosita, cade lemn seara si dimineata o trezesc tare greu, am impresia ca si la scoala dna a lasat-o mai moale, nu au prea multe teme. Matei se pregateste de zor pentru serbare si amandoi asteapta vacanta pentru ca pe 27 plecam la mare si au inceput sa numere zilele. Probabil in iulie vom merge o saptamana la bunici, la Onesti si asa vom ajunge la piscina si salina din Tirgul Ocna, iar in august o saptamana pe undeva la munte si gata vacanta. Sper ca continue optionale in vacanta, tenisul si fotbalul lui Matei mai mult ca sigur, nu stiu engleza si germana Stefaniei - acolo probabil va fi vacanta. Sper sa-i duc si la inot, sa vedem.

 

Kim, multa sanatate, probabil a fost o viroza mai urata care s-a lipit de Luca.

Roxana, la fel patim noi cu Matei si cu logopedia. In ora cu dna ii ies foarte bine literele, cum ajunge acasa nu-si mai da deloc interesul si iar stalceste cuvintele. Nu putem decat sa-l batem la cap si sa-l tot corectam.

Liliana, intri si tu in vacanta o data cu Adela sau mai ai ore si in luna iulie?

Roberta, bafta la prezentare. Ce faci in vacanta cu Matei cand nu e plecat? Il lasi acasa singur? Noi suntem un pic descoperiti, sper sa fie bunica sanatoasa si sa stea cu ei, iar ei sa nu o zapaceasca de cap, mai stau eu, mai sta sotul cate o saptamana si tot asa.

Daria, ai reusit sa-i faci un program frumos Guiliei in vacanta. Pacat ca suntem asa departe, ca ti-as spune sa veniti si prin Iasi citeva zile.

 

Pupici,

Andrea



#308
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 12:42

Ehhh, se pare ca anul asta nu pup concediu de odihna, ca e mult de lucru si asta e, nu e nimic nou si nici nu-mi bat capul, e mai bine asa oricum. Imi doresc o supravietuire usoara pe perioada alergiei si atat [fri]



#309
polux

polux

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 06 iunie 2013 - 23:35

Olivia, sanatate lui Luca. Hai mei ca nu e un capat detara 2 zile de febra...si cum de s-au socat bunicii? Pai ei ce voiau sa-i dai copilului?

 

Andreea, a ajuns azi scrisoarea, asa ca maine sper sa le pun pe amandoua...desi Adela nu a vazut-o inca, caci e la scoala pana la 7 azi.

Nu, eu nu am vacanta decat la sfarsit de iulie...in ziua care termin scoala, am si plecat spre Romania. Asa ca numai Adela va merge la plaja si la joaca cu mamaie.

Eu sunt franta...dar macar maine sunt acasa...si vine weekendul.

Va pup,

Liliana



#310
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 07 iunie 2013 - 09:51

Kim multa sananate lui Luca! 

Cum ii faci impachetari prin somn, nu se trezeste?

 

Si la noi s-a instaurat oboseala dar inca nu ne permitem mood de vacanta ca suntem in teste si evaluari,

Daca aveti vreo nedumerire despre Ludovici si Henrici va rog sa ma contactati ca nu am invatat astata istorie in viatza mea.

 

Eu inca nu m-am decis cu vacanta, am vacanta la sf lui iulie dar vreau sa vad atatea locuri si nu ma pot decide/

copii si cu sotul se duc la Legoland in Danemarca pe 2 iulie dar unii muncesc:(




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -