Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Maternitatea Medicover


63 raspunsuri la acest subiect

#21
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 09 mai 2013 - 08:34

Felicitari si adaptare usoara unul la celalalt!

Important e ca s-a terminat cu bine.

 

Se pare ca la Medicover de la 1 mai a venit Dr. Catalin Haiduc in calitate de Sef Sectie si Coordonator Obstetrica Ginecologie Medicover. Era si un subiect separat cu el si numai de bine :).

 

Multumesc Trin. Intr-adevar, dr. Haiduc e seful de sectie, el a venit la vizita zilnica impreuna cu doctorii cat am fost eu internata.



#22
Bianca_007

Bianca_007
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 09 mai 2013 - 14:33

Dupa cum am promis, revin cu noutati. L-am nascut pe bebe 2 prin cezariana la Medicover saptamana trecuta. Nota 10 pentru medici, asistente, masa nimic de reprosat. Eu am avut o problema neprevazuta si au fost nevoiti sa-mi faca si histerectomie partiala, insa asta este, important e ca suntem amandoi bine. Problema a fost un fibrom mare asezat chiar sub cicatricea vechii operatii de cezariana care i-a impiedicat pe medici sa taie in acelasi loc; deci au taiat mai sus cand au scos copilul a fost o hemoragie si au decis sa scoata si uterul. 

 

In orice caz, la Medicover sunt toate conditiile; sunt sigura ca veti fi si voi multumite.

Felicitari maxime! Ma bucur ca totul a decurs ok, ca tu si bebe sunteti bine si sanatosi. Iti multumesc mult pentru feed-back-ul despre maternitate, caci si eu sunt decisa sa merg pe mana lor, in aceeasi speranta ca totul va fi ok.

Multa bafta si bebitul tau sa creasca mare, sanatos si voios!



#23
fluturashhh

fluturashhh

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 09 mai 2013 - 14:54

Buna, sunt burtoasa cu o ciresica (DPN 18 iunie) si urmeaza sa nasc la Medicover.Voi naste cu dr Haiduc.Inca nu am semnat cu Medicover pt ca am aflat luna trecuta si am vrut sa fiu sigura ca bebetina mea nu se va grabi.Maine semnam.Cu el a nascut si sora mea acum o luna( eu i l-am recomandat) si a fost foarte multumita.De fapt el este singurul motiv pt care vom semna cu Medicover.Zi buna



#24
Trin

Trin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 15:43

Fluturashhh, nastere usoara! Mergi pe nastere naturala?



#25
fluturashhh

fluturashhh

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 10 mai 2013 - 17:19

Multumesc Trin.Eu asa as vrea,natural, dar sa vedem daca se poate.Singurul lucru pt care m-am dat peste cap ca sa fie ce vreau eu a fost doctorul [:)] .Niciodata nu i-am pus la indoiala deciziile medicale si am spus tot timpul ca daca vroiam un medic caruia sa-i pun la indoiala deciziile aveam de unde alege.Inca n-am semnat cu Medicover (este putin cam de pe alta planeta rep med-ul lor [batcap]  [batcap]  [batcap] ), dar cica daca e sa nasc pana semnam ma prezint la maternitate si finalizam hartogaraia cat sunt in maternitate.



#26
Bianca_007

Bianca_007
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 13:11

Multumesc Trin.Eu asa as vrea,natural, dar sa vedem daca se poate.Singurul lucru pt care m-am dat peste cap ca sa fie ce vreau eu a fost doctorul [:)] .Niciodata nu i-am pus la indoiala deciziile medicale si am spus tot timpul ca daca vroiam un medic caruia sa-i pun la indoiala deciziile aveam de unde alege.Inca n-am semnat cu Medicover (este putin cam de pe alta planeta rep med-ul lor [batcap]  [batcap]  [batcap] ), dar cica daca e sa nasc pana semnam ma prezint la maternitate si finalizam hartogaraia cat sunt in maternitate.

Buna fluturashhh,

Este confidentiala suma la care ati ajuns dupa ofertare? :)

Si eu urmeaza sa nasc la Medicover, iar acum suntem la faza negocierilor, tinand cont ca preturile lor au suferit niste modificari, in bine pt noi pacientele.

Toate cele buna!



#27
Bianca_007

Bianca_007
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 13:20

Stiu pe cineva care a nascut la Medicover cu Dr Gero si a fost extrem de multumita. Eu tot cu Dr Gero voi naste dar la Bucur nu la Medicover din ratiuni financiare... m-a gasit economia si sper sa nu ma [bang] dupa....

[gravi] 38+ [fetita] Anna Patricia
http://bazar.desprec...N-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Buna emilia.m,

Cum a decurs nasterea la Bucur?

Toate cele bune!



#28
fluturashhh

fluturashhh

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 13:39

Eu nu am negociat nimic cu ei.Medicul a negociat de la inceput pt pacientele sale care sunt pe ultima suta de metri si care vroiau sa-l urmeze.Suma este de 5165 pt nastere naturala si mai avem un discount negociat de medic (nu stiu daca am voie sa spun valoarea).

Zi buna



#29
Bianca_007

Bianca_007
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 mai 2013 - 16:14

Eu nu am negociat nimic cu ei.Medicul a negociat de la inceput pt pacientele sale care sunt pe ultima suta de metri si care vroiau sa-l urmeze.Suma este de 5165 pt nastere naturala si mai avem un discount negociat de medic (nu stiu daca am voie sa spun valoarea).

Zi buna

Multumesc mult!

Sper sa fie doar mamici fericite si multumite de aceasta maternitate, astfel prindem mai multa incredere in ei.

Toate cele bune!



#30
fluturashhh

fluturashhh

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 303 mesaje

Postat 28 mai 2013 - 09:41

Buna.Intre timp am fost si la controlul preanestezic.Foarte ok medicul anestezist si neonatoloaga.Am completat un chestionar luuung [batcap] , iar ele mi-au explicat ce si cum se va intampla.Dupa ce termin de nascut va updatez si pe voi.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -