Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

PROBLEME cu MOTANUL....


292 raspunsuri la acest subiect

#21
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 14:03

Am patit-o, am patit-o!!! [q]
Ma intorceam acum acasa si a venit spre mine o pisoanca frumoasa, frumosa, care miorlaia de mama-focului.
Bineinteles ca m-am oprit s-o mangai, a inceput sa se alinte de picioarele mele si, pt. ca eram convinsa ca e fetita, nu am dat atentie la asta. Cand sa plec, m-a improscat pe blugi, mai! [:D]
Era motanel!!!!! [8D]
I-am pus acum la spalat, dar nu stiu daca o sa iasa mirosul ala groaznic din ei. Erau blugii mei preferati [q].
Ce sa fac? O sa-i mai pot purta? Cu ce sa scot mirosul din ei? Pliiiiz, pliiiz, spuneti-mi!!!!!

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

#22
diana904

diana904

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 15:40

Spuneti ca matzele slabesc dupa castrare??? Hmm, eu am fost cu Mitza din dotare saptamana trecuta la castrat, ca deja incepuse sa lipseasca noptile de acasa (noi stam la curte, si se plimba pe la noi, prin vecini...sint o groaza de motani prin zona)...n-as vrea sa slabesca, si asa nu e prea grasa.

Anca, ai incercat cu ceva repelante? Nu stiu daca sint bune de ceva..eu pusesem in ghivece, ca le "onora" Mitza si-mi era teama ca mor plantele, dar le ignora cu desavarsire...poate or avea efect la pisici mai putin nesimtite :))

#23
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 16:18

Denizel,

Nu spala blugii la masina, eu am spalat o paturica pe care a facut Felix pisu si a trebuit sa ma chinui sa scot mirosul din masina de spalat, ca ramane acolo, pe vecie.

Pune blugii cu apa si otet, schimba din cand in cand apa si abia dupa aia spala-i.

Da' sunt mitele noastre si le iubim foarte mult [bis]



Nu certati copiii cand viseaza!

Copiii

Noi doi

Mitele iubitele



#24
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 16:33

Craciunita, iti multumesc mult!
Vai de mine, bine ca nu i-am bagat la masina!

Sunt superbe mitele tale!!! [il].

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

#25
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 21:11

quote:
Originally posted by craciunitza
quote:
Originally posted by ancamironiucacum arata ca un plic cu coada! ANCA si EMA
[:-)))][:-)))][:-)))]Anca, nu ma prea pricep la pisici, pe ale mele le cresc instinctual, ca pe niste copii, si motanul meu e pretentios la mancare si ma enerveaza ca se-nvarte langa castron minute bune pana ia o graunta, poate asa sunt persanele, mai mofturoase.Soacra-mea are si ea pisica, o maidaneza super-frumoasa, de cand a castrat-o a slabit exact cum zici tu, arata cu un plic cu coada, analizele i-au iesit bune, de mancat - mananca, nu se stie ce are [medic]Nu certati copiii cand viseaza!CopiiiNoi doiMitele iubitele
A mea de cand am cules-o am yis ca a crescut in Primaverii, nu mananca nici somon!!!! Este atat de nesimtita....insa asa cum spuneai tu, rasa e vinovata! Maicamea are si ea o persana si daca o vezi cum scoate pielita de pe carnati si mananca numai carnea mori de ras! Sta cate o ora dar nu mananca pielita!ANCA si EMA

#26
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 21:16

quote:
Originally posted by diana904

Spuneti ca matzele slabesc dupa castrare??? Hmm, eu am fost cu Mitza din dotare saptamana trecuta la castrat, ca deja incepuse sa lipseasca noptile de acasa (noi stam la curte, si se plimba pe la noi, prin vecini...sint o groaza de motani prin zona)...n-as vrea sa slabesca, si asa nu e prea grasa.

Anca, ai incercat cu ceva repelante? Nu stiu daca sint bune de ceva..eu pusesem in ghivece, ca le "onora" Mitza si-mi era teama ca mor plantele, dar le ignora cu desavarsire...poate or avea efect la pisici mai putin nesimtite :))



Eu stiu ca matele se ingrasa dupa castrare insa la mata maicamii nu s-a intaplat, numai blana e de ea ca in rest e ca o teava cu un patrat la capat (capul). Prima data cand i-am facut baie am murit de ras[:D]. Daca ii vedeai fata turtita si capul patrat cu ochii mari uitai de aerele regale...

Repelente nu am incercat, insa am folosit la un moment dat un spray care tenta canii sa mearga la nisip...cei de talie mica cu stapani lenesi! Cainele facea pe covor si mata la nisipul cainelui. Din pacate nu am gasit si aici spray-ul cu pricina.

A functionat, pentru ultimele 24 ore sfatul cu gadilatul matei in posterior. Am rasfatat mata peste masura si ea pe mine...NU A FACUT DE 24 DE ORE!!! YUHUUUU!!!

ANCA si EMA

#27
pisi-pis

pisi-pis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 22:03

Si eu stiam ca se ingrasa dupa castrare, cel putin a mea asa a facut, dintr-un cioc cu doua palnii pe post de urechi s-a transformat in purcelus de lapte dolofan.

Cat despre marcarea teritoriului, nu stiu, nu ma pricep, ca a mea era fetitza... Dar stiu ca in locul in care au facut si simt mirosul urinei, au tendinta sa faca mereu, de asta este esential ca locul respectiv sa fie bine spalat si clatit cu otet ca sa nu mai simta mirosul.

Succes cu pisicul stressat [:)]

[flo]

#28
louisea

louisea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 05 mai 2006 - 00:09

Bandit nu s-a ingrasat dupa ce a fost castrat..

dar el si zbantuie pe coclauri mult, deci e sportiv nu gluma [:D]



si eu auzisem cum ca s-ar ingrasa, dar in ziua de astazi exista atatea feluri de mancare, chiar si pt pisici la diete



desigur ca fiecare "parinte" decide singur [:)]

eu una zic ca am facut bine..



p.s. noi ii cumparam mancare pt motani castrati.. exista si pt pisicute castrate




------------------------

Bandit si laleaua ;-)[pis]

#29
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 06 mai 2006 - 19:08

quote:
Originally posted by louisea
Bandit nu s-a ingrasat dupa ce a fost castrat..dar el si zbantuie pe coclauri mult, deci e sportiv nu gluma [:D]si eu auzisem cum ca s-ar ingrasa, dar in ziua de astazi exista atatea feluri de mancare, chiar si pt pisici la diete desigur ca fiecare "parinte" decide singur [:)]eu una zic ca am facut bine.. p.s. noi ii cumparam mancare pt motani castrati.. exista si pt pisicute castrate------------------------Bandit si laleaua ;-)[pis]
Cand am dus mata maicamii la veterinar mi-a zis sa o pun la cura de slabire desi noi o visam mai grasa! Era super slaba si omul mi-a explicat ca este o felina nu un porc! Nu prea m-a convins insa ea a ramas la fel si acum ca este babuta! Sa va spun ce am facut ieri[mariaj] AM TUNS MATA! SI cum sunt o fraiera si imi place sa cred ca pot sa fac orice, am tuns-o singura! Si arata vai de ea... Cu toate astea nu a mai facut nimic prin casa. Paote s-a speriat de ce am scris pe forum, ca tot doarme pe calculator....insa recunosc ca am gadilat mata de dimineata pana seara si i-am dat cat sos a vrut!!! MATA CORUPTA[cusca]!ANCA si EMA

#30
tumpi

tumpi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.323 mesaje

Postat 06 mai 2006 - 19:52

Anca, ce ai avut cu saraca matza?ca ele nu se tund.
Si pisi ale mele cand m-am mutat mi-au facut la usa de la intrare,dar mai mult s-au manifestat cand ne-am mutat prin ascunderea dupa mobila.La o sapt dupa ce ne-am mutat si-au reluat vechile obiceiuri si sunt bine merci.Mi s-a mai intamplat sa faca in alt loc decat litiera, atunci cand nu am apucat sa le schimb nisipul si de suparare au facut pe gresie.
Sle mele sunt tare mancacioase si chiar am zis ca le trec pe mancare light ca nu se mai poate.Facem anul asta 8 anisori, iar fetita se apropie de 10kg si baiatul are 7.
Suntem niste blanoase care o dispera pe bunica(adica pe mama mea),dar tare iubarete.Si ma tot gandesc cum o sa se comporte cadn o sa le aduc aici in De.De aceea stau si ma gandesc daca ar fi bine sa le mai iau sau sa le las parintilor mei.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

2+1



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -