Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*


209 raspunsuri la acest subiect

#201
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 00:11

Floric, nu mi-o caut cu luminarea dar cred ca un tricou (fie el si cu mineca lunga) simplu, uni, din bumbac poate arata super bine imprimant dar o camasa...nu cred ca ar fi de efect. [:I] Sau, ma rog, nu ara avea efectul scontat. [flo]

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#202
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 00:29

Vreau sa va recomand si eu un roman: "Moi, Dora Maar" de Nicole Avril. E o poveste de dragoste pe care o inteleg. [:)] Din pacate, nu cred ca a fost tradusa in limba romana. Voila, un fragmen care sa va incite:

"On m'appelle Dora Maar. Auprès de mes amis, Georges Bataille, Paul Eluard, Man Ray, Brassaï, j'étais une photographe d'un certain renom. J'ai rencontré un homme. Il était le génie. Il était la vie. Il était la déchirure. Il m'a demandé de le suivre sans me retourner, et, si je me retourne aujourd'hui vers ce qui fut notre amour, c'est que cet homme- là vient de mourir. Il s'appelait Pablo Picasso.
Ce fut un amour fou. Quand l'amour se retira, il ne resta que la folie. On prétend m'avoir entendue affirmer qu'il n'y avait plus que Dieu après Picasso. Je ne me souviens pas l'avoir dit, mais je n'ai jamais cessé de le penser."

PS. Rog tufetele frantuzoaice sa mi-o achizitioneze cind le iese in cale. Nu e o urgenta pentru ca o am in cap si-n suflet dar mi-ar placea sa o am si-n biblioteca. Exemplarul meu a avut acelasi final ca multe din cartile mele preferate: l-am imprumutat si nu mi-a mai fost restituit.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#203
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 12:12

Neata !!!

Sper ca ati petrecut bine si veti continua asa tot wkd-ul !!

Floric, cu imprimatul si eu as merge pe tricou, nu pe camasa, de fapt din ce am vazut eu local doar pe tricouri imprimau


Inapreda, si eu stiam ca e bine sa mai tii copilul putin acasa , sa-si refaca imnunitatea , mi se pare logic ca sa zic asa ca pe un fond slabit sigur se lipesc mai bine crocobaurii [:I]
Las' ca ne lamureste Mada sigur [pup]






Mami lui Alexandra (03.03.09)




#204
andiaroro

andiaroro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.741 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 12:21

Ina- Ti-am comandat cartea. Asta a fost simplu. Mai complicat va fi sa ti-o trimit (intotdeauna sunt in intarziere la trimis pachete si scrisori in Ro), dar m-am bagat, fiindca ai zis ca nu te grabesti[:)].

Floric- Daca ai deja un tricou cu maneca scurta sau posibilitatea sa cumperi altul, eu as vedea situatia rezolvata[8D]. Il imbraci modern : tricou cu maneca scurta peste unul cu maneca lunga (unul alb cu masina rosie peste unul cu maneca lunga rosu- e o idee).
http://www.dailymoti...on#.UQ4gOYVzky4
Altfel, cumperi de la inceput unul simplu cu maneca lunga si il inscriptionezi, cum ti-au sugerat fetele.

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

#205
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 12:52

[quote]citat din mesajul lui inapreda
Am iar un semn de intrebare. Unii zic ca, dupa raceala/viroza, e bine sa mai tii copilul acasa o saptamina, chiar doua sa se...intremeze ca, altfel, e "slabit" si un, doi, ia un crocobaur. Altii spun ca e preferabil sa-l duci imediat dupa boala ca nu cumva sa se obisnuiasca cu "sterilitatea" :-) de acasa. Cica, ar fi mai bine sa dea piept cu crocobaurii de la gradi' si sa-i infrunte. Voi ce parere aveti?"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis[/quoteHelou. Eu zic ca dupa ce trece raceala, daca nu mai are simptome decat eventual o tuse reziduala sau ceva fornaieli in nas (deci nu febra) e bine sa reia mersul la gradi, tocmai ca dupa lupta cu viroza corpul a produs anticorpi, deci e apt din nou. Cum sa-l mai tii o saptamana dupa ce s-a vindecat, a mea ar urca pe pereti. Si parintii care merg la serviciu ce ar face, ar cere o saptamana concediu pentru "refacere"?[:)] Parerea mea.IULIA va invinge CANCERULI'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

#206
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 12:55

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Am iar un semn de intrebare. Unii zic ca, dupa raceala/viroza, e bine sa mai tii copilul acasa o saptamina, chiar doua sa se...intremeze ca, altfel, e "slabit" si un, doi, ia un crocobaur. Altii spun ca e preferabil sa-l duci imediat dupa boala ca nu cumva sa se obisnuiasca cu "sterilitatea" :-) de acasa. Cica, ar fi mai bine sa dea piept cu crocobaurii de la gradi' si sa-i infrunte. Voi ce parere aveti?


Sa-l mai tii acasa 1-2, hai 3zile, sa fi sigura ca e refacut si nu se complica, da, e ok. 1saptamana -2 mi se pare absolut inutil. Despre obisnuitul cu "sterilitatea"... [:I]

Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 37+ cu [baietel]

#207
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 13:14

Roro mi-ai facut ziua -si nu numai- mai frumoasa!
Nu ma asteptam la asa viteza de reactie pentru ca si eu sint mai...molcoma in actiune [:)]
Iti multumesc tare si ma bucur la fel de tare sa stiu ca Ea, Cartea Mea exista undeva [pup]

Te rog sa-mi trimiti un PM cu contul in care pot depune banii. Multu.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#208
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 13:18

Va multumesc ca ma sfatuiti la bine si la rau [:)]
Nu stiu ce sa fac mai mult ca sa stiti ca va apreciez [:I]

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#209
andiaroro

andiaroro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.741 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 13:22

Exact[:)], exista riscul sa stii mai mult timp ca exista ..undeva, dar ce e sigur "candva" va ajunge si la tine.

Am fost asa rapida, pentru ca aveam ceva de comandat pe Amazon si cum o aveau acolo, am pus si cartea in cos si-am dat comanda[8D].


ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

#210
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 03 februarie 2013 - 14:32

[bum]cap ***458***[bum]



[bis][bis][bis]Mamici de ghiocei[bis][bis][bis]



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -