Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Juniori de Iulie - August 2004 * (108)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 14:03

hello

Olivia, eu vreau sa cred ca n ai pb de care zici, dar stresul e stres, iti poate afecta sistemul unde e mai fragil. Am vazut insa, miraculos, si in Romania oameni imuni la stres, nu ma numar printre ei desi n-am pasit dincolo de granitele Romaniei si nu stiu cum e pe alte meleaguri, si ma indrept spre glorioasa varsta de 40 acest an.

despre concediu nu s planuri speciale...la fel, sanatosi sa fim si vedem la vara...

Robi, poate poti lua cv ginkobiloba, extractul de orz verde sunt tonice si inlatura astenia.

Cristalule, eu nu te vedeam pe tine cu atacuri de panica, nici intr-o mie de ani. Imi aduc aminte ce povesti cu haz ne scriai...o placere de citit. Eu cre ca am inclinatii autiste, orice schimbare sau iesire din rutina ma da peste cap, cu o zi inainte de plecarea undeva abia pot respira, dormitul iese din calcul, am in jur liste si listute, genti si gentute- asta-l consider un defect major la mine

Gabi, tu stii ce cred eu..un singur lucru nu-i poti lua omului- norocul. Fiecare e cu norocul lui in viata. Cu voia lui Dumnezeu si cu putina grija din partea parintilor, copiii -si vor gasi locul lor in lumea asta, asa cum e ea. Uneori ii mai spun lui Danu cand mai filosofam ca aseara despre cum e sa fii adult, ca tot zicea ca abia asteapta sa termine facultatea ca sa fie mare. Eu intreb: de ce? Pentru ca atunci n-o sa mai am teme de casa- zice el. O sa pot face doar ce vreau. Eheeee, cugetam eu cu voce tare, nu-i asa simplu sa fii adult, o sa vezi, uita-te in jur, la noi, la mine, la taicatu, la Marius, nici unul nu stam cu burta la soare intr-o relaxare si distractie perpetua ! Nu stiu cum isi imagineaza el asa idilica viata de adult, cert e ca el vede ca daca scapa de scrisul temelor de casa, restul e piece of cake ! oscilam intre a-l lasa sa viseze cu cohii deschisi sau a-i arata ca nu-i asa simplu cum pare...

brb, o zi buna

#22
Dorsilia

Dorsilia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.126 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 14:06

Daria, cica e un spray nazal, Nozoil, pe baza de ulei de susan, care-i bun pt rinitele alergice, alergiile de vara la polen, fan, cand ai mancarimi de nas, lacrimari si stranut in rafale

#23
Andries

Andries

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 15:03

Kim, multa sanatate!!

Eu nu renunt la concedii. Am renuntat la masina, am renuntat la finisaje scumpe in casa (am doar entry level la tot, de la parchet, vopsea, sanitare pana la lampi, covoare, etc).

Cred ca daca as renunta, pentru mine poate n-ar fi o mare problema, dar pentru sot da. Cred ca ar lua-o razna in maxim 2 ani. El nu are week enduri ca orice om normal, el lucreaza in fiecare sambata si uneori si duminica, neplatit. Asa... ca poate, ca nu poate, eu platesc biletele si el trebuie sa-si faca timp. Si cu 2 saptamani concediu afara la fiecare 6 luni e ok, e alt om. Doar iarna asta am dat Austria pe Romania din motive financiare. Dar eu sunt constienta ca daca vreau sa fiu om intreg si la 60 de ani si sa nu stea copiii sa ma plimbe din doctor in doctor... trebuie sa fac ACUM ceva. Si acel ceva nu trebuie sa fie spectaculos, dar sa fie constant, un lucru marunt in fiecare zi, conteaza, se aduna!!

Andries

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!
uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!


#24
amironeanu

amironeanu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 922 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 15:10

Salut!



Kim, multa sanatate!



Daca tot vorbiti de mare si va uitati pe oferte nu-mi dati si mie niste ponturi? Problema este ca nu as vrea sa fie mai mult de 1.200 euro, asa ca Turcia sau Grecia cred ca nu intra in discutie.



Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

#25
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 15:29

Andreea, da, ptr familii ca ale noastre e nasol cu bugetul. si in Turcia au sarit preturile in aer, sa vad cum reactioneaza grecii, poate le vine mintea la capusor si mai scad. turcia clar se duce in 2.000 de eur ptr all inclusive, daca tot e vorba de vacanta de leneveala. dar si un bb sau hb tot asa ajunge, daca mananci prin restaurante/taverne.

Lia, eu cred ca-s un miracol din ala de zici tu, fara prea mare stress. (eu ii zic nesimtire [:D]-la mine, of corz)

#26
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 15:43

Roxana, foarte bine! Vreau si io! (eu consider ca ma agit exagerat pentru orice nimic!)



Nasii (cu care am fost in ultimele doua vacante la mare) vor anul asta la gretzili...La ei chiar e problema, au copiii mari si la 4 adulti se simte la buzunar, asa ca sunt sceptica. Si mai vor si cu masina...deja radeam isteric la gandul ca o sa conduc atata [:D][:D]







"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)



Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi



#27
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 16:43

sincera sa fiu eu as merge cu masina, Mugur e complet anti... ca cica e obositor. nu il pot convinge si pas. aia e, decat sa imi toc nervii mai bine ma pliez la conditii, nu?

#28
cristalina

cristalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.865 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 17:11

Roxana, eu sunt sofer de duminica, singurul din familie. Ti-am zis, deja radeam isteric atunci cand mi-a zis nasul sa conduc pana in Grecia...[:D] Pai io am palpitatii cand mergem la Mamaia [:-@][:D][:D]



"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)



Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi



#29
roberta04

roberta04

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.701 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 17:28

Andrea, eu cred ca la bugetul asta, Bulgaria ofera cele mai bune variante. daca platesti pana la sfarsitul luyi februarie, prinzi o reducere de 15-20%, depinde de agentie.

M-am uitat si eu la Turcia, din comoditatea de a merge cu avion din Iasi, dar am ajuns si eu la 2000 si nu-mi permit.



A propos de condus, eu sunt un sofer neexperimentat si fricos :), dar am mare nevoie sa conduc, pentru ca Petro e plecat tot timpul de acasa si noi stam destul de departe de orice mijloc de transport. Asa ca am decis sa cumparam o masina super-ieftina cat de curand si...sa conduc si eu...brrrr....nu radeti de mine, pls...



poze

[url="[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243"]Povestea nasterii[/url]



#30
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 ianuarie 2013 - 17:44

Robi, nu e deloc de ras sa stii. eu te incurajez cat pot. nimic nu te vindeca de teama, doar condusul. punct. (eu am avut 2 accidente horror, dupa unul nu am mai pus mana pe masina multi ani. a trecut, acum sunt ok, conduc singura cu copiii, chiar si drumuri lungi)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -