Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (35)


222 raspunsuri la acest subiect

#201
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 11:48

Citat:
citat din mesajul lui djlaura01
neata [8D]Dorina si cn mai intreba e bn ca ma mut ca nu mai dau chire dar e rau ca soacra mea bea zilnic pana nu mai poate ....e o betiva si plus ca e cam cu mizeria [bang][bang] si dac fac eu curta tot nui convine [:-@]__________________________________________ Ca parinte, poti sfatui, poti indruma, poti incerca sa corijezi, dar nu poti sa te lupti cu cel ce-ti este copil, care are personalitatea sa, puterea de a alege sa-si traiasca viata. Nu ai cum sa i te substitui. Nu ai cum sa-i schimbi deciziile, decat atunci cand isi deschide mintea si sufletul, cand accepta ajutorul oferit, altfel totul este o lupta cu morile de vant.
of!mami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#202
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 12:08

Hello si La multi ani tuturor!!
Va doresc un an bun, cu sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

Noi iar am absentat ca a durat ceva pana a bifat mosul toate cererile de pe lista mea, dar ieri mi-a sosit in sfarsit si laptopul asa ca de acum sper sa intru mai des.

Va pup si o zi frumoasa sa aveti!!

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#203
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 08 ianuarie 2013 - 12:20

delia ai mare dreptate!![flo][pup]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#204
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 12:30

BB Yasmi, cred ca tu intrebai unde dorm copilasii.Al meu a sarit cu o zi inainte de Craciun din patutul lui, a iesit din sac si pur si simplu a sarit peste gard.Din fericire nu a patit nimic ca a cazut inteligent, dar ne-am speriat cumplit incat am demontat instant patul si l-am facut pat normal.Chestia e ca nu vrea sa doarma in el acum ca a dat de libertate si cand il pun la culcare se ridica si umbla prin camera, cotrobaie prin sertare, se ascunde in perdele,etc.Asa ca am dus patutul de calatorie in camera lui si momentan doarme in el pana va manifesta dorinta de a dormi in patutul lui.

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#205
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 08 ianuarie 2013 - 12:33

anda si al meu a sarit de cateva ori. L acum doarme de ceva timp pe canapea la el in camera. dar daca l as lasa singur la adormire la fel ar face si el. de asta stau langa el pana adoarme. in schimb daca se trezeste noaptea tot asa o ia la pas :)) am baricadat coborarea de la etaj pe timpul noptii cu o cutie mare sa nu cumva sa ajunga la scari asa adormit.
cred ca ii voi da si eu jos o laterala poate o sa ii placa asa si renunta la canapea :))

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#206
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 12:51

BB Yasmi, am incercat sa stau si eu langa el pana adoarme dar nu vrea si pace, se ridica in picioare, topaie, ma pitiga de fata,imi baga degetele in nas, ochi, urechi, asa ca dupa juma de ora am renuntat si l-am pus in celalalt pat de unde nu poate evada.Barbata-miu zice ca o sa adoarma in patul lui numai daca il coasem de pat[:D][alcool]. Eu sper ca macar la vara sa vrea sa adoarma in patul lui cand o fi superobo de alergat prin parc.
Offf, acum imi pare asa simplu cand erau mai mici, bebelusi, ca unde i puneam acolo stateau. Acum stam cu ochii numai pe ei.
Din fericire, eu am si timp de respiro ca din 3 a inceput cresa asa ca diminetile ma relaxez nitel, mai pe net, mai o curatenie[:D], ceva de papa.

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#207
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 08 ianuarie 2013 - 12:54

miha (somleac) am sunat acum la spatiu de joaca si au liber maine de la 16. joi au rezervat. ramane pe maine atunci, da??

anda, asta este doar inceputul [:D][:D]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#208
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 13:03

uffff laura pai tu dai din lac in put. Asta mi se pare groaznic, eu am o problema din copilarie cu [alcool]brrrrr.

Anda eu am uitat intr-o seara sa-i ridic Ilincai marginea de la patut si dimineata statea departe de margine si ma striga speriata.[:D] Dar nici ea nu adoarme in patut, adoarme in pat langa mine si apoi o mutam.

Yasmi incearca cu supliment de crom. Lipsa de crom si cred ca siliciu da asa o nevoie de dulce.
Maine in jur de 15 sper sa reusesc sa plec de acasa. Acuma sper ca intr-o ora sa fiu in Timi. Nici nu le-am spus la baieti, vreau sa fie surpriza, oricum daca le-as spune m-ar inebuni de cap.

Anda tu esti din Timi nu? Nu vii maine la locul de joaca?


Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011



#209
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 08 ianuarie 2013 - 13:09

Da anda!! Chiar!! Veniti si voi?? Somleac unde ne vedem??

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#210
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 13:12

Somleac, da, locuiesc in Timisoara. Unde mergeti la loc de joaca si la ce ora? Dimineata al meu e la cresa iar dupamasa doarme ca un urs de la 2 la 6[:D].Daca mergeti dupamasa as putea veni daca se trezeste in timp util[:D]

[mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -