Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)


356 raspunsuri la acest subiect

#61
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.666 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 12:40

Si ai mei s-au frichisit mai mult, dar i-am luat si eu mai din timp, i-am imbracat eu mai mult decat ei, i=am carat in brate la baie ... La 7:25 au iesit pe usa, ceea ce e super bine. In vacanta dormeau amandoi pana pe la 9.

allexa, tu ce faci? mai lucrezi, sau esti iar intr-o fereastra intre 2 job-uri. Cum e la noua locuinta? Va place mai mult ca dincolo?




'Cos what I feel is the only truth for me

#62
allexa06

allexa06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 15:07

Nu, nu lucrez, sunt acasa. De luna viitoare voi incepe sa-mi caut ceva.
Cu acomodarea in noua casuta, este bine si nu prea [:D]Mie m-i se pare totusi cam departe de oras, pentru orice, plimbare, cumparaturi dar incep ( sau n-am incotro[:D]) sa ma obisnuiesc. Din punct de vedere al spatiului este mult mai bine, ca este mai mare apartamentul, ca baietii dorm acum singuri si nu cu noi. Si Razvan sufera putin dupa chestia asta cu mutarea dar doar pentru ca nu mai are copiii cu care se juca acolo. Aici inca nu cunoaste pe nimeni si de asta nu prea ii place. Si culmea, asta am aflat-o de la invatatoarea lui.[alcool] Acasa nu mi-a dat de inteles ca l-ar deranja asta, dar el a spus la gradi ca nu-i place ca s-a mutat.



allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

#63
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 15 ianuarie 2013 - 22:31

Si eu ma lupt cu acomodatul la scoala... Chiar azi am avut o repriza, uitase ce teme are de facut. Pana acum am tot scris ... M-am dezobisnuit si eu de teme (cred ca mai mult mi-e mie greu decat lui [:I]). Plus cu trezitul dimineata e alta problema, cu imbracatul la fel, mai mult eu il imbrac, vorba Laurei, si tot asa. Da' o luam incet, incet, de la capat!

Mami si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)



#64
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.666 mesaje

Postat 16 ianuarie 2013 - 00:27

ellinia, mergem saptamana viitoare sa donam niste sange? Tu ai experienta, m-as lipi de tine. Ce zici?


Si eu azi am sunat mama unui coleg de-al lor de clasa, ca se certau daca au de scris sau nu niste propozitii la romana (cred totusi ca e prima data cand se contrazic pe problema temelor, ce au de facut si ce nu). Rares zicea ca trebuie scrise, Bianca zicea ca doar citite. Trebuiau scrise ...
In continuare, mai mult de 30-45 de minute nu le ia sa isi faca temele (hai 1 ora cu tot cu pauze, stat de vorba, vaitat si frichisit). Am o problema ca nu prea se omoara cu cititul, nu ii pasioneaza deloc. Bianca citeste bine, aproape cursiv orice text. Dar Rares le silabiste la greu. Si daca il rog sa citeasca ceva, zici ca il pun sa traga la jug, atat de vaita si comenteaza si negociaza sa obtina ceva la schimb [bang]




'Cos what I feel is the only truth for me

#65
Anitta_O

Anitta_O

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.235 mesaje

Postat 16 ianuarie 2013 - 02:38

Eu am uneori senzatia ca temele sunt pentru parinti.[alcool] Pentru maine a avut de compus o poezie cu doua strofe, primele doua versuri le avea date de invatator. Am stat cam o ora toti trei sa compunem ceva care sa sune oarecum ca de clasa a doua. Bineinteles ca am preferat sa fie el cel care gandeste mai mult, eu mi-am terminat demult studiile.[:D]
Laura, asa de repede pleaca la scoala? Stati departe? In cazul nostru, iese pe usa la 7.40-7.45.

Anitta, mama lui M - 8 ani si I - mica-mica

#66
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.666 mesaje

Postat 16 ianuarie 2013 - 10:25

Buna dimineata!



Cafelutza:

Imagine postata





Anitta, stam la 16 km de oras, spre Bicaz. Ne-am mutat din octombrie de la bloc la casa. Daca prind trafic naspa (aglomerat de la intrarea in oras spre centru sau vreo masina mare, un nene cu Dacia care se plimba admirand peisajul) fac cam 20 de minute. De obicei, in 15 minute ajung. Dar cum se aglomereaza cu cat se apropie ora 8, preferam sa iesim un pic mai repede si sa ajunga la timp.








'Cos what I feel is the only truth for me

#67
allexa06

allexa06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 16 ianuarie 2013 - 14:19

Si totusi,unde este cafeluta? [alcool] [:D]



allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

#68
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.666 mesaje

Postat 16 ianuarie 2013 - 14:27

am baut-o!



Nu stiu de ce nu apare, aparea cand am pus-o....




'Cos what I feel is the only truth for me

#69
allexa06

allexa06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 16 ianuarie 2013 - 14:52

[:D]



allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

#70
ellinia

ellinia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.041 mesaje

Postat 16 ianuarie 2013 - 16:06

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

ellinia, mergem saptamana viitoare sa donam niste sange? Tu ai experienta, m-as lipi de tine. Ce zici?



Da, cum sa nu, chiar ma gandeam daca reusesc sa conving pe cineva tura asta sa mearga cu mine!

Eu am primit azi instiintare de la scoala ca vor fi vaccinati copiii in per 17-24 ian ROR. Asta se face in clasa I? Ca eu habar n-am care e schema oficiala. Stiu doar ca ROR-ul e foarte contestat si mie mi-e frica de el, chiar daca Stefan e mare. Voi ce stiti de vaccinul asta facut la 7 ani? Lora, tu anul trecut ai vaccinat-o pe Iustina? A avut ceva reactii?

Mami si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -