Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Posibil caz de abuz asupra unui copil... ce sa fac


283 raspunsuri la acest subiect

#281
nelia

nelia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.179 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 00:45

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

nelia, io inteleg ca nu esti de acord cu ce spun ... da' partea aia cu "nu e asa" nu prea ... pentru ca la mine "e asa". nu astept lamuriri.
io nu ma comport 100% profesional la serviciu, doar cam 99% si procentu' ala de neprofesionalism mi se accepta de dragu' celor 99%. sau crezi ca rabufnesc mai mereu? :) nici n-am motive.
cei mai multi dintre colegi imi sunt si prieteni ... si cam atat despre temperamentu' si comportamentu' meu :)


Nici eu nu asteptam lamuriri de la tine, caci nu aveam nelamuriri... am inteles ca la tine e asa, dar nu poti sa te astepti sa fie peste tot la fel. Si, in plus, am spus clar ca e parerea mea, adica nu vad lucrurile ca tine, nu ca nu sint de acord cu ce faci tu. Sau nu am voie sa am nici pareri caci te deranjeaza pe tine parerile mele?[:D]

Si am spus exact ce ai spus si tu, daca iti sint prieteni si ii cunosti de multa vreme, merge cum merge intre colegi-prieteni... dar nu se poate sa fie mereu asa.

Oricum, la mine m-am gindit mai mult, ar fi nu stiu cum ca in locul in care lucrez io sa spun cind nu mai pot, chiar si la figurat, ca ma duc sa-mi tai venele sau sa ma arunc pe geam...

Si apoi, editez sa spun, asa marunt[:D] - cu toate ca stiu sigur ca nu veti fi de acord o parte dintre voi, ca e cumva cu cu doua taisuri ce facem aici. Pe de o parte, punem in discutie lipsa de profesionalism a celor din serviciile sociale - si nu numai, ca tocmai ce s-a incheiat subiectul cu medicii - atunci cind vorbesc cu oamenii (vezi tonul, atitudinea, nervii chiar cind vezi ca nimic nu merge)... pe de alta parte, e normal sa fie acceptat si spusul la figurat al unor lucruri, si temperamentele diferite, chiar si cele mai vulcanice, caci 'avem cu totii modu’ nostru de a ne exprima in diverse situatii'...

#282
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 01:46

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Oricum, la mine m-am gindit mai mult, ar fi nu stiu cum ca in locul in care lucrez io sa spun cind nu mai pot, chiar si la figurat, ca ma duc sa-mi tai venele sau sa ma arunc pe geam...


la locul in care lucrezi tu e una, insa aici ni se explica despre o caracteristica a unei culturi care n-a auzit de sensul figurat al cuvintelor (cel putin in expresiile astea), nu la reticenta unei profesii de a le folosi.

la mine-n birou nu se ameninta cu taiatul venelor, insa acum m-ati facut curioasa, o sa urmaresc daca trece o zi fara sa se-auda un "ma-mpusc" sau "pot sa m-arunc pe geam?" cand apare cate-o chestie exasperanta. si din fericire inca nu ne-a trimis nimeni pe cap vreun control pentru posesie de arme de foc, iar geamurile noastre inca se mai deschid [:)] sincer, mi s-ar parea tare trist daca s-ar ajunge sa fie luate mot-a-mot.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...




#283
nelia

nelia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.179 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 01:52

Chiar ma intrebam ce voiai sa spui, Mianna. Acum am inteles.[:)]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -