Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 36


198 raspunsuri la acest subiect

#11
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 03 noiembrie 2012 - 20:59

Lara mamico draga eu am scris in capitolul nou dar...nu stiu de ce a aparut la cel vechi
in cea ce priveste facutul de capitole o sa incerc sa ajut daca ma voi pricepe daca nu ....se ocupa una mai desteaptaca de doar nu stresez eu burtica mea pretioasa pt nimic pe lumea asta [flo]

amalia tsakoniati
[fetita] [baietel]

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota


#12
Wish42

Wish42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 447 mesaje

Postat 03 noiembrie 2012 - 21:00

Lara [flo] multumim pentru noul capitol.
Sandy [pup] te rog mai stai cu noi,avem nevoie de sfaturile tale !!!
fumi cred ca esti cu comorile in burtica.Asteptam vesti bune,Doamne Ajuta !!
Ruxandrica sa inteleg ca ai amanat procedura?
Ai avut o fata care a inceput stimularea si a renuntat?Nu am inteles foarte bine.Cum de ai primit informatii despre mutatiile donatoarei?
[:D] cred ca e ceva ce am pierdut,ce zici cu cate intrebari te-am bombardat! [pup]

Offf,parca mai am asa mult timp de asteptat,in fiecare zi ma gandesc la asta,nu ma pot abtine si imi fac o mie de ganduri oare o sa am outze,oare o sa se prinda,oare,oare...?
Cind va citesc si sunt alaturi ma incarc cu energie si cu ganduri bune.Sper ca o sa fie bine si o sa vin si eu cu vesti bune.

#13
raisa2012

raisa2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 00:24

WISH42,merg si eu la sfirsitul lui ianuarie! Am stabilit cu dr.Stepan,ca punctia sa fie 28 ianuarie.Poate mergem in aceeasi perioada.Pupici!

#14
Wish42

Wish42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 447 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 00:48

raisa [pup]
eu am punctia pe 31 ianuarie!!!
yupiiii...ce tare ma bucur ca suntem apropiate ca perioada!!!

#15
rodica.marin

rodica.marin

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.055 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 11:17

Amalia multumesc pentru informatii.
Sandy multumesc, nu m-a programat Svetlana, de fiecare dta cand o intreb imi spune ca trebuie sa treca 3 luni. Sper sa nu te retragi. Te vrem aici.
nanne16 mi-a mai iesit antitrombina III 79%, iar valorile normale sunt > 80% si nu am facut factorul XIII.
Looana nastere usoara si iti multumesc mult de incurajari. Sper ca sa fie aceasta cauza, mi-a scris Svetlana ca va trebui sa iau clexene
Bichi multumim si sarcina usoara
Tusferi ce faci?
Va pup pe toate


#16
raisa2012

raisa2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 77 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 13:25

WISH42,ura!!! Vom fi impreuna pe baricade. Eu am fost in vara la Brno si am gasit o pensiune super ca pret si calitate chiar linga clinica. Daca vrei sa vorbim mai multe,trimite-mi adresa de mail sau nr de tel, pe mesaje private.
Va doresc o duminica placuta la toate!

#17
Ruxandrica

Ruxandrica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 18:02

Buna fetelor,

Wish eu am solicitat expres ca donatoarea mea sa fie testata pt trombofilii si thalasemie, deci normal ca a trebuit sa fiu informata, doar am platit testele [:)].


#18
Looana

Looana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 18:48

Salut gasca[pup]
ce e cu linistea asta pe aici,asa din cind in cind mai scrieti cite un piculetz...plictiseala sau asteptati sa nasc eu [:D]
Matusico ce faci stai la somnic cu gemenasi [olala]
Rodicutza mai ai un pic cred ca in ianuarie incepi,nu?lasa ca e bine pina atunci ia acid folic cu metafolin si pregateste locusorul sa fie primitor pt [bibe]
Ruxa pina la urma fai cu donatoarea aceasta cu mutatile la fel sau vrei alta....tu fa ce iti spune instinctul tau,eu una as face cu ea....important e sa ai tratament adecvat pt mutatie ta....iti tzin pumni si iti doresc din suflet sa fie bine din prima incercare.
Bebelinu meu Junior asa se impinge jos deasupra osului simt in vagin cum da cu capul zici ca trage cite un gol,il fac fotbalist[:D] nu va mai zis cei merge manutzele zici ca -si tricoteaza ca matusica noastra o caciulitza pt cind va fi afara....mosteneste ceva si de la matusica noastra la cit ne-am telefonat noi[pup]
Cine stie ce mai vine pe capul meu,oricum sa vina odata sper sa nu i-mi rupa membranele sa-mi de-a de stire asa incet nu sa ma ia ca din oala[:D] dar cit de mult misca totul e posibil.Dr mi-a zis ca vineri,sambata nu vine ca mai avea de coorit un pic dar de duminica incolo nu mai garateaza ramanine alegerea lui [bibe]
Eu sunt pe faza asa ca urmaresc cit sunt acasa iar cind voi fi la spital va scriu ca am net pe tel.
Va pupacesc pe toate si o duminica placuta[pup][flo]

Looana [9cer]39Sapt.[baietel]




#19
Ruxandrica

Ruxandrica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 19:35

Looana bebelinul tau cred ca stie ca este urat si frig afara si d-aia nu vrea sa iasa [:)] . [flo]
Dupa indelungi parlamentari si analizat situatia, concluzia este ca marti plecam spre Brno. Stiu ca dpdv al sarcinii, pt mine e acelasi lucru, doar ca imi doream sa nu transmit mai departe "gena".
Plus de asta, nu-i puteam refuza sotului meu sa fertilizeze niste ovocite de 20 de ani :)) . Ma gandesc ca trebuie sa iasa ceva bun din toata chestia asta [:D].

#20
Looana

Looana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 04 noiembrie 2012 - 20:25

Ruxandrica atunci sa fie cel mai norocos drum pt voi doi....si sa aveti noroc mult din prima incercare.E normal ca la o asa tinerica nimeni nu ar renuntza,e o calitate foarte buna si o sa ai embrioni de f.buna calitate.Trebuie doar sa fii pozitiva si sa te gundesti ca sansele sunt foarte mari de circa 60-70% din prima si mai ales ca faci ET cu [bibe][bibe].
O seara buna [pup]

Looana [9cer]39Sapt.[baietel]





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -