Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 69


199 raspunsuri la acest subiect

#191
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 09 noiembrie 2012 - 21:34

Marage, felicitari ptr reusita!sarcina usoara[flo]
Dadaa rata e mai mare la blasto, insa uneori dorind sa obtinem ceva mai mult, putem pierde mult ,sau chiar totul,,,(si eu tot cu blasto am reusit)
E de admirat ptr cine ajunge la blasto si mai are si v-o 2-3 portii de congelat[:D]
cine nu, se hormonizeaza iar si iar[:D]

Ada[flo] eu am scos trompa cu hidrosalpinx..nu prea am auzit reusite cu...
dar nimic nu este imposibil! succes maxim[bibe]



PAI-1 (675 4G/5G)- heterozigot , risc trombofilie
FACT XIII (G102T) mutatia V34L - pozitiv, genotip heterozigot
SOE la 8 saptamani (Budapest PK IVF-1)

#192
marage

marage

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 09 noiembrie 2012 - 22:36

Multumesc Jaguar! [pup]
Intr-adevar e grea decizia de a merge la blastocist. Noi am mers la clinica in ziua a treia si am stat de vorba cu dna embriolog Radu si cu dr Vaduva. Ni s-au spus argumentele pro si cele contra, iar la final noi a trebuit sa luam decizia.

Infertilitate de 7 ani, FIV 1+ICSI reusit dr Vaduva Craiova

#193
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 10 noiembrie 2012 - 14:33

jaguarul meu drag ai in permanenta o floare de la mine (acu' e mai de toamna)[flo]
angy sti ca eu sunt de parere ca asta va fi ultimul tau fiv, deoarece vei avea o reusita deplina. Si, din pacate, stiu cum e sa nu mai ai rabdare , sa iei decizii in pripa, etc., asa ca stau pe capul tau pana te gravidesti [pup]
marage n-am auzit in viata mea de clinica unde ai facut tu fiv si de doctorita care te-a ajutat sa ramai gravida. Felicitari pentru sarcina. Dar, deoarece nu stiu care e rata de reusita a clinicii si a doctoritei, nu despre cazul tau vorbeam. Ci despre Medlife si Dr. Albu Dragos (am facut 2 fiv-uri aici, acest doctor este doctorul la care merg de mai mult de 4 ani), despre mediile de cultura de aici, despre reusitele de aici. Nu contest beneficiile transferarii de blasto, Doamne fereste, departe de mine gandul asta, dar, il contest in cazul angelicai si al unei clinici care este la incepuit de drum cu acest tip de transfer.

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita. Iti multumesc, Bunul meu!



#194
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 10 noiembrie 2012 - 18:36

Multumesc artistica ,intradevar am tendinta de a grabi lucrurile citeodata [bang][bang]simt ca trec asa de repede ani si eu sunt in acelasi punct mort ...........of doamne greu mai este[q] sper ca anul viitor sa fie anul meu bun care imi va aduce o mogildeata mult iubita si asteptata in brate ,deasemenea acelasi lucru va doresc si voua !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 inseminari ;
O sarcina obtinuta natural in iunie 2010 ,oprita din evolutie ;
O inseminare reusita in iunie 2011 dar si aceasta sarcina pierduta.
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv in martie2012 nereusit! FET in iulie2012 nereusit!!!

Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#195
marage

marage

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 10 noiembrie 2012 - 19:43

Aristica, clinica este in Craiova si este autorizata de ceva vreme. Dl dr Cristian Vaduva face FIV de mai multi ani si colaboreaza cu doamnele embriolog Mihaela Radu si Ramona Mihart, de care cu siguranta ai auzit (apareau si pe site-ul Medlife-ului). In Craiova se vorbeste frumos de Hitmed, eu insami cunoscand mai multe mamici sau gravidute in urma FIV.
Si eu am fost sceptica la inceput, dar acum imi pare bine ca am ales aceasta Clinica. Dupa 7 ani de infertilitate in care am facut nenumarate consultatii pe la diversi medici si in care am auzit de sute de ori ca nu am nimic si ca in urmatoarele 3 luni voi ramane insarcinata nu mai aveam nici o speranta. Am ales Hitmed si acum sunt insarcinata. [flo]Si le voi multumi in fiecare clipa a vietii mele!
Va doresc tuturor sa traiti cat mai repede bucuria imensa pe care am trait-o eu cand am vazut rezultatul la beta si sa ne tinem bebeii in brate!
Si nu in ultimul rand va multumesc pentru sfaturile pe care le-am primit direct sau indirect de la voi!

Infertilitate de 7 ani, FIV 1+ICSI reusit dr Vaduva Craiova

#196
marage

marage

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 10 noiembrie 2012 - 20:25

Aristica, problema noastra era ca trompele nu sunt OK, iar sotul are oligoastenoteratospermie.

Infertilitate de 7 ani, FIV 1+ICSI reusit dr Vaduva Craiova

#197
flower29

flower29

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 10 noiembrie 2012 - 21:08

Marage cati embrioni ai avut ai cati blastociti s-au format? si eu trebuie sa iau o decizie in cazul asta sinu tiu ce sa fac imi este sa nu-i pierd pana in ziua 5.

#198
marage

marage

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 10 noiembrie 2012 - 22:39

Flower, eu am avut 8 embrioni in ziua a III-a , iar in ziua a Va am avut 5 blasti din care mi-au transferat 2.


Infertilitate de 7 ani, FIV 1+ICSI reusit dr Vaduva Craiova

#199
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 11 noiembrie 2012 - 14:55

casuta noua o gasiti aici

[pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -