Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu Dr. Dragos Albu 68


209 raspunsuri la acest subiect

#41
marage

marage

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 00:21

Felicitari Lara! [bb][bb][bb]sanatos iti dorim!

Ada, haide sa o urmam pe Lara!

Andra, ai dreptate.Numai cu incredere in Dumnezeu vom reusi!

Fetelor, raportez: estradiol 721, 6 foliculi pe OD si 5 foliculi OS cu dimensiuni intre 1,1 si 1,3 cm. Dr Vaduva zice ca merg bine. Nu este foarte comunicativ, dar daca il intrebi are rabdare sa-ti raspunda pe intelesul tau.

#42
ada_b

ada_b

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 01:19

Lara, ultimele fetite (gemene) pe care le-am botezat s-au anuntat la sosire cu un beta de 300. Deci, felicitari! :)

Va doresc o saptamana usoara!



ada

#43
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 10:27

neata fete dragi si o sapatamna super frumoasa sa aveti!
lara..i'm so happy for you!!!!!!!!!
cumintica stiu ca ai fost la control dupa laparo,cum sa desfasurat controlul asta ,adica in ce consta?eu nu as vrea sa mai merg la control mai ales ca nu am nici o problema si plus ca am stabilit ce urmeaza sa facem dupa laparo inca din ziua externarii.
[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
incercam sa obtinem o sarcina natural pana in ianuarie
mutantica cu MTHFR HETEROZIGOTE

#44
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 11:28

neata, fetele![cafea]
felicitari lara, succes marage![:)]
angelica, nu mai spui nimic? esti bine?[flo]

pety, la controlul post operator nu s- a intamplat mare lucru, e adevarat [:)]: mi-a taiat firicelele care ieseau in afara, m-a intrebat cum stau cu pp si kk [:I][:I] si i-am mai pus eu intrebari legate de urmatorii pasi (teoretic, ca si tine, discutasem cu dansul la externare, dar acasa mi-am dat seama ca am inca multe intrebari...nu am platit nimic.
tu nu ai ramas cu firicele? doar le-a taiat f aproape de piele, o poti face si acasa cred...offff, cu tot cu lista mea de intrebari, am uitat sa-l intreb cand pot face sport (alergat, sala)...
pety, avem aceeasi poveste cu trompa clipsata si una buna..si noi tot pana in ianuarie ne gandeam sa incercam natural [:)], apoi IA...la voi care ar fi urmatorul pas in ianuarie?

#45
pety1981

pety1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 12:21

cumintica...multumesc de raspuns.eu vroiam initial sa fac IA dupa laparo,pentru ca am AMH mic(0,40) doctorul mi-a spus ca nu e o solutie buna pentru ca trebuie sa ma stimuleze si astfel mai pierd din rezerva ovariana si nu se merita pentru ca sunt sanse mici la IA.Mi-a sugerat sa incerc mai bine natural cate luni vreau eu si daca nu reusim sa facem fiv.Am hotarat cu sotul sa incercam pana in ianuarie si daca nu vine minunea...facem fiv in ianuarie sau februarie.Eu sunt optimista...imi astept minunea de acum incolo :)[flo][flo][flo][flo][flo]

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
o trompa clipsata, una permeabila
incercam sa obtinem o sarcina natural pana in ianuarie
mutantica cu MTHFR HETEROZIGOTE

#46
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 15:52

Andra,de acord cu tine,dr.Albu e singurul care ma satisface si pe mine in totalitate,profesional vorbind[:D],desi lucrez intr-o maternitate cu o droaie de ginecologi in jur...tot la Medlife am ajuns nu pentru ca sunt cine stie ce sofisticata sau pretentioasa,dar vreau profesionalism[flo]...fetelor cu beta de aici la Luna,felicitari si multa bafta in continuare[pk][pup][olala]
[pup]doamnele curajoase
Arabella,36 ani,viitoare mami sper de 2[fetita]prin Fiv 2[ruga]

#47
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 16:10

Ha ha ha! Cineva a sarit cu priciunica [asia]

Lara felicitari, fata nebunatica ce esti![:D]

Multumim pentru urari si fie ca acestea sa se implineasca.

Se pare ca tu ti-ai fost propriul guru, iti prevesteai soarta inca din vara (17.07.12): "huh, acum ma bucur maxim ca am ratat, din motive de congres, FET-ul in iulie..poate a fost un semn[:D] si iaca pot sa "coc" asa ceva si io la toamna[aerob]..un endo injury in faza luteala si FET (cu cei 3 blasto), apoi la BP..me tare happilica de idee[:I] aadina, inca o data[pup]".

Relax Lara, nu-s fanatica [pk] sa citesc tot istoricul tau, doar ca dupa informarea complexa de la pagina 5 cu referire la reteta ta de succes, am dat un search pe google ref endo injury - si uimitor, prietenul "goagle" m-a trimis bineinteles la frumoasa voastra discutie.
Si asa m-am amuzat, si-am zis hai Lara da-o cu buna urare inainte ca-i de bine, te face ZEN: sa se-ntinda nebuneala! [:D]

[flo] Pupici la burtici

#48
marage

marage

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 17:42

Pety, nu astepta prea mult!

Lara, felixcitari! [bb]sanatos iti dorim! Si sa ne molipsim si noi!

#49
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 16 octombrie 2012 - 10:23

Cumintica ..........decizia finala o iau miercuri ,am vb cu DR ALBU,si ma chemat miercuri.........in functie de ce zice si dinsul ,ma hotarasc ,daca scot steriletul ,sau aminam pina in februarie ..............!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 inseminari ;
O sarcina obtinuta natural in iunie 2010 ,oprita din evolutie ;
O inseminare reusita in iunie 2011 dar si aceasta sarcina pierduta.
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv in martie2012 nereusit! FET in iulie2012 nereusit!!!

Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#50
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 16 octombrie 2012 - 11:31

Pety si eu tot asa voi face dupa laparo: voi mai da o sansa unei sarcini naturale si asta din doua motive: in primul rand cum am asteptat 6 ani pentru o naturala mai pot astepta 3-4 luni, in al doilea rand nu am linistea sufleteasca necesara si nici resurse financiare. Poate ne luam de manutze fie natural, fie in primavara [flo]! Pety, nici eu nu as vrea sa ma duc la controlul de dupa operatie, decat daca nu ma simt bine - dar nu va fi cazul!
Angi, parerea mea este sa te linistesti si sa faci ce crezi tu ca este mai bine pentru voi. Daca tu esti linistita si impacata cu alegerea ta, totul este bine!
Lara felicitari din tot sufletul!
[pup] fete dragi!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -