Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*


402 raspunsuri la acest subiect

#391
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 17:33

Si au avut la Kaufland din aceia ? hmmm tre' sa ma uit si la articole casnice mai cu atentie vad ca [:D]



Mami lui Alexandra (03.03.09)



___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#392
simonapro

simonapro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 17:49

Buna, fetele!

Novus: la multi ani senini, cu multa fericire! Sa ramaneti mereu la fel ca acum, ca tare imi place de voi [flo]

Magdy:sunt sigura ca o sa iasa totul bine, felicitari pentru implicare [flo]

Kea: eu am avut ulciori cand am fost mica si ceva furunculi parca le zice, mi s-a tras de la o infectie in sange, mi-a trecut cu antibiotic. sa nu mai baci in seama toate si mie imi spunea al meu frate aseara ca Luc e asa neascultator ca l-am tinut in palme [bang]

Ramona: eu am avut o pompa imprumutata la Luc de la Avent parca, dar nu am putut sa o folosesc, am avut de vreo doua ori probleme si m-am muls cu mana.

Sanatate bolnavirilor [pup]

Noi am fost aseara la ziua fratelui si a cumnatei, sunt azi nascuti amandoi, ne-am simtit bine cu mai multi prieteni, Sebi a adormit la ei pe la 11.30, iar Luc a stat pana la 2 nu a a vut nici o treaba, s-a plimbat si a facut mici nazdravenii prin curte cu o fetita de 6 ani, am gasit o ceasca cu apa la caine in cusca si cu niste iarba [:D]. L-am lasat si eu sa se simta bine, ca era noapte si nu se vedea ce minuni faceau [:)]

Mult succes si acomodare usoara copilasilor in noul an scolar!

Mami de [auto] Lucian(16.03.2009) si de [roker] Sebastian(05.08.2003)


http://iulia-elena.blogspot.ro/

#393
Kea

Kea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.920 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 19:30

Simo, cu ulciorul era Ina. Ce fain de copii ca au curte sa se joace!!! Parca vroiati sa va mutati din nou in oras. V-ati razgandit?

Ramo, o am, e completa, daca n-ai gasit deja si te mai intere, da de stire.

Magdy, tinem pumnii, cred ca a inceput deja distractia! Cu serviciul: pana acum a avut loc interviul si o zi de " proba"( mai mult ca sa cunoasca el terenul). A ramas sa se gandeasca si sa le scrie daca vrea sa mearga la ei. E greu de ales pt ca la serviciul actual are liberatate cat cuprinde ( poate intarzia, poate pleca mai devreme, isi poate lua liber cand vrea, volum de lucru redus de cand au disponibilizat aproape toti salariatii, singur pe " santier"), dar...viitorul firmei e incert, plus naveta de 30km/zi dus+intors, pe cand la celalalt, fiind firma mare, ai cartela ce o tragi cand vii si cand pleci, colegi de birou care isi vorbesc cu dvs, deci relatii mult mai reci, mai oficiale, sef, treb sa faca... un soi de " ofiter de serviciu" stiu ca se numea la taica-meu la intreprindere, adica o saptamana, dupa aprogram, inclusiv noaptea, asiguri service-ul, iar in caz ca vreun server are buba, ori face de acasa daca se poate, ori treb sa se duca la firma), dar...firma sigura, aici in localitate, se poate duce pe jos sau cu bicicleta. la salariu nu-i deiferenta semnificativa, probabil la asta noia s-ar mai aduna ceva din economia la benzina si saptamana aia de serviciu la dispozitia lor. VOI CE ATI ALEGE?

Novus, jocul e in camera cealalta, deseara iti arat ce i-am luat s ce-as mai lua. Le-am luat pt ca am impresia ca i-ar fi mai usor la gradi daca ar fi obisnuit cu asa ceva. am vazut ca educatoarele se joaca cu copiii la mese diverse jocuri. Ar meu s-ar catara continuu. Azi se catara pe tocul usii: se tinea de laterale si cu picioarele, pasea pe toc. V-am zis ca Gabitu lui Magdy face puzzle-uri cu vreo 20 de piese cred, iar timp de o ora tot nu se plictiseste? Noi nu depasim 10_12 piese, dar putem o ora intreaga sa sarim si sa ne rostogolim.

Keutu cheliutu

#394
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 20:16

Kea, m-am tot gandit si am ajuns la concluzia ca tare greu mi-ar fi sa aleg si mie [:D] darrr cum imi place stabilitatea si siguranta probabil as alege a doua firma ,daca mi-ar placea jobul propus , atmosfera poate nu e rea si faptul ca exista program, reguli mai stricte , sef nu e rau pana la urma [:)]

Sotul tau ce simte? cum a gasit a doua firma? sau ei l-au gasit pe el?





Mami lui Alexandra (03.03.09)



___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#395
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 21:56

Urez multa bafta scolarilor si gradinarilor !!! Sa fie sanatosi tot anul iar noi sa fim cat mai relaxate. [pup][pup]

Eu am deja emotii, am trecut joi pe la gradinitza, i-am aratat clasa, a facut cunostinta cu d.nele, si-a lews patul cu ursuletz, a dat mana cu infirmierele si a consumat putina apa atat cat sa vada cocoanele ca este mare consumator [:D][:D].
A zis ca o sa ajute d.nele daca copii vor plange, ii mangaiei si ii invita sa se joace cu ei [olala][olala], el s-a laudat ca nu o sa planga ca e baiat mare dar nu bag mana in foc [:D][:D]
M-am bucurat ca sunt doar 22 copii in grupa dar sunt cam nemultumitza de una din educatoare, am aflat ca e cam nervoasa si tipa la copii ...

Va pupic !!!


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
[gravi] de Natalia + 35

#396
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 22:20

Buna seara,

Eu am revenit de la tara unde am avut pomana de 40 de zile pt tata si de 3.5 ani pentru bunica mea:(.

Cum la 40 de zile se dau haine de pomana, mama a decis sa i le dea unui nene care mai facea treaba prin curte pe acolo si care are 5 copii(12, 9, 6, 4 ani si 5 luni). Oameni amarati:(

Va spun sincer ca acesti copii m-au impresionat maxim. E adevarat vorba cu "nevoia te invata".

- Cei 4 mari (adica nu si cel de 5 luni) au impartit o inghetata- pentru ca nu aveau bani sa cumpere fiecare cate una.
- La un moment dat le intinde cineva o cana cu suc. Era 3 dintre ei prezenti. Cei doi mai mari s-au uitat unul la celalalt si au spus intr-o voce "dati-i lui Marinel ca el e mai mic".
- Cu vreo 2 zile inainte le-a intins mama 0 bucata de prajitura. Taiase pentru fiecare dintre ei dar nu avea maine sa le dea la toti odata. Fata, cea mai mare dintre frati, a rupt bucata in 3 sa le dea si celor mai mici

Si pentru ca imi facusem curat in dulap, toate hainele i le-am dat ei. Vreo 3 sacose. Ma bucur ca in ele erau si haine de iarna.

Si ca sa imi fie si ziua mai frumoasa Vladimir s-a jucat foarte frumos cu Marinel (6 ani).

Bafta pentru ziua de maine tuturor gradinarilor.

Multi ani pentru fam. Novus!

Asteptam vesti de la Magdy[asia]

va spun sincer ca mi-au dat lacrimile


#397
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 22:42

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui novus
Si eu am luat de la Metro sau Real dar asa burdusiti sunt de nu mai incap sub pat [:I] si cum haine nu pot sa scot ma gandeam sa scot aerul macar [:D]
Nuuuuu, io de-aia cu dop din care scoti aerul cu aspiratorul mi-am luat, sunt tare buni. [:D]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 18+ cu [baietel]IULIA va invinge CANCERUL!
Am avut si eu, dar s-au rupt urgent la manipulare pe/sub/intre dulap :))______________________________IULIA va invinge CANCERULhttp://pisigri.blogspot.com/Mami de Ilinca (5.03.2009) si [gravi] 25+

#398
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 22:48

Bianca, tare frumos si tare trist in acelasi timp. Dar e frumos ca-s o familie unita, ca ce mai vezi si mai auzi pe la altii....



Kea, eu cred ca as alege jobul stabil, daca tot nu se stie ce se va intampla cu firma cealalta.







______________________________



IULIA va invinge CANCERUL



http://pisigri.blogspot.com/



Mami de Ilinca (5.03.2009) si [gravi] 25+

#399
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 23:45

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui novus
Si eu am luat de la Metro sau Real dar asa burdusiti sunt de nu mai incap sub pat [:I] si cum haine nu pot sa scot ma gandeam sa scot aerul macar [:D]
Nuuuuu, io de-aia cu dop din care scoti aerul cu aspiratorul mi-am luat, sunt tare buni. [:D]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 18+ cu [baietel]IULIA va invinge CANCERUL!
Am avut si eu, dar s-au rupt urgent la manipulare pe/sub/intre dulap :))______________________________IULIA va invinge CANCERULhttp://pisigri.blogspot.com/Mami de Ilinca (5.03.2009) si [gravi] 25+
Asta-i hiba si la ai mei, sunt cam subtiri si fiind burdusiti se rup rapid , de aceea as vrea unii rezistenti, vreo recomandare tufete [pup]?Mami lui Alexandra (03.03.09) ___________________________IULIA va invinge CANCERUL !![url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]

#400
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 septembrie 2012 - 23:49

Bianca, Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i ierte pacatele !!



Cat despre familia de care povestesti, asa avem si noi la bunica niste vecini ai caror copii pretuiesc fiecare bomboana primita si se bucura de orice, acolo duc si eu tot ce nu mai purtam pt ca stiu sigur ca se vor bucura de ele si la cati sunt tot e bun cuiva [asia]







Mami lui Alexandra (03.03.09)



___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]








Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -