Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bucurii de septembrie-octombrie 2006 (10)


148 raspunsuri la acest subiect

#21
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 06 septembrie 2012 - 14:36

La multi ani, Daria, Teodor si Patricia! [s] Petrecere frumoasa azi![flo]

Osna, cred ca va fi tare frumos la calarie[flo], si fii-mea ma tot bate la cap s-o duc, avem o scoala de calarit in oras. Sa vedem cum ma organizez ca sa ajungem si acolo.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#22
Crisnemes

Crisnemes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 06 septembrie 2012 - 16:46

[s]La multi ani, Bogdan si Maria! [s]



[s]La multi ani, Daria, Teodor si Patricia![s]



[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]



Petrecere frumoasa sa aveti.



Lexi- ok am inteles- mult succes.



Osna - si eu vreau sa-i duc la calarie dar lui Victor ii este tare frica de cai- duminica mergem la un concurs de cai- abia astept.



Lili- cum stati cu raceala?







Cristina mamica lui Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)



#23
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 06 septembrie 2012 - 16:49

sincer nu-l vad pe matei sa vrea si a doua oara dar am zis ca ii fac pofta mai ales ca sotul va fi cam plecat prin delegatii in urmatoarea luna si juniorul stie sa profite de situatie :))



avem si noi aici in zona vreo 3-4 locuri unde am putea merge regulat,este pt copii de la 7 ani ca m-am interesat dar nu vreau sa-l inscriu pina nu testam terenul...











va invit in bucataria mea





#24
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 07 septembrie 2012 - 13:50

Aa, fii-mea n-are nicio treaba, nu-i e frica deloc, e innebunita dupa orice animal. Am fost in primavara in Ro la cineva care are o gospodarie mare cu cai, vaci, porci, etc. S-a dus Maria mea tinta la cai, de stateam cu inima cat un purice (recunosc ca mi-era cam teama sa ma apropii prea mult), si cum a ajuns langa ei i-a si mangaiat. Ce m-a impresionat insa la culme e ca si caii, de cum au vazut-o pe Maria ca vine spre ei, au venit si ei spre ea si si-au aplecat capetele ca sa-i mangaie. Si ganditi-va, era pt PRIMA OARA ca se intalneau. Au ramas si gazdele cu gura cascata, au zis ca nu au mai vazut asa ceva pana acum.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#25
osna

osna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.072 mesaje

Postat 07 septembrie 2012 - 16:52

salutare bucurii si mamici!



in sfarsit week-end si putem dormi mai mult dimineata [:D]!!!!

azi a invatat juniorul cifra 2 si acum exerseaza de zor...iar eu am timp sa-mi baga nasul putin pe forum.



sincer la germana sistemul mi se pare aiurea...scriu cu litere de tipar,pe care le copiaza dintr-un tabel sub forma unui cort de circ.au diferite desene si ei trebuie sa rosteasca cuvintele si sa scrie sub fiecare cu ce litera incepe....pai unii dintre ei acum vad literele pentru prima data.nu tu liniute,bastonase...sa ii pregateasca cumva inainte.



la gradinita nu au facut nimic in genul acesta...lexi cred ca nici maria...nu exista grupa 0.



acestea fiind scrise sa aveti un week-end minunat si cu vreme frumoasa!!!









va invit in bucataria mea





#26
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 07 septembrie 2012 - 18:36

Citat:
citat din mesajul lui osna





la gradinita nu au facut nimic in genul acesta...lexi cred ca nici maria...nu exista grupa 0.



va invit in bucataria mea







Nu, bineinteles, nu face nimic la gradinita, de aceea nici nu a invatat limba pana acum. Ca nu sta nimeni sa-i arate "uite, asta e papusa, masina, paharul, etc" Sunt f suparata, eu nu stiu cine a gandit sistemul asta, ca mi se pare gandit prost de tot. Si am vorbit cu vecini de-ai mei care au copii elevi si sunt si ei f nemultumiti. Deci, la gradinita nu fac nimic, dar la sfarsitul clasei a IV-a ii departajeaza pe 3 categorii, departajarea fiind hotaratoare pt viitorul copilului. Mi se pare [bang][bang][bang] Tocmai de aceea vreau s-o dau la scoala in Luxemburg, desi nu-mi surade deloc ideea de a trambala copilul zilnic 100 de km. Dar asta e...

Cat despre scris, eu vreau sa-mi comand din Ro caietul de scriere de la Editura Teora pentru copiii care invata germana ca limba materna. Acolo fac si bastonase, bucle, etc. In plus m-am tot uitat pe net dupa Vorschulhefte si i-am luat cateva carticele s-o familiarizez un pic cu scrisul. Cifrele le stie pe toate, ba chiar pe unele stie sa le si scrie. Cu literele e mai greu.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#27
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 18:46

Buna tuturor.

La multi ani, David Constantin Marian! [s]

La multi ani tuturor celor care isi serbeaza onomastica azi, in special Bucuriilor Maria Elena de yoanna, Patricia Maria de Ramo, Ana Maria de itzy si Maria Diana de Gety![s] [s] [s]

Noi sarbatorim doar cu un tortulet pe care si l-a ales Maria din Kaufland de la congelate (ca nu a fost timp de pregatit tort in casa), cu un gratarel si cu suc/vin.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#28
yoannamarie

yoannamarie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 19:22

Ziua buna![flo]





In primul rand,
LA MULTI ANI frumosi





MARIA- Cornelia [s]



Patricia- MARIA [s]



Ana- MARIA [s]



[s] MARIA- Diana



Diana-MARIA
(pui de Xandruta)[s]



David Cosntantin Marian[s]



si tuturor Bucuriilor sarbatorite in aceste zile!!![olala] [flo][flo][flo]






In al doilea rand multumesc fetelor pentru urarile de ziua Mitzului meu! [pup]



Lexi, Osna, Cris [flo][flo][flo][asia] Va [pup]!!!







Lexi, petrecere frumoasa si pofta... la tort! Indiferent de care e... sunt convinsa ca va fi delicios... E ales de sarbatorita,de altfel...[;)] [pup]...





Noi, desi ne-am propus sa iesim la un loc de joaca alaturi de niste prietene... nu vom mai respecta planul... Afara e innorat, a inceput sa bata vantul... cred ca are sa inceapa sa ploua in curand...[bang]... Nic'sor hazbandul... e plecat din localitate... suntem doar noi doua si... deja ne-am destrabalat cu tortuletul din dotare... Am mancat direct de pe platou, fara a-l mai felia [:I]... in fata televizorului... urmarind "Pisicile aristocrate"... [8D]





Salut toata gasca! Ioi... chiar mi-au lipsit notitele (ma rog, cearsaf [:-@])...







Perlutzele...[:D] [i]



Un pic de blog... [fum]





1. SOTUL PERFECT [:-@]: "N-ar trebui sa fii la shopping cu prietenele?! [shopi]"





2. SOTIA PERFECTA: EXISTA!!! [^]... dar nu-mi place SA VORBESC DESPRE MINE... Doar sunt modesta... pana mea!!!
[regblond]



Ioana, mami de fetita [8**] cu fundita [pup]





#29
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 09 septembrie 2012 - 13:29

Off, yoanna, ce-mi lipsesc postarile tale![pup]

La multi ani celor care isi serbeaza onomastica azi, in special Anei Maria de itzy! [s]



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#30
lilina

lilina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.921 mesaje

Postat 10 septembrie 2012 - 02:00

salutare



hai ca ne-am mai revenit si noi un pic, am fost toti 3 bolnavi rau, cu amidgalita si Vlad + diaree, am zacut toti 3 toata saptamana, ne-am indopat cu medicamente, Vlad a schimbat antibioticul, am fost la spital intr-o noapte de 2 ori, era plin de muci si cu gatul cu puroi desi nu se vaita de el, la primul spital nu i-au depistat amigdalita, abia la Grigore Alexandrescu, noaptea pe la 2 cand am fost am dat de 2 doctori tineri daaar capabili.

A fost cea mai urata boala a lui Vlad, de la hernia de cand era nou nascut. Nu se poate compara nici nu cele 5 gipsuri si nici cu varicela. A fost horror !

Au fost primele momente cand m-am simtit depasita de situatie, eu care de obicei sunt foarte stapana pe mine in momente de criza !!! Ne-am luptat cu febra rau, a facut de cateva ori peste 39 febra, nu ii trecea cu Nurofen, foarte greu cu Novocalmin, nu am mai patit asa ceva [bang] Chiar nu a mai avut probleme cu gatul pana acum, doar raceli/ raguseli, dar asa cu puroi si febra mare... niciodata



Acum suntem ok, mai avem 2 zile de antibiotic si eu si el si gata

el a trecut deja si pe vitamine, iar eu de maine la munca, pt ca am terminat medicalul [:-@]

Cris [pup]



LA MULTI ANI SANATOSI tuturor sarbatoritilor din saptamana aceasta, nu ii mai mentionez (cu scuzele de rigoare)



numai bine !





Lilina & [bat] fulgerul Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)




BIJUTERII SWAROVSKI & CADOURI





Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -