Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (17)


234 raspunsuri la acest subiect

#231
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 10:32

neatza!
off fetelor am avut ieri o zi de cosmar...dimi cand v-am scris ea reusise sa adoarma pe canapea ..era 9..dar nu a putut dormi mai mult de 20 minute..s-a trezit si numai intr-un bazait a tinut-o...cu crize de plans isteric care durau si 45minute-1h....nu accepta nimic de papa..doar putin ceai....pe la pranz am obs limba ff rosie...m-am speriat ,insa m-am gandit ca e de la tzitzi (suzeta) ca e depandenta de ea....am inceput sa-i pun glicerina boraxata pe tzitzi...pe 13 iar am incercat sa o culc..era si dupa o criza de plans..nu am reusit mai mult de 20 minute...a venit sotul cu tantum verde....deja ma gandeam ca e un inceput de rosu-n gat si am zis ca asta-i ok....cand plangea gatul i se vedea perfect si nu era rosu..insa limba gingiile si interiorul obrajilor parca fusese oparita...asa de rosie era...nu am mai insista cu papa...am incercat iar sa o cul;c,crezand ca o mai linistesc..iar somn juma de ora si apoi plans....am plecat la budimex...de la 17 pana la 21.45 a plans continuu...a urlat...avea okii rosii, cercane /pungi sub oki, si ma striga continuu..mama mama...am crezut ca mor...imi venea sa urlu....nu mai stian ce sa-i fac...m-am si enervat ca la triaj ,asistenta cand i-am zis ca plange neincetat si nu stiu ce sa-i mai fac ..mi-a zis sa astep ca sunt urgente mai grave decat noi[bang]....abia pe la 7 fara iese pe hol si ne zice..o sa va bagam pe dvs. ca vad ca nu se mai potoleste...pisici..cand se uita pe fise chiar noi urmam...am intrat dar cun anna urla cele 2 dr. rezidente nu s-au bagat .a zis sa astept sa vina seful...offf si a venit acest dr. sef dupa inca vreo15minute....si anna plangea ,plangea....avea si febra..38.6 i-au dat un supozitor...ne-a consultat acest dr. apoi ne-a trimis ...chirurgie...orl...echo....si anna tot plangea...intr-un final la orl mi-a zis ca are faringita acuta virala.....a zis o denumire cu ''a'' a bolii dar eu cum eram asa stresata chiar nu am retinut...si am intrebat daca sunt afte..a zis ca nu are vezicule....doar niste puncte /pete rosii care dor si ustura ff rau ..de aceea a refuzat papa...daca pana pe la 16 vazusem eu doar pe limba gi gingii...pana searala 9 ii ajunsesera in gat ...avea si limba umflata....cand am ajus acasa a cerut in patut si a adormit intr-un final...dar a refuzat si laptele si ceaiul...abia acum la 6 a tras 200ml lp
credeti ma ca simt ca am imbatranit cu 10 ani....nu am avut acum nici un episod cu nici una dintre ele ,efectiv sa nu stiu ce sa fac/cum sa reactionez/sau sa nu reusesc sa le potolesc din plans...
nu mai zic ca am ramas profund dezamagita de asistentele alea care faceu triajul....desi le- tot ziceam ca nu o mai pot potoli nici ca le interesa..pana la urma urgenta la ele cred ca era doar sa fi fost pe targa lesinata....

- pe dr. de fam o sunasem pe la 10.20 ca fiind vineri nu stiam ce program are..mai face prin rotatie..pai ce mi-a raspuns pe loc nuuuu....sau macar sa de-a un semn daca era intr-o consultatie....ma suna pe la 12.20 si imi zice ca a fost de dimi si daca pot sa ajung ca ea nu mai sta decat pana la 13..pai nu aveam cum...ii zic si ei...ce si cum ..ii mai zic ,ca ea a zis prima de un rosu-n gat....ca i-am vazut gatul si nu are nimic....ca kk si febra poate e de la canini si plansul de obosita si de foame....si sa o duc la spital daca vad ca e mai rau

azi sper sa fie mai bine si sa pape si ea ceva....
eu sunt zombi..am 2 nopti nedormite, ca si azi noapte am tot pipait-o pe cap sa vad de febra si am dormit groaznic..mai ceva ca un iepure..iar acest somn e mai obosi tor decat daca nu as fi incgis un oki


Ailed ce nenorocire..sa ne mai zici de fetita aceea ,ca sigur Mari o sa mai afle de la scoala...bine ca te-a indrumat DD sa nu o ei pe acolo..
La multi ani MAria!!!!![pup][flo]

Yasmi e normal sa ai asa ceva...adica burta si kg in plus..inainte de rusi retinem ff multa apa....ne balonam...chiar decurand citeram ca durerile de sani dinaintea menstruatiei nu sunt dereglari hormonale asa cum multa lume crede...ci tot acumulare de apa care exercita o presiune ff mare asupra lor..trebuie sa nu pai ff sarat in zilele astea

s-a treezit

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#232
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 10:54

neata fetelor



am intrat repede sa urez La multi ani! tuturor ce poarta numele de Sf. Maria si mai ales fluturasilor nostrii scumpi. sa crestesti mari si sanatosi[bum][batetoba]



nu am citit nimic, ieri n-am mai apucat sa intru ca am avut musafiri, au trecut nasii cu fetita si cu inca o fetita si ne-am jucat....a primit buburuza jucarii si hainute asa frumoase[olala]

am facut un pandispan cu mere si afine care s-a mancat in mai putin de 5 min[:D], toata tava. a iesit extraordinar de bun si pufos[pofta]

noroc ca i-am oprit si lui buni un patrat[:D]



azi mergem si noi la o nunta, nu avem obligatie dar ne-am hotarat sa mergem totusi ca este un tip care ne gazduia mereu cand mergeam sa facem chefuri. si faceam in fiecare week-end[:D] nu plateam noi nimic gaz, curent....[:D] o marita pe fiica-sa. si mergem toata gasca de prieteni.

si imi iau o rochie scurta[8D] desi nu sunt pentru rochii scurte si stramte la asa evenimente dar pe celelalte care le am le cam stiu prietenele mele[:D] pe asta n-o stie nimeni[8D]

merg sa-mi fac unghiile si sa ma aranjez, imediat vine si buni.



madutza distractie placuta si tie[pup]



fetelor va [pup] pe toate. si [pup] si fluturasii frumosi si scumpi.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#233
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 11:22

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI!




Va servesc cu o felie de tort si sampanie!

Deea, of mai fata, eu cred ca intram peste ele...vb ta care e urgenta la copii? .....

roxy, distractie placuta!

ma apuc de mail-uri si tel acum



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#234
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 11:43

cap nou




Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -