Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum ma angajez ca asistent farmacist?


4 raspunsuri la acest subiect

#1
simona77bis

simona77bis
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 iulie 2012 - 14:20

Buna ziua, am terminat in urma cu 5 ani postliceala de farmacie, dar nu am practicat niciodata. Acum imi caut de lucru, dar am aflat ca trebuie sa ma inscriu in asociatie sa platesc o cotizatie pentru libera practica.Puteti sa imi spuneti ce demersuri trebuie sa fac? Trebuie sa fac practica intr-o farmacie? Imi asigura cineva locul unde sa fac practica odata inscrisa in asociatie, sau trebuie sa gasesc singura o farmacie care sa fie de acord sa ma primeasca? Ce ma sfatuiti sa fac? Sunt o femeie singura cu 2 copii mici de crescut si sunt disperata

#2
Alecsia

Alecsia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 09 iulie 2012 - 18:34

Citat:
citat din mesajul lui simona77bis

Buna ziua, am terminat in urma cu 5 ani postliceala de farmacie, dar nu am practicat niciodata. Acum imi caut de lucru, dar am aflat ca trebuie sa ma inscriu in asociatie sa platesc o cotizatie pentru libera practica.Puteti sa imi spuneti ce demersuri trebuie sa fac? Trebuie sa fac practica intr-o farmacie? Imi asigura cineva locul unde sa fac practica odata inscrisa in asociatie, sau trebuie sa gasesc singura o farmacie care sa fie de acord sa ma primeasca? Ce ma sfatuiti sa fac? Sunt o femeie singura cu 2 copii mici de crescut si sunt disperata


Trebuie sa te inscrii in OAMGMAMR- Ordinul Asistentilor medicali generalisti, moaselor si asistentilor medicali din Romania. Dar din cate stiu te inscrie cand ai un loc de munca in farmacie. Stiam ca daca nu profesezi 5 ani trebuie sa faci iar practica in farmacia spitalului si sa dai apoi examen. Practica poti face doar daca iti gasesti tu un loc, OAMGMAMR nu iti asigura asta. Dupa ce te angajezi participi la diverse cursuri sa iti iei credite, necesare in fiecare an.

edit: mai bine suna si intreaba la ei, poate si-au mai schimbat conditiile http://www.oamr.ro/
___________________________________________________________-

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

#3
diuna

diuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.160 mesaje

Postat 10 iulie 2012 - 00:41

Intai te angajezi. Discuti cu angajatorul ca nu esti inca membru. Se poate rezolva pe parcurs, important e sa gasesti farmacistul dornic sa angajeze pe cineva care a terminat scoala acum 5 ani, dornic sa-ti plateasca taxele la Ordinul Asistentilor, dornic sa faca actele de angajare stiind ca nu esti membru...Da-i bataie, cauta-l! Bafta multa!

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

#4
Alecsia

Alecsia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 11 iulie 2012 - 19:30

Citat:
citat din mesajul lui diuna

Intai te angajezi. Discuti cu angajatorul ca nu esti inca membru. Se poate rezolva pe parcurs, important e sa gasesti farmacistul dornic sa angajeze pe cineva care a terminat scoala acum 5 ani, dornic sa-ti plateasca taxele la Ordinul Asistentilor, dornic sa faca actele de angajare stiind ca nu esti membru...Da-i bataie, cauta-l! Bafta multa!

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."


Taxele la Ordinul Asistentilor le platesti tu, nu angajatorul. Se platesc o data pe an.
Mai bine vorbesti cu cineva sa te ia in practica si cu putin noroc sa te angajezi dupa aceea. Slabe sperante sa gasesti ceva de munca, mai ales ca ai terminat scoala acum 5 ani si nu ai lucrat in domeniu.
____________________________________________________________________

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -