Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ultimul capitol!Fluturasi si floricele Mai-Iun(61)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
Andra_C

Andra_C

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 809 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 18:57

Pai a fost o situatie de rahat, ca nu vroiam sa merg, trebuia sa vina tata, nu a mai putut, amana a facut crize nasoale sa nu plece soacramea de langa ea, pe ea nu o puteau lua ca ar fi vomitat, am venit ffff tz de la spital, singur nu se putea duce, de anulat nu am vrut eu ca iar dura un secol, dar am regretat enorm!!!! Vb la tel oricum

-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana [zana] si de Robin [auto]



#192
diana85

diana85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 19:33

Eva, nu stiu ce sa spun despre pastile, insa eu nu am sa iau. Am o prietena buna farmacista, care are un bebe de un an si trei luni si e acum din nou insarcinata (intentionat). Mi-a spus ca ea nu a luat si nu-mi recomanda sa iau. Pe de alta parte, am o verisoara care a ramas insarcinata dupa vreo trei luni de la nastere, alaptand exclusiv. Acum are doua fetite superbe, dar cred ca a fost enorm de greu la inceput.

Diana, mama de inimos luptator Mircea Teodor

#193
diana85

diana85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 19:44

Felicity, am patit-o si eu cu minunata Posta Romana. Mi-a fost trimisa corespondenta primita in Portugalia, intr-un plic mai mare, aici. Plicul mare a sosit TAIAT cu foarfeca, plin cu plicurile ce erau in el. Cred ca au suspectat bani si cand au vazut ca nu e cazul l-au trimis asa cum era. Cum se poate asa ceva, nu pot sa inteleg! M-am tot pregatit sa merg sa fac plangere, dar sunt sigura ca e de pomana si nici n-am avut timp. Asa marlanii ce se intampla aici... cred ca in putine locuri se mai intampla.

Cryssa, noi am zburat 4 ore la o luna jumate fara nicio problema. A dormit puiul tot drumul pe burta mea, in wrap, a scartait doar o data de foame. La decolare si aterizare i-am dat suzeta pentru ca nu era prea obisnuit cu sanul atunci.

Diana, mama de inimos luptator Mircea Teodor

#194
Shoshonik

Shoshonik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 20:14

Ma simt bine, nirmal, ca inainte, doar ca nu ma suparam daca apareau scurgerile mai tarziu[:D][:D]

Mihaela, mami de printishor alintat, Edward- Flavius (19.05.2012)

#195
BelissimaEva

BelissimaEva

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 707 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 20:40

Citat:
citat din mesajul lui Shoshonik

Ma simt bine, nirmal, ca inainte, doar ca nu ma suparam daca apareau scurgerile mai tarziu[:D][:D]

Mihaela, mami de printishor alintat, Edward- Flavius (19.05.2012)


Mda , pai de asta ezit eu [:-@]
"Cel mai obisnuit efect secundar este sangerarea neregulata. Pentru ca determina inhibitia ovulatiei aproape de 100%, sangerarea neregulata este mai intalnita decat la pilulele doar pe baza de progestagen. Dupa cateva luni de la utilizare, sangerarile devin mai putin frecvente."



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]

#196
virgiL

virgiL

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 14 iulie 2012 - 02:06

inainte(si cred ca si acum)se faceau niste injectii o data la 3 luni ,parca depoprovera se numeau,tot asa numai pe durata alaptarii.si aveti grija(asta in cazul in care nu va doriti) ca puteti ramane insarcinate oricand chiar daca alaptati exclusiv.[:D]
chiar se termina oare odiseea noastra???[q]
Elly,ai avut timp sa ne faci casuta la bebelusi?[flo]
Andra,ai grija de tine![pup]

Virginia ,mami de Ioana [zana] si de Lucas[bebic]


#197
Shoshonik

Shoshonik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 14 iulie 2012 - 10:13

Citat:
citat din mesajul lui virgiL

inainte(si cred ca si acum)se faceau niste injectii o data la 3 luni ,parca depoprovera se numeau,tot asa numai pe durata alaptarii.si aveti grija(asta in cazul in care nu va doriti) ca puteti ramane insarcinate oricand chiar daca alaptati exclusiv.[:D]


Virginia ,mami de Ioana [zana] si de Lucas[bebic]



Neatza mamici. Haideti la o cana cu lapte ( cafea inca nu indraznesc desi mi-e doooor).
Si acum sunt, au acelasi principiu ca si Cezarette, insa se gasesc foarte greu.

Mihaela, mami de printishor alintat, Edward- Flavius (19.05.2012)

#198
enona3006

enona3006

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 14 iulie 2012 - 11:09

Buna dimineata mamici,

Incheiem odiseea in weekend se pare. Elly asteptam cu interes noua casuta. Multumim frumos ca te-ai ocupat de partea tehnica a odiseei si a casutei cele noi.

Andra m-am infiorat cand am citit postul tau. Iti doresc multa sanatate si sa te refaci repede dupa experienta prin care ai trecut.

Shoshonik e foarte haioasa poza ta de avatar. Noi nu prea i-am pozat impreuna cei doi mandrii ai nostri, am zis sa mai asteptam un pic pentru cand o sa inceapa sa interactioneze.

Eva pentru ca m-ai intrebat, eu alaptez exclusiv, de aceea m-a surprins foarte tare sa vad ca mi-a venit, si mai ales asa repede (speram sa ma mai pasuiasca macar cateva luni). Se pare ca sunt cateva reguli ca intr-adevar alaptarea sa fie pe post de metoda contraceptiva, dar chiar si asa cred ca sunt mai mult niste reguli babesti. Ne ziceau la cursul de lamaze de ele, dar n-am retinut decat ca una dintre reguli era sa suga noaptea la un anumit interval de timp, ceea ce la noi n-a fost valabil, de la inceput a supt mai rar noaptea decat ziua. Si mie mi-a prescris Cerazette, eram foarte convinsa sa iau, doar ca tot citind am inceput sa ezit (desi eu am luat ani buni pilule combinate inainte de bebe), si am hotarat sa mai astept cateva luni pana sa le iau. Pana atunci ne mai "jucam" cu preze ca la inceputuri [:D]

Un weekend placut si racoros va doresc.



Fluturasul nostru de mai Emilian Augustin

#199
maiiunie2012

maiiunie2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 14 iulie 2012 - 11:50



Dragele mele, a venit momentul sa incheiem minunata noastra calatorie in balon.[:)]



Dar aventura continua cu noi si noi peripetii aici!



[olala][olala][olala]

[flo][flo][flo]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -