Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)


232 raspunsuri la acest subiect

#221
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 01:35

bine ai venit ucabooboo!!![flo][pup]
da Alice.o sa mai vad..acu doarme dusa..m-a speriat tare de tot...
- si eu am dizertatia sapt viit...bafta Ileana la examene...
- ma bag la somn...noapte buna fetelor!!

#222
UcaBooboo

UcaBooboo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 01:43

Ce active sunt mamicile dupa ce se culca bebeii. [:D]. Apropos de somn...cum dorm bebeii vostrii? David a renuntat la masa de noapte pe la 5 luni jumate...mai bine spus, i-am scos-o noi:-). A dormit bine vreo 2 saptamani, dar de cand i-au dat dintii ( vampirasul lui mama) se tzeste de 2 ori pe noapte plangand. Ii dau putin ceai si adoarme la loc....dar nah, pentru mine e somn intrerupt..deci nu prea ma odihnesc. Acum...cred ca de la dinti e...ca de foame nu e sigur, deoarece manaca bine bine seara...laptic si o cupa cereale! La voi se doarme bustean?

Mamica fericita a lui David ( 19.12.2011)

#223
mihacor

mihacor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 408 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 04:07

multumesc fetelor! ea e bine,dar nu mai vrea prea curand o noua sarcina.o inteleg,dezamagirea e mare.acum asteptam sa vedem rezulatul,de ce a pierdut sarcina.

eu sunt tot nedumerita cu galca lui edy,ma dispera numai simplu fapt ca e acolo,maine cer trimitere la chirurgul de la spitalul de copii,mi-e groaza sa nu se agraveze chiar cand vrem sa venim acasa.

uca bine ai venit,bun venit david!!!

stai linistita ,al meu intradevar e mai micut,are doar 5luni,papa doar 100ml la 3 ore,cateodata ma simt si eu obosita,dar am mare noroc cu ai mei ca il mai grijesc ei in timpul zilei si mai trag si eu cate un pui de somn.

mady imi pare rau de bubulina,sper sa fie ok.

noapte buna fetelor!



mamica de bebeloi Eduard...

Edy

#224
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 12:27

ursulet,mady cresc bulgarasele,felicitari pt.hohote si papaaaapaaa.


Mihacor nu stati asa cu galca aia.

Uca cand te aud imi vine sa[bang] tu nu te odihnesti?al meu se frichine toata noaptea,ma suge toata noaptea si totusi ma odihnesc cat de cat,asta cand nu il doare burtica si tre sa-l plimb de 3 oripe noapte.
I fine de ce il umfli cu ceai noaptea? de ce i-ai scos masa de noapte? ce laptic papa? ii dai si solide? cum ai nascut,unde?

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#225
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 12:33

stai ca acum am vazut ,de unde sti tu ca nu se scoala de foame?ce daca papa bine seara ,daca tot te scoli de ce ii dai ceai(mai rau ii faci)si nu laptic,ceaiul ala nu-i tine de foame de asta se trezeste si a 2-a oara,faci cum crezi dar mi se pare ca gresesti mult dandu-i atata ceai,el tre sa creasca nu are nevoie de apa chioara.

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#226
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 12:45

Altesa, fiind hranit cu lp, are nevoie si de alte lichide pt hidratare. Iar la ce calduri sunt in Buc, e posibil sa se trezeasca de sete. Mie nu mi se pare o tragedie ce face.

Ia zi, l-ai mai cantarit pe Rafi? Cum a luat luna asta in greutate?



Autodiversificarea asta cred ca a aparut de la un copil hranit la san. Nu credeam ca va fi asa greu sa il diversific pe radu. Dar neavand un program de masa (cum avea mara de ex, care manca lapte praf), e tare greu sa il fac sa manance.



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#227
UcaBooboo

UcaBooboo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 12:50

Buna dimineata fetele!!

Altesa: am nascut la Malaxa, cezariana si contrar asteptarilor a fost chiar ok, curat, au avut tot ce imi trebuia, nu am adus mare lucru de acasa, deci se poate si la stat!
Legat de mesele de noapte: noi avem doi pediatrii la care tot mergem si de pe la 2 luni jumate ne tot freaca la cap ca de ce ii mai dam lapte noaptea, ca ei nu mai au nevoie de masa aia, ca daca ii dam el o sa ceara mult si bine ca asa ii formam obiceiul, etc....eee si am rezistat noi mustrarilor astea pana la 6 luni, timp in care i-am dat papa si noaptea. Cand am inceput diversificarea a avut cateva nopti in care nu s-a mai trezit mai devreme de 6 dimineata. Si am zis ca si-a scos singur masa. Apoi i-au dat dintii....Acum de la diversificare incoace, dr.ne-a zis ca el trebuie sa aiba cinci mese pe zi....aaaa...si oricum nu il umflu cu ceai, cred ca bea maxim 10 ml. Deh, e primul copil si mai facem si experimente pe el[:I], la sfatul dr....la al doilea o sa stim mai bine, cred[:D]
Imi pare rau ca ai probleme co somnul[q] si nu te lasa bebe sa te odihnesti! Sunt convinsa ca nu sunt eu the worst case scenario....dar nah....mi-am zis si eu offul.
O sa mai vad ce se intampla nopti.e si daca nu si nu....trecem pe laptic noaptea sa vedem. Chiar o sa experimentez la noapte sa vad ce si cum!
Multumesc fetelor pentru primirea calduroasa!! Va pupam [flo][pup]

Mamica fericita a lui David ( 19.12.2011)

#228
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 12:53

Alice e posibil sa ai dreptate eu daca nu i-am dat ceai chiar mi se pare ca-i tragic ce face ,dar e adevarat ca nu putem compara LP cu LM.

Tu ai trecut prin ambele situati si poate sti mai bine.

Nu l-am mai cantarit ,pe 10 il cantaresc nu vreau sa ma mai stresez.

Aoooooleuuu nu ma speria cum adica nu papa Radu? ai incercat metoda blw? incearca si poate vrea asa.

Acum ca ai adus vorba ,parca isabela Alikai a refuzat mancarea si vrei nu vrei au ajuns la blw.

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#229
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 12:54

fac capitol nou![flo]

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#230
UcaBooboo

UcaBooboo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 12:57

Ps: e hranit cu lapte matern. Si da, am inceput si cu solidele! Nu ii dau ceai sau orice alt lichid ziua, iat noaptea max 10 ml ceai[alcool]

Mamica fericita a lui David ( 19.12.2011)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -