Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hipospadias (16)


168 raspunsuri la acest subiect

#161
Dydyk

Dydyk
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 09:24

Îmi pare nespus de rău să aud că și voi sunteți în aceeași situație ca noi bubixdacă mai mergeam odată la acest nenorocit cred că.l strângeam de gat....oricum vrem să.l reclamam la colegiul medicilor pentru malpraxis casuntem 4familii distruse!!!!pe facebook este un grup înființat hipospadias România pentru cine dorește să povestească sau să afle informații 



#162
strumfi2004

strumfi2004

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 660 mesaje

Postat 08 iulie 2016 - 11:18

Buna. Sunt copilasi operati de Hadidi carora le-au aparut fistule? Si inca ceva, daca ati avut probleme postoperator, ce ati facut?


Editat de strumfi2004, 08 iulie 2016 - 11:24 .


#163
masinuta

masinuta
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 iulie 2016 - 13:45

Dragi parinti,

 

Am adaugat un cont special pe acest site pentru a povesti si altor parinti experienta noastra cu dl. doctor Cristea. Desi nu sunt adepta internetului si a forum-urilor (pentru ca mai mult te sperie decat sa-ti faca bine), am vrut sa ma alaturi si eu celorlalti parinti care au postat impresii despre copii operati de hypospadias de dl doctor Cristea.

 

Prima oara cand am citit postarea lui Bubix nu mi-a venit sa cred.... era copie la indigo a aceea ce ni s-a intamplat noua.

 

Copilul meu a fost operat la inceputul lui mai 2016 si dupa doua luni in care dl doctor a tot insistat sa tratam copilul la cap (nu la puta), Am hotarat sa apelam la alt doctor, respectiv Voinescu.

 

Si acum sa incep povestea: In luna mai 2016 copilul nostru a fost operat de hypospadias de dr. Cristea. primul semn ca ceva rau se intampla- are sangerare a doua zi. La aproape 2 saptamani de la operatie a aparut o alta complicatie - fistula. Copilul urla si tipa cat il tinea gura de dimineata si pana aseara. Am fost la controale si dr. ne-a spus ca este de la cap pt ca la o luna de la operatie nu are cum sa aiba dureri. Zis si facut: am fost cu el la psiholog sa ajutam copilul sa treaca peste trauma. Dupa o luna doctorul pleca din tara si de la Regina Maria suntem trimisi Budimex. Cei de la Budimex I-au bagat sonda prin fistula. Dureri groaznice dupa, copilul urla si tipa in continuare. Revine medical in tara si ii povestim ca nu reuseste sa faca pisu. Nu iese nimic prin varf si fistula este din ce in ce mai mica si mai mult picura decat face jet. Doctorul spune ca este de bine ca s-a micsorat fiscaula. Ne ingrijoram: daca fistula se inchide, pe unde mai iese pisu. Intr-un final il programam la Voinescu care a avut un caz asemanator inanite cu 2 saptamani tot de la dr. Cristea inaintea noastra. Dr. Voinescu il considera urgenta medicala si il opereaza urgent - o alta complicatie - stenoza de meat. Deci din 3 complicatii, toate le-am avut. Acum copilul reuseste sa faca pisu. Suntem fericiti. peste 4 luni o luam de la capat cu o noua operatie - de data aceasta cu grefa din gura si toate cele...

 

Trebuie cumva sa fim uniti sa putem sa ne aparam copii de acest medicat care a traumatizat copii ....si parintii.

 

Eu o sa fac sesizare la colegiul Medicilor. La 3 avertismente am inteles ca I se ridica dreptul la practica, asa ca nu mai stati pe ganduri... macar pentru alti copii, daca nu pentru noi.



#164
Marii_loon

Marii_loon
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 decembrie 2016 - 21:36

 Buna

Si noi I am operat pe fiul nostru la Dr Valentin Voinescu de hipospadias proximal si totul este bine!hipospadiasul a fost rezolvat,face pipi bine prin varf cu jet ok!

Multumim lui Dumnezeu!!!si bineinteles dnului doctor pentru care ma rog sa i dea sanatate sa faca bine si alti copilasi!!!



#165
Dydyk

Dydyk
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 05 ianuarie 2017 - 14:45

Pentru cei care sunt interesați de mai multe păreri sau doresc chiar ei sa împărtășească experienta legata de hipospadias sau de medic pot pe Facebook sa intre pe grupul copii cu hipospadias....încerc sa creez un grup unde sa se poată discuta la fel de liber ca și pe aceasta pagina sa ajutam și sa susținem cu sfaturi


#166
Dydyk

Dydyk
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 05 ianuarie 2017 - 14:45

Pentru cei care sunt interesați de mai multe păreri sau doresc chiar ei sa împărtășească experienta legata de hipospadias sau de medic pot pe Facebook sa intre pe grupul copii cu hipospadias....încerc sa creez un grup unde sa se poată discuta la fel de liber ca și pe aceasta pagina sa ajutam și sa susținem cu sfaturi


#167
AntoniaMihali

AntoniaMihali
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 octombrie 2017 - 07:38

Buna ziua! Am sa va povestesc experienta noastra cu Dr. DAN CRISTEA. Am aflat dupa nasterea baietelului ca are hipospadias proximal, cand am aflat ca este forma cea mai grava, am crezut ca cade cerul pe noi. Am inceput sa cautam doctorul care sa ne vindece puiutul si am luat hotaratea sa mergem la dr. CRISTEA DAN, am auzit multe cazuri grele rezolvate de dansul. Am facut cea mai buna alegere! Pana la varsta de 6 luni am tinut legatura cu dansul telefonic. Noi am mers cu copilul la 6 luni, dr. a spus ca cel mai bine e sa se faca operatia inainte de a implinii un an. Cu foarte multe emotii si cu multe sperante, acum 2 luni am ajuns la Ponderas,  pentru a face interventia. Vreau sa va spun ca in momentul in care dr. CRISTEA DAN, ne-a informat ca interventia nu e usoara, ca operatia se va face din 2 timpi am inceput sa ne ingrijoram ca orice parinti....si ca sa nu o lungesc foarte mult, operatia a reusit si ghiciti ce? Intr-un singur timp, nu doi! :-)  De asemenea, doctorul ne-a spus sa nu ne speriem, estetic nu va arata foarte bine in prima perioada putulica baietelului, dar copilul nostru se vindeca mai repede decat s-ar fi asteptat doctorul. Eram foarte fericiti! Am plecat acasa, am avut parte de 2 fistule, ne-a avertizat ca e posibil sa apara, dar asa cum au aparut dupa cateva zile au disparut. Folosim crema contractubex si schimbam scutecul la primul pisu. Acum am fost la control si dupa 2 luni, e perfect! Putulica baietelului nostru e perfecta!  Noi ne asteptam sa ne zica doctorul cand vom face urmatoarea interventie, niste retusuri ca sa nu ramana urme de cicatrici etc, am fost placut surprinsi toti sa aflam ca sunt f mari sanse sa nu mai fie nevoie... Ii suntem mai mult decat recunoscatori domnului Cristea Dan! I-as face o statuie in mijlocul Bucurestiului daca as putea! A fost doctorul potrivit in momentul potrivit!  Foarte mult a contat organismul si puterea de vindecare a copilului nostru si impreuna cu priceperea dr. CRISTEA DAN a rezultat o minune. Noi ii vom fi recunoscatori toata viata! 

 



#168
Aalina19

Aalina19
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 noiembrie 2020 - 14:12

Buna ziua. Ma puteti indruma spre un doctor bun pentru hipospadias balanic? Sau un grup pentru experiente ceva mai actuale pt hipospadia? Pe facebook am incercat, dar de 2 luni imi scrie in asteptare cererea...Multumesc



#169
foartecreativ

foartecreativ
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 12 noiembrie 2020 - 13:05

Aalina19 mergi te rog si vorbeste cu Dl. Dr. Dan Cristea




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -