Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. ALBU Dragos cap. 61


229 raspunsuri la acest subiect

#21
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 14:55

eu eram pe scaunele de pe dreapta, pantaloni albi, bluza alb cu rosu, privire in nori. te-am remarcat pt ca urechile functioneaza bine insa si am prins din aer cuvantul forum [:D]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#22
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 18:33

hihi, ce urechi bune ai [:D], i-am zis ca din cate stiu de pe forum suntem vreo 5 cel putin pt ziua de 25 la punctie. m-am gandit ca daca e una din fetele de aici, reactioneaza [:)]. ea nu avea pe 25 in mod normal, dar i-au amanat-o pt ziua aia pt ca i-au prelungit tratamentul.
of, si pe tine nu te-am vazut, nu sunt in stare sa tin minte mai multe figuri de-odata... eram cu ochii lipiti de doamna vopsita [batcap][batcap]
eu am avut la 3 eco. din fericire am apucat sa vb si cu dr. Albu 1 minut dupa, s-a uitat cateva secunde pe eco, i-a zis Stan ca am vreo 6-7 foliculi pe dr. si vreo 5 pe stangu, dar sunt mici, Albu a zis ca e normal dupa doar 2 zile de stimulare. dar estradiolul meu e la gara, adica sub 10, motiv pt care am de facut 3 fiole de Menopur in loc de 2.
si cam atat deocamdata...
[pup] si sa aveti un weekend minunat!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

#23
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 18:37

ei bine, eu eram chiar langa tipa cu care ai vorbit [:D]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#24
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 18:58

[:D]...hop si eu...Ali,la mine ce vezi in globul ala buclucas?[alcool][pk][olala]
[pup]doamnele luptatoare[flo]

#25
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 21:58

Ali am uitat sa raspund viziunilor tale ,tu sti ca eu nu o sa ma las in viata asta pina nu o sa imi tin in brate copilul,dar daca tu vezi in globul magic ca vor fi gemeni ,ma declar mai mult decit fericita ,ca gemeni ar fi idealul meu ,sper sa se adevereasca previziunile!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#26
Clarish

Clarish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 747 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 22:06

Multumesc Angelica de "primire" si de informatii!
Si eu iti urez bafta si iti tin pumnii!
Pupici

#27
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 22:31

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

ei bine, eu eram chiar langa tipa cu care ai vorbit [:D]

vaaaai, sunt varza [:D]

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

#28
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 22:45

arabella[pup], pai unde ti-e inelul, soro?! doar sa ti-l invarti si... iote sufletzelul! sau sufletzelele?! bine, bine, te ajuta si albisorul, dar... puterea e in tine.
precum spunea si angi[pup], cum, necum, tot vom ajunge intr-un fel sau altul sa ne atingem visul!!! trebuie doar sa luptam sa ne mentinem speranta, sa vizualizam succesul pana la materializarea lui, sa gasim puterea de a iesi din disperare si de a ne ridica de pe jos... etc. etc. etc. asa cum voi stiti voi mai bine decat oricine din fericire si din pacate in acelasi timp.
FITI ZEN! Lasati butoaiele cu melancolie, framantarile, intrebarile si hai pe calutzi albi ca zapada, sa aveti un start imaculat ca si cele 9 luni ce vor urma, pana la momentul X de intalnire cu minunea sau minunile!

[pup][flo]


[ruga] [gravi] 35 + [baietel] Gabriel [ruga] AMR 3 SAPTAMANI
____________________________
de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

#29
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 15 iunie 2012 - 23:32

Stefana, succes! iti doresc sa nu fie nevoie de FIV [:)]
Nici n-am vazut ca ai scris, ca apare mai tarziu mesajul. Mai scrie cateva mesaje, ca sa scapi de moderare [flo]

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

#30
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 16 iunie 2012 - 23:50

Fetelor, am niste dureri de cap... ceva de speriat [bang]
dr. Stan a zis ca e normal, ca e de la stimulare. Sper sa nu ma tina asa inca o saptamana [xx(]

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -