Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. ALBU Dragos cap. 61


229 raspunsuri la acest subiect

#211
Clarish

Clarish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 747 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 01:35

Am rezolvat. Am primit azi un mesaj de la dna. Lucia. Se pare ca am un protocol lung, pe care il incep cu microgynon, iar punctia e undeva spre sfarsitul lunii august....Sper sa pot merge macar o saptamana in concediu.
Nu am inteles cum s-a decis la protocolul acesta: au ei la clinica o copie a dosarului meu sau cum de face? Eu ma asteptam sa merg cu dosarul si sa se ia o decizie dupa o rasfoire a lui...
Sper ca ei stiu mai bine ce au de facut si trebuie sa am incredere.

#212
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 01:51

eu facusem analize hormonale, inclusiv TSH, T3, T4, la inc lui 2010 date de alt dr care nu a comentat ca tsh-ul meu e sub limita, abia cand am ajuns la Albu in sept acelasi an m-a trimis la endocrinolog si asa am descoperit nodulul, dupa 2 luni am pierdut sarcina si am inceput alergatura pe la dr sa ma luminez daca asta a fost cauza.
Credeti ca eu o sa rezist pana pe 11 ? [}:)] Si data trecuta am facut mai devreme cu 2 zile, dar cu un scop, in cazul in care beta era pozitiv sa ma duc imediat la fundeni sa fac anti FXa. si asa am si facut. doza era ok ... sarcina insa nu.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#213
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 02:05

stefana pai nu ai fost pana acum la discutii ? daca da, Albu a horatat ce tip de protocol o sa ai de atunci si acum Vaduva doar ti-a zis ce ai de facut.
Pana incepi stimularea poti sa te duci linistita. Ai grija cu balaceala in piscina, d-nul dr nu o recomanda pt a nu risca sa contactezi vreo infectie tocmai acum. Ti-ai facut secretiile deja ? Noua ne-au zis la fiv-ul trecut (acum nu, probabil ca au considerat ca stim, nu cred ca au schimbat regula), ca dupa ce fac secretiile si ies ok sa folosim prezervativ, tot pt a nu lua vreo infectie pe ultima suta de metri.
Cate zile ai microgynon ? Mie mi-au ramas 13 pastile si nu mai am nevoie de ele, daca nu reusesc acum probabil ca o sa incerc cu donate.
Bafta multa !

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#214
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 12:03

qiao, bun planul tau. cred ca fur si eu o zi, ma duc pe 12 si apoi daca e cazul [:D] fac prima mea vizita la fundeni sa ma edific in legatura cu doza de "compot".

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie

#215
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 14:21

[majoreta][majoreta][majoreta] HAI ALILUMIIII [majoreta][majoreta][majoreta]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#216
lili_

lili_

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 15:37

Buna fetelor
Sunt la primul FIV nereusit se pare, astazi mi-am facut beta si mi-a iesit sub nivelul marii...
Stiti ceva despre transferul de embrioni congelati? cam la cat timp se pot face si cam care este procedura...Ca pana la intalnirea cu dr...
Mult mult succes pentru cele care abia au facut ET..
pupici

#217
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 15:44

M-am distrat azi cu plantatia de Ovestin. E o chestie care aluneca si se topeste destul de usor, pana am ajuns inapoi in birou era "la iesire" [bang]. Daca m-ati fi vazul cum incercam sa stau pe sub birou doar doar o sa ii dau directia care trebuie [:I] Trebuie sa imi regandesc planul, sa pun la servici numai utrogestanul, ala macar nu curge imediat.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#218
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 16:23

Lili, imi pare rau...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie

#219
lili_

lili_

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 16:33

si mie...
dar mai am 8 mititei congelati
ma intreb de ce nu ne lasa dr sa luam utrogesranul pe care orala...asa ma enervam cand curgea capsula....

#220
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 16:51

Preiau si eu stirea cea buna:
alilumi a nascut la ora 9:06 pe bebe Gabriel de 4,36 Kg si 58 cm
Ce dolofanel, sa ii traisca !!!! [bum][bum][bum]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)



Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Astăzi, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - Ieri, 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - Ieri, 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Astăzi, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Astăzi, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 08:05

  • Numele fetitei, o provocare

    RoxiMada
    - Ieri, 20:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -