Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (8)


197 raspunsuri la acest subiect

#191
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 08 iunie 2012 - 11:12

Morning si-o cafeaaaaa!!! [cafea]

Trezirea fetele ca eu-s treaza de la 6[doh] s-a trezit piscoata plangand si nu a mai vrut sa doarma[bibe] acum suntem toti 3 jos in living la o cafea, piscoata niste desene animate[:D]


Revin mai incolo ca acum scriu de pe telefon, voiam sa va salut si sa nu ajungem pe pagina 2![8D]


Afara plouaaaaa de zici ca vine toamna[alcool]


[pic]





#192
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 08 iunie 2012 - 11:19

Neatza!

Strumph, multumesc de cafea!

Andreea, tu cand mai dormi mami? Vitamine iei? Fructe mananci?

Ina, te-ai scos, ca sa zic asa... sa fie intr-un ceas bun!

Spiridusho, parca ma vad pe mine la sarcinile cu Ilinca si Andra cand te vad asa nerabdatoare....ca la Maria nici nu ma gandeam ca sunt gravi, ma miram doar dc imi plac salamul si maslinele negre[:D]





mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#193
spiridusha

spiridusha

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 08 iunie 2012 - 11:43

Neatzaaa...repede o cafea...

Hahaha Delia, ce pofte, salam si masline:))) Tare!

Noi acum am venit de la pediatra lui, e talus valgus si trebuie sa mergem la ortoped. Mi-a dat 2 nume..sa vedem ce-o iesi.

Va las, ca ii dau fructele!

[flo][flo][pup][pup]

Mami fericita de [bebic] Cristi!!![avion] 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!



#194
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 08 iunie 2012 - 12:02

Hello again! [:D]

acum de pe laptop, sper sa scriu mai repede, de pe telefon cam greu ca am dejtele mari si apas 2 litere odata[:D]adica nu 2 odata da in loc de m apas pe n si tre` sa ma pun la punct cu orientarea [alcool]

Ina bravo pentru cresa, sa fie intr-un ceas bun si sa aiba imunitate buna sa nu se prinda toate racelile de el [flo]... bune completarile tale, fiebator eu nu iau ca ne-am luat un apartament intr-un hotel si are bucatarie echipata, sper sa gasesc acolo , daca nu ma duc si cer apa in termos de la restaurant, cam peste tot pe unde am fost am facut asa si de fiecare data am si obtinut, nu am fost refuzati [:)]si apoi o lungesc cu apa plata din sticla daca ii fac bibe de lapte praf, ca de obicei vine Nick cu apa fiarta fresh de pe la cafenea/restaurant [bibe].. dupa 9 il trimit pe domnu sotz sa imi cumpere saruri de rehidratare, ca uitasi si bine ca mi-ai adus aminte ca aveam in cap sa cumpar numai nu am apucat.

Mary compleul cu Hello Kitty e de strada, e bluza lunga si cu leggingsi [bibe] de la H&M, daca vrei sa stii si de unde sa te duci sa ii cumperi [;)] si e ieftin ca braga, 6 lire [:D][pup]

Ailed mi-ai facut pofta de masline negre, cred ca bag o salata orientata cu multe masline[pofta] de salam nu mi-e pofta, deocamdata [:D][:-@]

Andreea te-am mai intrebat de nu stiu cate ori, dar si yasmi parca, de botez, pe cand o botezati pe Natalia? [olala] cat mai trebuie sa tina gipsul? astept poze cu ea [il] ... si eu i-as da cereale u Rares in loc de portie dubla de lapte [flo]

Mai are cineva completari la listuta de vacanta ? .. am sa o scriu intr-un document si o sa o trimit cand o fi gata pe mail sa fie la indemana pentru cine doreste si are nevoie de putina inspiratie [:p][nebu]

As pune si listuta de luat pentru mamici/tatici dar nu am timp acum, poate mai tarziu, ma duc sa fac un dush si apoi epilat/ manichiura/pedichiura... ca tot e Nick acasa si sta cu piscoata si eu am timp de rasfat [8D] si apoi sa incep usor usor sa fac valiza...[recevere]

O zi frumoasa, trec eu pe aici mai tarziu ! [hot]

[pup][flo]







#195
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 08 iunie 2012 - 13:16

Neata fetele!



Moama, ce am mai dormit....11 ore legat [pk]..cred ca m-a obosit serbarea lui Cristi [:D]

A fost tare frumos, sunt tare mandra de Cristi, a spus si poezia, a cantat, a dansat fff frumos, chiar in pereche cu o fetita [olala][olala]. Am facut poze dar sunt in tableta sotului si il astept sa ajunga sa le descarcam.

Cata e bine, mananca la mama de stinge..i-am spus sa nu-i mai dea atata de mancare dar nu am cu cine sa ma inteleg [:-@]...rontaie in continuu cate ceva...preferatele ei la gustari dese sunt ciresele, capsunile si covrigeii...bea ff multa apa si noaptea nu mai face fata pampersul ... imi spune mama ca gaseste si pijamaluta uda.

Acum e si Cristi la mama, era pacat sa nu profite din plin de caldura si soare in week-end-ul asta.



cami, da mergem la bulgari dar nu trecem prin Constanta, plecam pe la Ostrov si trecem cu bac-ul ca e cel mai scurt drum. Azi mai trebaluiesc un pic prin casa si apoi imi fac curaj sa iau la picior magazinele [pk]



spiridusha, da pare sa calce spre interior cu piciorusul, sunt exercitii care le poate face si ghetute speciale. Fetita ce amare a nasei are asa, dar s-a dus tarziu la dr, pe la 3 ani, a facut niste exercitii+masaj, a pus ghetute dar nu s-a corectat total. Mergi la dr.

Legat de teste, mie la Cata mi-a iesit Shurecheck si Barza pozitiv la 11 DPO [olala] Mai asteapta putin cu beta, comporta-te ca si cum ai fi gravi si fa un test cu urina de dimineata peste 2-3 zile [pup]



ina, cuper ca ai reusit cu cresa, intradevar invata mult mai multe si mai bine in grup. Te sfatuiesc ca in luna august sau sept sa-i faci o cura de Minimartieni sirop, cauti tu prospectul si citesti acolo. Eu i-am dat Catalinei in iarna si a fost ok...dupa perioada crocobauri aduca de Cristi. Eu ii voi da din nou in sept.[pup][pup]



mandreeac, Cata pape de obicei un sanvis seara cu diverse: branzica, sunca, miere, sau un copanel de pui, sau o budinca, sau o placinta/prajitura de casa, depinde ce am. Asta la ora 8, apoi la 9:30 mergem la baita si dupa ii dau lapticul.



delia[pup]



Studiez si eu listuta de vacanta si revin cu completari daca mai e nevoie [flo]

...si apoi fac cap nou



strumph, da ei stiu sa faca mult mai multe decat credem noi. Cata baga in gura o gramada de prostii, eu ii spun sa scoata afara, le cauta in gura cu limbuta, si le scoate pe limba [:D], le iau si ii spun sa scoata tot...mai cauta prin gurita si daca mai gaseste ceva mai scoate ... de obicei gasesc pamant[alcool]

buna ideea cu listuta, parca am face listuta pt spital la nastere [:D]



yasmi, felicitari pt progresul cu olita [pup][pup]







Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#196
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 08 iunie 2012 - 13:29

In bagajul meu se adauga:



iaurt - nu stiu daca cel de la restaurant ar fi pe placul lor, plus ca la ora 5 cand mananca iaurtul e inchis restaurantul

pijamaua - iau si cumaneca scurta si cu maneca lunga

prosop pt baie

halat de plaja

galetusa si accesorii plaja

carticele de rasfoit si citit

creioane colorate

pernuta sau plusul preferat

detergent si Vanish - daca se pateaza sa nu ajung cu ele acasa atat de murdare si sa nu mai iasa

detergent de vase si burete - pt spalat biberon, lingurite si alte cele

Bepanthen pt fundulet si crema pt dupa plaja

aparat foto+acumulatoti+incarcator acumulatori

costume de baie [olala] si pampersi pt piscina



...nu mai stiu acum...

Merg sa fac cap nou si poate imi mai vin idei [flo]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#197
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 08 iunie 2012 - 13:33

cap nou




Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -