Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Oportunitati de munca la domiciliu (3)


199 raspunsuri la acest subiect

#171
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 15:37

Citat:
citat din mesajul lui crisbar

salutare, eu am 139 puncte.
inca nu m-am upgradat la silver. mi-am facudt card special pentru asta. trebuie sa ma duc sa-l ridic.

in postarile vechi am avut cateva intrebari pentru elle_seb, mi-as dori sa-mi raspunda. pareau si alte fete interesate de raspunsul ei.

o sa incerc sa aduc mesajul in prim plan.


Scuze, despre ce intrebari era vorba?



#172
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 15:41

nadaflorilor, eu sunt silver, am zis ca nu-i bai 10$ pe luna.
biduri n-am cumparat deocamdata, am mers pe optiunea "pierderi infime".

pe mine ma supara acum ca nu pot sa mai pun bani in alert pay din card, am numai opiunile:
Electronic Funds transfer
-Bank Wire
-Bank Transfer

Mail
Money Order/Check


Inainte aveam optiunea de tragere in card, care imi era oarecum la indemana. Acum am retras-o.

Am vazut ca au aceasta oprtiune si pe ZR (de plata direct cu cardul), intrebarea este se poate plati manual?

Adica sa nu imi traga ei bani din cont daca doresc sa renunt la ZR?

Au urmatoarea specificatie care mi se pare nitel ambigua, zice ashe:
2) You understand that payments made for subscription services and renewal payments are non-refundable once they are paid, even if you cancel your account soon after the payment is made. If you do not agree to this No Refund policy please do not click the Continue button.

elle, nu fi suparata, eu zic ca e normal sa fim nitel in alerta, e ceva nou, informatii nu prea gasim[flo]
si eu am fost necajita, dar mi-a trecut

uneori gandesc prea mult....

#173
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 15:46

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

nadaflorilor, eu sunt silver, am zis ca nu-i bai 10$ pe luna.
biduri n-am cumparat deocamdata, am mers pe optiunea "pierderi infime".

pe mine ma supara acum ca nu pot sa mai pun bani in alert pay din card, am numai opiunile:
Electronic Funds transfer
-Bank Wire
-Bank Transfer

Mail
Money Order/Check


Inainte aveam optiunea de tragere in card, care imi era oarecum la indemana. Acum am retras-o.

Am vazut ca au aceasta oprtiune si pe ZR (de plata direct cu cardul), intrebarea este se poate plati manual?

Adica sa nu imi traga ei bani din cont daca doresc sa renunt la ZR?

Au urmatoarea specificatie care mi se pare nitel ambigua, zice ashe:
2) You understand that payments made for subscription services and renewal payments are non-refundable once they are paid, even if you cancel your account soon after the payment is made. If you do not agree to this No Refund policy please do not click the Continue button.

elle, nu fi suparata, eu zic ca e normal sa fim nitel in alerta, e ceva nou, informatii nu prea gasim[flo]
si eu am fost necajita, dar mi-a trecut

uneori gandesc prea mult....


eu as zice ca nu au cum sa-ti traga ei din card, ca sa traga ei din cardul tau ar trebui sa ai conventie de direct debit depusa in banca...apoi la card tu ai atasat un numar de cont..mai bine zis contul are atasat un card, sincer nefiind in situatia ta nu prea iti inteleg "problema"...

din contul meu de la tiriac numai eu pot initia plati,, daca eu nu am initiat, activat niciun direct debit cum sa poate veni un beneficiar sa ia bani fara aprobarea mea....

trebuie sa fi atenta insa in payza, ca subscriptia de plata lunara se activeaza fara sa te prinzi..eu am descoperit-o dupa cateva zile... si am dezactivat-o, prefer sa fac plati in cunostinta de cauza

Nina,mami de, [fetita]


ps. nu stiu ce ti se pare ambiguu acolo, mie mi se pare clar: o data platit abonamentul silver (de exemplu) nu poti cere sa ti se returneze banii pe motiv ca nu te mai joci cu ei si ca vrei sa-ti iei jucariile si sa pleci...nu e ca atunci cand iti cumperi o fusta, ajungi cu ea acasa si constati ca are un defect sau ca nu iti vine asa bine pe cat ai crezut, a doua zi mergi cu ea inapoi la magazin si iti recuperezi banii...eh aici nu e asa..ai dat banutu' ? e cheama ca nu il mai ai

#174
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 15:50

Bun. Am incercat acum sa fac plata de pe card direct in ZR si nu pot, imi apare o eroare.
Ce sa fac, cum sa fac plata in continuare pt Silver?

uneori gandesc prea mult....

#175
aka

aka

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 978 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 15:52

ei bine, asta chiar ca n-am mai patit. niciodata.

mi se pare ca esti cam acida. nu te-am acuzat de nimic. tu ai facut interpretari.

pe de alta parte avem vreo dovada ca ati primit banii...

mi se pare normal sa fiu suspicioasa. in general, in orice a implicat munca pe internet am vazut dovezi ale platii si apoi am inceput activitatea. aici a fost altfel, am inceput, am investit acum astept [:)].



imi cer scuze pt of topic.



mami de Maria Cristina si Andreea Miruna





#176
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 16:02

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Bun. Am incercat acum sa fac plata de pe card direct in ZR si nu pot, imi apare o eroare.
Ce sa fac, cum sa fac plata in continuare pt Silver?

uneori gandesc prea mult....


tu ai adaugat datele cardului in payza?!...a fost confirmat ?

verifica urmatoarele in payza:

in main paiza account
1. my credit cards - daca nu ai adaugat datele cardului, zona e goala, prin urmare trebuie adaugate
2. payment preferances - bifeaza "yes" la accept plata cu cardul

sper ca dupa sa mearga...

Nina,mami de, [fetita]




#177
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 16:10

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

.................

In afara de acest lucru, s-au scris foarte multe pagini pe acest subiect si din pacate nu am mai avut timp sa mai raspund la toate intrebarile si imi cer scuze fetelor pentru asta.

In fine... Ca sa nu reiau zecile de pagini (ca poate intre timp persoanele care aveau nemaluriri au aflat raspunsurile), va rog sa ma intrebati din nou si va voi raspunde.



prima intrebare cum se convertesc vip points in dolari? ca pe site-ul lor nu exista informatia asta iar noi am luat de bun ce ai spus tu...au trecut deja 60de zile pentr uunii dintre noi (eu trec de 60 in curand) si ar cam fi cazul sa stim ce avem de facut, e clar ca doar postand advertul zilnic nu obtinem nimic incepand cu ziua a 61-a


Punctele VIP reprezinta in fapt banii pe care ii ai in zeek rewards.
Punctele bonus (sunt cele pe care le ai la inceput, timp de 60 zile) se convertesc in puncte VIP daca te upgradezi la Silver, cu minim 10$.






#178
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 16:12

au fost adaugate si cardul e in payza.
acum au dezactivat aceasta optiune, nu eu,ei.
am scris si catre customer suport si mi-au confirmat.

tre sa ma duc la banca[bang] sa fac ordin de plata...

uneori gandesc prea mult....

#179
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 16:14

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

nadaflorilor, eu sunt silver, am zis ca nu-i bai 10$ pe luna.
biduri n-am cumparat deocamdata, am mers pe optiunea "pierderi infime".

pe mine ma supara acum ca nu pot sa mai pun bani in alert pay din card, am numai opiunile:
Electronic Funds transfer
-Bank Wire
-Bank Transfer

Mail
Money Order/Check


Inainte aveam optiunea de tragere in card, care imi era oarecum la indemana. Acum am retras-o.

Am vazut ca au aceasta oprtiune si pe ZR (de plata direct cu cardul), intrebarea este se poate plati manual?

Adica sa nu imi traga ei bani din cont daca doresc sa renunt la ZR?

Au urmatoarea specificatie care mi se pare nitel ambigua, zice ashe:
2) You understand that payments made for subscription services and renewal payments are non-refundable once they are paid, even if you cancel your account soon after the payment is made. If you do not agree to this No Refund policy please do not click the Continue button.


Aici zice ca platile facute pentru seviciile de subscription sau pentru reinnoiri nu se returneaza odata platite, chiar daca iti anulezi contul la scurt timp dupa efectuarea platii.





#180
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 16:24

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Un om care a facut in 6 luni 5000 $ cu zeek (sotul meu), sau unul care a facut 700 $ (eu), nu sunt oare dovada clara ca zeek rewards plateste? Ce mai vrei mai mult de atat?

[:-)))]

Fetelor, cum sa nu stiti ca pe Luna zboara elefantii? Un om care a vazut elefanti zburand pe Luna, nu sunt oare dovada clara ca elefantii zboara pe Luna? Ce vreti mai mult de atat?


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -