Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 39


202 raspunsuri la acest subiect

#191
marie_83

marie_83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 498 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 13:53

Buna fetelor,
Va citesc de mult si va admir din ce in ce mai mult pentru lupta voastra continua.Eu sunt la inceput de drum in ceea ce priveste fiv-ul dar cu infertilitatea ma confrunt de aprox 3 ani.Sper ca nu va deranjez cu postarea mea aici dar va plac mult.Va urez mult succes !

#192
anaasta

anaasta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.377 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 14:04

Eu urasc nuntile. Si botezurile. Sindrofiile, in general, alea de merg la restaurant si stau stresata la masa si nu ma simt bine deloc. "Nunta" mea, in special, am "urat-o". Am facut-o mai mult pentru ai mei si pentru ca tot neamu' a rasuflat usurat ca n-am ramas fata batrana... [:D]


So, ca sa scap repede de corvoada, am socotit ce si cum si am hotarat ca nu vreau sa pierd noaptea si fac nunta de zi, de la ora 15 la restaurant si pana pe la 12, maxim 1 noaptea se termina totul. Aham..... la 5 dimineata aveam inca cheflii pe acolo, iar eu eram chiauna de somn si oboseala, noroc ca personalul a inceput sa mature [:D]. Asadar, n-am avut rochie de mireasa, ci doar o rochita lunga flu, flu (nu era chiar flu, flu, dar se unduia frumos) de matase culoarea piersicii si cu o aplicatie la maneci pe dantela cu margelute, lucrata de mana. Inca sta in dulap si ma gandesc cum sa o spal pentru ca scrie clar ca nu merge la curatarea uscata. Noroc ca nu e murdara. Am purtat-o fix pe durata slujbei la biserica si pana au ajuns invitatii. Cand am ajuns la restaurant, am scos din picioare pantofii si mi-am luat balerinii [:D]. Pe urma m-am schimbat cu cea mai frumoasa rochita ever. Din in lucios, strans in talie pe model de cuib de viespi, fara maneci si cu un fel de guler care se lega dupa gat, sexi rau si avea si buzunare [:D], culoarea nisipului. Ce sa zic, am sfarsit prin a dansa pe mese, iar sotul si nasul au facut un duo striptease [alcool]. So, urasc sindrofiile! Si nici macar nu v-am povestit de freza, acolo trauma... Dar am rezolvat-o cu piaptanul si scuturatul din cap energic. [:D]


Acum, cred ca o sa ne scoatem verighetele si o sa mergem sa incerc eu niste rochii de mireasa sa vad cum mi-ar fi stat. Mi-am anuntat deja sotul. [:D] Desi, nu-mi pare rau ca nu am avut, n-as schimba cu nimic rochitele mele care au fost superbe. [olala]


Lara, ai observat ca emoticonul cu tigara se uita crucis cand inhaleaza?!

#193
pa55enger

pa55enger

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.813 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 14:25

astept punctionata[flo]
ioana multumesc de oferta dar zice sotul de dimineata sa ma linistesc cu povestea cu animalul...
oricum, pe aici prin targ, numai rase de vanzare. shih tzu 10 mil, westie 14 mil si tot asa...
ce-i drept eu pot face un drum la bucuresti sa fac HALO si cu ce mai cheltui pe transport si altele iaca se face de un caine de rasa[:D]
mai degraba as ramane cu cainele. ca, asta ca s-o sensibilizez pe lara[flo], sotul n-are nimic:))
nunta care mi-a placut cel mai mult a fost a mea!!!
cea mai cea domnule. nu-mi amintesc mare lucru. decat ca m-am simtit bine si ca am dansat continuu. a fost singura nunta in care nu am sesizat fetele mesenilor la degustarea unei farfurii cu mancare sau la servirea deficitara a unui chelner pentru ca...am dansat continuu:))
am avut noroc cu formatia si chiar a fost bine. in rest...nuntasi putini, familiile au fost puse la "respect" si rugate sa nu cheme decat apropiatii cei mai apropiati, noi am venit si noi numai cu apropiati, gatitul miresei l-am facut la locatia restaurantului (asta era momentul de care imi era cel mai mult groaza!) si cam asa.
mama incerca sa prinda un moment sa planga, soacra sa dea colacii, dar eu si cu sotul am stat intre tineri si le-am cam dat ignore[:D]

#194
pa55enger

pa55enger

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.813 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 14:32

ah si da...m-am ales si eu cu un machiaj si o freza...nu era rau dar nu-mi era caracteristic. in poze am iesit bine[:D]
eu nu ma machiez niciodata.
eh si atunci la nunta a fost o schimbare[:D]
vedeam cum sa schimba dimensiunea pupilelor cetatenilor care veneau la nunta. cum intrau pe usa restaurantului sesizam:))))

#195
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 14:46

Brigit
Ir-urile sunt bune cu exceptia celor de pe arterele uterine care sunt 0,68 si 0,63
Uf...insula Hvar....mi se pare cea mai frumoasa destinatie ever!


Citat:
citat din mesajul lui Brigit

Ioana tu nu iei aspenter? antifxa ala la 7 ore ee recoltare e chiar bun. Ir urile cat le ai?
Elenus, te imbratisez
Lara, sis, daca nu ai o destinatie pt concediul ala pe bune recomand din tit sufletul croatia, mai precis coasta dalmata + dubrovnik, eventual una din insule, Hvar e f pe sufletul meu


[gravired]
Multumesc, Doamne!

_____________________
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

#196
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 14:57

Lara
am citit la unguroaice...nu am putut sa ma abtin [:D]. Vorba lui Busi al meu, poporul roman are o problema de comunicare...si se adanceste.... dar tu de ce iti consumi neuronii frate? oricum o sa plece cu calu cand vei fi pregnanta, nu vezi? [pup]
Si daca tot ai pomenit tu cum citeai si nu scriai nimic, sunt mandra ca eu te-am scos din barlog. Pana la urma am gasit si sensul acelei rafuieli, na![flo]
Tot nu mi-ai raspuns daca te pot inchiria sa te duc la birou la mine o zi doua...


Citat:
citat din mesajul lui Lara27

buna dimi[flo]
trezit, visat doar nisipuri albe si mare albastra si..camile(?!), acum sufletelul, zen[:)]..hubby face breakfast & coffe[pofta]
terminat de citit! bine, nu va inchipuiti ca citesc intruna de aseara, nu-s chiar as inceata[:D]..(btw, mi-a zis o d-na de la unguroaice, apasat, in doua randuri, sa invat sa citesc[:D]..acum, nah, ei ii scapase intrutotul sarcasmul mesajului meu, a luat totul ad-litteram, normal ca nu m-am suparat[:D]..)

beyy, io credeam mereu ca-s un om al cainilor..hubby, are niste ochi mari, blanzi si afectuosi ca un King Charles Spaniel[:D] (bine, el se crede Beagle[:D])
acum, ca ati zis atatea despre matze, mi se facu pofta..asa c-am googlenit rase de matze, s-o gasesc pe grasana blanoasa care-mi place, ca io stiu ca-i bleaga si docila, deci se pare, ca nu-i birmaneza[:D]..si, am gasit!! e persana[olala].are un cap mare si cute si o tona de blana si-i o bleeeagaaaa[:D] tare funny matza[:)]..in fact, si mie imi plac animalutele, cand eram mica si traia bunicul, mergeam cu el la calarie, la o "ranch" langa Alba Iulia..of, ce vremuri[9cer]..
recap:
moooor de ciuda c-am ratat mesajul balantei[pup] se pare ca just me, Ana si curca mea preferata de Sabi[pup]..[alcool]
Qiao, n-are cal, dar are plan..sa fie ala castigator[pup]
neuronul lui Ioana[pup], in schimb e plecat cu calul[:D] (back to L-thyroxin de 100 as zice io, da nu ma bag la pregnante[flo])
Uschi asculta de PK, pe hemato???? mor de ras[:D]..
lyly e o balanta frumoasa, in & out[pup]
Smaick, intreab-o tot tot pe Brigit-sis[pup], sa aflam si noi[:)]
bombi & Ana, gata, nexam statistici, doar zen[pup]
Blanche, nu ma stii ca nu scriam, in schimb, citeam disciplinata forumul (la fiv) in lung si-n lat[:D]..am scris, pt ca le-am iubit pe fetele astea de aici[:I]..
Veve[pup], propun licitatie pe sami[pup], perla noastra, sa vedem clar, care o luam acasa, da??[:D]
Ady, pisicuta declansata->punctionata->gravidoasa..BAFTAAAA!![pup]
(sis, citit de Hvar, e pe to do list[flo])
Ari, zen la mami tau[pup]
olimpia, Lorena scrie la unguroaice, e bine, va avea fetita[flo]

p.s.: Antonia, stiu ca cetesti, so..hai, esti fata isteata, sunt sigura ca ai inteles ideea intre timp ->> gata cu botic & ofuscare, ca nu-i cazul, da?[flo] scrie-i la sami de adeno, ca ai sters mesajul ala[mai], si nici n-a apucat fata sa citeasca ce-ai scris!!..btw, mai e si Ioana d'Arc aici, pregnanta dupa 10 ani diagnostic de adeno, angelica tot asa diagnosticata rapid de dr Albu[:D], merge si Alex cu sanse mari sa prinda promotia la acest diagnostic[:D], asa ca hai mama..ca nu te papa nimeni, da? (vezi ca-ti salvez mesajele, just in case ca mai dai delete[:D])
o zi grozava va doresc!!!
(btw, nici eu nu ma omor dupa nunti traditionale..chiar deloc[:D])

le: m-am uita pret de 5min la emoticonul care fumeaza[fum], pus de sami, cum se umfla, inhaleaza, se dezumfla si se uita pierdut dupa norisorul de fum..sa mor de ras[:D]
_______________________________________
to be continued..



10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

#197
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 15:12

aoleu, iar am scris cu quote. Sorrryyyyyy...


Ca tot vorbiti de nunti, la mine cununia civila a fost cea mai tare. Adicatelea m-am cunoscut cu al meu Busi si dupa 2 sapt m-a cerut de nevasta, si io ca curca am zis DA. A mai durat un picutz pana am gasit modalitatea sa imi fac actele (ca io eram din provincie de la Cluujjjj si fugita de-acasa)si le-am depus. PE 17 august, aveam programata la oara 12 cununia Noi + martorii 2 la numar. MAma, soacra, nu stiau....
La 10 ma trezesc cu niste dureri de ciclu sinistre, tipice m ie in acea perioada si zic: auzi, eu nu pot sa merg nicaieri. Al meu tzasneste din pat direct la farmacie si vine cu supozitoare cu scobutil ca asa i-a dat aia si ma obliga sa le bag la popo sa-mi treaca durerea ca trebe sa ne maritam!
Durerea imi trece partial, asa ca fac un dush, ma spal pe cap, dar nu ma ususc ca nu aveam cu ce, imi trag niste pantaloni scurti pe mine si un maieutz bluzitza, iau sandalele in picioare si ies din casa alaturi de busi in camasha cu maneca scurta si jeans + adidas. Trecem strada si intram in primarie (ca era peste drum) ne intalnim cu martorii viitori nashi si vreo 8 prieteni care aflasera secretu cumva, si intram in sala de ceremonii unde doamna care oficia spune: " Chemati mirii", si eu..."pai noi suntem". MErita sa-i vedeti fata! Dupa o pauza de 20 sec in care era vadit fastacita ca nu stia daca are voie sa oficieze cununia cu mine in pantaloni scurti si cu al meu in jeans, cred ca a luminat-o cineva, si in 3 secunde ne-a cununat.
Am plecat la barul de peste drum, eu deja cu hemoragie serioasa, nashii au dat o inghetzata si am plecat acasa ca seara aveam party (tot cu cei 8 de la cununie) cu mici, gratare si bere la o prietena in curte.
A fost bestial. La ceva vreme dupa, a urmat nunta in binecunoscutul spirit traditional, la Cluj, care mi se pare ca a fost un fel de copie la indigo cu a Anei,inclusiv la faza cu parul, asa ca nu ma repet.
[pup]

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

#198
anaasta

anaasta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.377 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 15:19

Faina cununie, Ioana! [pk]


Apropo, de cutzulica, esti draguta [pup], dar na'... nu sunt inca hotarata. Ideea e ca stim ce vrem si asteptam casa. Propunerea sotului era un cutzu mic, gen Maltez, daca vreau, ca sa nu mai fiu trista.... dar na'... nu cred totusi ca vom lua, asteptam casa si ne luam atunci cainele dorit.


Sabina, la tine cred ca merge un buldog francez, ca tot intrebai tu... [flo]

#199
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 15:28

Lyly, habar n-am daca era OK doza, si la tine e la fel ca la mine, te incadrai la intervalul profilactic, nu la cel curativ.
Sabina, mai bine iei un maidanez de la o asociatie unde medicul iti poate garanta ca nu va creste foarte mult. Sau de la Ioana. Sunt inteligenti si rezistenti la boli. Sau, daca iti plac pisicile, iti poti lua una, e mai comod[:D]. Tot amarate recomand, sunt si ele frumoase, desi recunosc ca british short hair si tabby sunt extraordinare (dar nu stiu cu ce vin la pachet, ce ani boli fac, etc). Referitor la boli, am avut pisici tomberoneze care au trait 16 - 18 ani.

Despre nunta noastra: am fost in total 35 de persoane, cununia religioasa a fost la biserica din curtea Politehnicii Bucuresti, iar petrecerea a avut loc la Clubul Piranha din regie, langa Politehnica (pe terasa). Invitatii au fost imbracati lejer (sport elegant), as fi vrut ca si rochia mea sa fie mai simpla, scurta eventual (a fost cu spatele gol si bretea dupa gat, cadea natural pe corp, nu infoiata), am avut un voal imprumutat in ultimul moment pentru ca ma speriasera cei din jur ca poate nu ma primeste preotul in biserica (l-am dat jos cum am ajuns la club). M-am machiat si mi-am aranjat parul singura (eram tunsa bob, so, nu aveam nevoie de mare lucru).
Ceremonia de la biserica a fost impresionanta, a inceput cu 5 minute de liniste, timp in care preotul se ruga si tamaia cu cadelnita...a fost un preot tanar, emotionat care nu ne-a impus sa dam bani, am lasat noi pentru terminarea pictarii bisericii. Nu am facut sesiune foto, ne-a urmarit putin fotografa, avem poze normale, haioase, printre florile de pe terasa (recomand din suflet sa mergeti acolo, este foarte frumos, uitati-va la fotografiile de pe site-ul lor, eventual).


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)


#200
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 15:37

Dar acum vb serios. Cine vrea un cutzu sau stie unde l-as putea da....
arata cam asa http://images0.bizoo..._1288259470.jpg



10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -