Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 9 voturi

Cat conteaza sexul


324 raspunsuri la acest subiect

#1
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 19:13

Fetelor , am o prietena care intampina probleme in noua ei relatie si nu stiu daca am sfatuit-o bine .
Eu , trecand tot prin filtrul personal , i-am spus sa renunte la individ.


Problema ei este ca e total nemultumita de sexul dintre ei doi .
Spune ca nu o are suficient de mare , groasa etc , pt ea si ca nu simte mai nimic . Si desi inainte sa faca sex se intelegeau , acum a devenit nervoasa si frustrata si se cearta zilnic cu el .

Pt mine , sexul fiind extrem de important , am sfatuit-o sa renunte la el . Ea insa vrea sa mai incerce si s-a gandit chiar sa ramana cu el si sa-l insele.


Cat conteaza sexul bun ? Si cat conteaza marimea pt voi ? Si cat ar trebui sa conteze ?






"Monsters are real , ghost are real too. They live inside us , and sometimes , they win ."


...Dahri...

#2
sanziana27

sanziana27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.231 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 19:37

"Ea insa vrea sa mai incerce si s-a gandit chiar sa ramana cu el si sa-l insele."



Ce sa incerce? Sex cu amantul? Si sa vada daca-i da bine in relatia cu iubitul...

Recunosc ca sunt depasita.....Nu mi-ar fi trecut prin cap niciodata sa raman intr-o relatie noua care din punctul meu nu merge, dar sa incerc sa o continui cautandu-mi un amant [bang]



Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)

Despre cei doi nazdravani

Sapunuri 100% naturale

#3
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 20:38

Si cum se linistisera ploile amantlacului, o luam de la capat cu a insela sau a nu insela, a fi fericit sexual sau a face sex nesatisfacator dar din dragoste de X.
Ce-i Dahriana, te plictiseai? Stim deja cat de important e sexul pentru tine si chiar nu tin mortis sa aflu cat de groasa,lunga, puternica sau flexibila iti place tie sau altora. Astfel de chestii le discuti, daca le discuti, DOAR cu prietena ta cea mai buna, la o cafea, in intimitate.

Si editez ca sa scriu ca uneori sexul poate fi nesatisfacator din nestiinta sau chiar probleme medicale sau psihologice, nu doar ca nu e bun individul. Bunica mea avea o vorba ca nu e barbatul neputincios ci e femeia nestiutoare. Nu sunt de acord cu asta dar inainte de a renunta la un barbat pentru ca nu te multumeste sexual ar trebui sa afli DE CE. Uneori exista probleme neurologice, alteori chiar si o operatie minima avuta in copilarie(de genul de coborare de testicul) poate afecta "prestarea" dar de cele mai multe ori cu un medic bun, un psiholog sau o vizita la neurologie rezolvi. Important e sa vrei si nu sa te ascunzi in spatele jenei. Si barbatii nu sunt roboti sa presteze non stop ci uneori sunt "mai buni", alteori mai "slabi" doar pentru ca sunt obositi, stresati etc.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprec...88&whichpage=11

#4
moon_baby

moon_baby
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 20:58



Toata excitatia si satisfactia intr-un act sexual vine de la cap. Deci nu vad legatura cu dimensiunile penisului.

Spui ca 'inainte sa faca sex se intelegeau'. Deci au avut o perioada de relatie platonica sau in ce sens se intelegeau? Cat timp a durat perioada asta de intelegere fara sex, si cum de s-a intamplat ea din moment ce pentru prietena ta sexul este suficient de important incat acum este nervoasa si frustrata de lipsa 'calitatii' lui?


Daca barbatul este sanatos si nu are o disfunctie erectila (de exemplu) sunt pur si simplu incompatibili si gata. 'Intelegerea' lor e o pura consecinta a faptului ca vorbesc amandoi romaneste, nu are de ce sa tina de relatie si sa se complice inseland.




#5
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 21:37

Citat:
citat din mesajul lui moon_baby
Toata excitatia si satisfactia intr-un act sexual vine de la cap. Deci nu vad legatura cu dimensiunile penisului.
Deci pana la urma tre' sa ai capu' mare...[:)]Rufus, Tora si iadele[foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#6
simplyana_m

simplyana_m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.555 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 21:41

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui moon_baby
Toata excitatia si satisfactia intr-un act sexual vine de la cap. Deci nu vad legatura cu dimensiunile penisului.
Deci pana la urma tre' sa ai capu' mare...[:)]Rufus, Tora si iadele[foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]http://www.lucamic.blogspot.com/

#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 21:49

Numai sa nu fie sec (capul desigur)[8D].

*Desi in general am auzit reclamatii si daca e tare, de unde si expresia "lasa'l draga nu vezi ca e tare de cap?"[bibe]







Off topic (oare?)



Mi-a placut raspunsul dat de LauraNicole. Este unul dintre cele mai corecte raspunsuri citite de mine si date de o femeie in legatura cu situatiile reale posibile intalnite la un barbat. [asia]



Ce nu stiu romanii despre aurul lor!



Eu pur si simplu / Pagina legislativa

#8
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 22:12

Citat:
citat din mesajul lui marius



Off topic (oare?)

Mi-a placut raspunsul dat de LauraNicole. Este unul dintre cele mai corecte raspunsuri citite de mine si date de o femeie in legatura cu situatiile reale posibile intalnite la un barbat. [asia]




Intr-adevar, Laura a dat un raspuns foarte bun. Insa Marius, nu imi spune ca majoritatea femeilor cu care ai ajuns la un moment dat sa vorbesti despre probleme legate de aspecte sexuale ti-au dat raspunsuri mult diferite de cel al Laurei. Pe bune zici?

E inspaimantator daca femeile nu incearca sa inteleaga aspectele sexualitatii la barbat, sau daca barbatii nu incearca sa inteleaga aspecte ale sexualitatii la femeia cu care impart la un moment dat patul. Bine, exagerez, inspaimantator nu, dar extreem de superficial. Si e pacat.

On topic
Dahriana, prietena ta e foarte tanara, asa cum si tu cred ca esti foarte tanara. Ma amuza foarte tare modul in care puneti voi problema. [:)]
Orice parere veti primi o veti respinge, pentru ca, nu-i asa, voi stiti fiecare pentru voi ce conteaza. Stiti chiar exact, in...cifre si diametru, dupa cum observ.[:)]
E complicat cand cineva se urca in masina si vrea sa o conduca dar nu stie pentru ce-s pedalele acolo.

--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

#9
giulia81

giulia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.610 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 22:20

sa mor io [:D] daca m-am gandit vreodata cat de lunga sau groasa tre sa fie![alcool]

daca nu sunt compatibili sexual, prietena ta nu are timp/rabdare sa vada care sunt problemele, mai bine sa se desparta de el si sa isi caute altul mai dotat[8D]de ce sa ramana cu el si sa il insele, sa se complice fara rost?


Caught between the devil and the deep blue sea...

#10
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.251 mesaje

Postat 09 mai 2012 - 22:32


Dupa ce Dahriana ne-a aratat in atitea rinduri chilotii proprii, acum vrea sa ne arate ce au altii in chiloti si asta cu amanunte picante.
[popa]

Mik.


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - mai 04 2024 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -