Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***417***


353 raspunsuri la acest subiect

#21
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 01:27

O daaaa secretarele sunt spaima spaimelor [pk] !! tin minte si acum ce m-a luat secretara noastra de la facultate cand am indraznit sa intru peste ea in timp ce servea masa si toata lumea statea regulamentar la usa [alcool], dupa niste schimburi de amabilitati am devenit chiar amice, poveste lunga [:-@]



Ca principiu nici mie nu-mi place si nu-s adepta atentiilor la cabinetul privat de ex cand platesc consultatia, cum procedeaza unele cunostinte de ale mele si le tot tin morala, darrrr sunt momente in care trebuie si m-am obisnuiot cu traiul romanesc pe care nu-l pot eu schimba !











Alexandra (03.03.09)







#22
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 01:31

Gata, fug la [nani] ca maine trebuie sa fiu fresh !!

Noapte buna fetelor [pup][pup]!



Alexandra (03.03.09)







#23
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 01:51

Citindu-va, am stat si am cugetat (nu doar am stat[:D]) si mi-am dat seama ca nu am dat niciodata bani spaga eu personal. A dat H. anestezistei dupa ce am nascut, doctorul n-a primit nimic([asia]). In rest, mici atentii, dar nu pentru favoruri, ci pentru ca am apreciat persoanele respective si am simtit nevoia sa-mi fac cunoscuta aprecierea si daruindu-le ceva. La spital n-am dat bani, dar recunosc ca as da pentru ca Andrei sa fie tratat cum trebuie, daca mi s-ar parea ca e cazul. Cand am fost internati, am dus dupa ce am iesit din spital prajituri si suc sau cafea la camera asistentelor, fiindca intr-adevar s-au purtat frumos de fiecare data cand am ajuns pe acolo.

#24
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 01:56

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Ilinca[pup], sa stii ca eu sunt bucuroasa de oaspeti si tare mi-ar placea sa ma viziteze prietene forumistice. Va rog sa aveti in vedere si faptul ca barbatu-meu face mancare buna[:)]!
Nu spune de 2 ori, ca te trezesti cu noi la usha! [:D]Felicitari, doamna doctor!!!! [colegi][pup][bum]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute
[pup]Vara asta sper sa ma onorati cu prezenta, ca altfel ma supar!

#25
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 02:34

Gianina, Ortopedia nu am in Braila. AM auzit si eu de ei ca is buni. Am sunat la ei si nu au magazin nici in Braila nici IN galati. Asa ca...



Poze Raru

Poze noi



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]



#26
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 08:36

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Ilinca[pup], sa stii ca eu sunt bucuroasa de oaspeti si tare mi-ar placea sa ma viziteze prietene forumistice. Va rog sa aveti in vedere si faptul ca barbatu-meu face mancare buna[:)]!
Nu spune de 2 ori, ca te trezesti cu noi la usha! [:D]Felicitari, doamna doctor!!!! [colegi][pup][bum]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 ) Povestea unei manute pierdute
si cu noi [:D]Felicitari [pup]Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose[hippi]

#27
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 08:42

ma mai bag o data in seama la "spaga si spagari": referitor la ce-a zis anaan, ca-s persoane care pun un diagnostic doar de dragul de a baga sperietii-n bietii oameni si ca sa deschida "izvorul" de spaga. Ei bine, io astia i-as batea. Rau. Atita cit sa le intre frica-n oase si sa nu mai "greseasca" diagnosticele sperind cistiguri mirabolante. Sa stie ca daca "gresesc" atunci o iau la bot si doare, atita cit doare si inima parintelui cind aude ca ii e copilul bolnav si sta cu inima cit un purice pina ajunge la al doilea medic care sa infirma diagnosticul pus din burta [bang]

Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose
[hippi]

#28
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 10:27

Neata !!



Am pregatit cafeaua si nu astept nicio atentie pt asta [:D], dar m-as bucura sa o bem impreuna asa ca poftiti !!



La noi parca incepe sa se incalzeasca vremea asa ca mai am sperante de plimbari in zilele libere inclusiv o vizita in parcul dendrologic de la Simeria







Alexandra (03.03.09)







#29
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 10:29

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
ma mai bag o data in seama la "spaga si spagari": referitor la ce-a zis anaan, ca-s persoane care pun un diagnostic doar de dragul de a baga sperietii-n bietii oameni si ca sa deschida "izvorul" de spaga. Ei bine, io astia i-as batea. Rau. Atita cit sa le intre frica-n oase si sa nu mai "greseasca" diagnosticele sperind cistiguri mirabolante. Sa stie ca daca "gresesc" atunci o iau la bot si doare, atita cit doare si inima parintelui cind aude ca ii e copilul bolnav si sta cu inima cit un purice pina ajunge la al doilea medic care sa infirma diagnosticul pus din burta [bang]Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose[hippi]
Total de acord !!Alexandra (03.03.09)

#30
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 10:39

Neatzaaaa :)
Io-s cu ceaiul. Si cu soarele, chit ca dimineata erau inghetate geamurile masinilor [bang][bang][bang]
Dupa cum stiti, eu am trecut prin aventura diagnosticului pus din burta de dragul de a reveni la consultatie. Nu va spun ca nu am fost om vreo saptamina, pina ni s-a spulberat orice urma de indoiala legata de starea Pisilincului, si daca pe ORL-ista de la spitalul de copii am iertat-o cumva ca nu a fost in stare de mai mult (desi corect ar fi fost sa ne fi trimis la altii care pot mai mult, nu sa fi persistat pina in pinzele albe cind vedea ca nu are nici un rezultat), pe medicul care a facut echografie transfontanelara in aprox 1 min si mi-a spus ca bebelusul meu are o gaura in creier, nu-l pot ierta, mai ales ca a refuzat sa ne dea detalii despre ce si cum si unde si ce se poate face, ne-a spus numai sa revenim peste 3 luni la control, ca daca se mentine sau se agraveaza situatia, o sa avem un copil "mai special"...si asta a spus-o cu un fel de rinjet superior....
Deci nu, pe ala nu il pot ierta...
Dar e la fel de adevarat ca dupa aceea, cind am umblat disperati sa ne lamurim, sa confirmam sau sa infirmam diagnosticul, am dat peste OAMENI, la care nu s-a pus problema sa dam spaga, sau sa astepte spaga...ba unul dintre ei a refuzat sa ne perceapa si costul normal al consultatiei (oftalmo la privat)...

______________________________

http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -