Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fetele din America (87)


299 raspunsuri la acest subiect

#21
gabrielaghe

gabrielaghe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 06:59

Buna, dar ce-ati mai scris, a trebuit sa citesc din urma, a-ti dezbatut voi problema celor ilegali, eu nu mai am ce zice, fiecare ajunge aici ptr. o viata mai buna, noi am fost mai norocosi ca avem toate drepturile, dar ce-am fi facut daca eram si noi fara, pe mine nu ma deranjeaza , conteaza sa fii om .Chiar mi-ar face mare placere sa ne intilnim pe chat ce ziceti d evineri seara pe la 8, 8:30, asta e ora din florida, Ca.este cu 3 ore mai devreme, Tx.cu i ora mai tirziu, nu stiu, eu voi fi pe chat la aceea ora poate mai vine cineva.Astazi am facut curatenie si m-a ajutat putin sotul si Andrei, cel mare, a fost putin mai usor, acum cind am terminat sotul imi spune ce d etreaba am facut, asa este cind nu stii, el era plecat cind eu faceam curatenie in fiecare sapt., e mult d emunca la o casa.Cam atitr s-a facut tirziu, si chiar sint obosita.O zi buna
gabriela

gabrielagheorghe

#22
corinadana

corinadana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 07:07

Gabrielaghe CA cum sa fie mai devreme cu trei ore??? Vezi ca i ceva gresit!!!
Ca sa nu te incurci da i ora ROMANIEI si stim toti [il]!


Fetelor sa stiti ca si eu m am gandit la niste ore de spanish ptr Raluca mai ales ca ptr noi e f usor de invatat ca i din neamul limbii noastre. Si ar fi un mare atuu mai ales aici in CA.

Noi azi iar am bagat piscina si biciclete, forjare maxima...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.web...er/corinaraluca


#23
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 07:09

Gabbriela,

Te-as ruga sa nu mai postezi linkuri spre site-uri xenofobe si cu platforme fasciste.

A



L’amore che move il sole e l’altre stelle.



Camera lui Marcu

#24
gabrielaghe

gabrielaghe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 07:19

coridana, scuze ma refeream ca intre FL. si CA. este o dif de 3 ore, dar asa este normal este sa ma fi referit la ora din Romania, simbata dimineata pe la 3:00, ce zice-ti?(SPER CA M-AM FACUT CIT D ECIT INTELEASA).M ai vb. Noapte buna
gabriela

gabrielagheorghe

#25
corinadana

corinadana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 07:27

Sambata la 3 a.m.a ROMANIEI? Da? uf mie mi e prea devreme...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.web...er/corinaraluca


#26
gabrielaghe

gabrielaghe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 07:31

EU ziceam 3:00 a.m., simbata, adica la noi vineri seara, , ptr. mine e mai simplu asa , copii s eculca si sint linistita, cum ziceti si voi.O seara buna


gabrielagheorghe

#27
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 07:44

quote:
Originally posted by Siminaf
Organizatia asta avea si un forum pina nu demult. Stiu ca intram eu si citeam pe acolo. Acum am incercat sa intru pe linkul respectiv si.... nu mai exista!!! [bang]Ia uite totusi ce lucruri interesante se pot afla de la acel link:http://saynotoillega...0131-Facts.html
Illegal aliens produc de 175 de ori mai mult decit consuma de la buget, si se pare (dupa unele statistici)ca sint de 10 ori mai productivi decit americanii.Siminaf incearca sa gindesti cifrele alea in context. Pentru ca in afara lui nimeni nu arata bine, nici noi-ceilalti imigranti care avem norocul hirtiilor, nici americanii legali.De ex razboiul din Iraq a produs peste 600,000 de victime, 4000 de soldati americani (dublu decit 9/11 victims daca includem si ceilalti aliati)si consuma 200 de milioane PE ZI!. Asta insemna ca impactul total al razboiul ar putea costa pina la 2 trilioane (no amu cit petrol si cite virtuale atentate teroriste ar putea face pretul asta fiabil) si un milion de victime. Intr-o luna de razboi in Iraq (si mai e si afganistanul)se cheltuieste cam cit pe toti alienii la un loc legali sau nu. Nu illegalitatea unora saraceste monetar, spiritual si moral America ci intoleranta, naivitatea, lipsa de informatie, lipsa de interest.Parerea mea,AL’amore che move il sole e l’altre stelle. Camera lui Marcu

#28
Siminaf

Siminaf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.901 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 07:52

quote:
Originally posted by gabrielaghe

Buna, dar ce-ati mai scris, a trebuit sa citesc din urma, a-ti dezbatut voi problema celor ilegali, eu nu mai am ce zice, fiecare ajunge aici ptr. o viata mai buna, noi am fost mai norocosi ca avem toate drepturile, dar ce-am fi facut daca eram si noi fara, pe mine nu ma deranjeaza , conteaza sa fii om .Chiar mi-ar face mare placere sa ne intilnim pe chat ce ziceti d evineri seara pe la 8, 8:30, asta e ora din florida, Ca.este cu 3 ore mai devreme, Tx.cu i ora mai tirziu, nu stiu, eu voi fi pe chat la aceea ora poate mai vine cineva.Astazi am facut curatenie si m-a ajutat putin sotul si Andrei, cel mare, a fost putin mai usor, acum cind am terminat sotul imi spune ce d etreaba am facut, asa este cind nu stii, el era plecat cind eu faceam curatenie in fiecare sapt., e mult d emunca la o casa.Cam atitr s-a facut tirziu, si chiar sint obosita.O zi buna
gabriela

gabrielagheorghe




Vezi, exact asta este diferenta de optica. Eu nu as fi mers nicaieri ilegal. Am si fost in mai multe tari, dar niciodata nu m-am gindit sa intru ilegal in vreo tara. Si de fapt sint impotriva ilegalilor indiferent de natie.

Daca nu am fi fost norocosi si nu am fi ajuns aici, pur si simplu am fi continuat procesul de emigrare in Canada si ne-am fi dus acolo. Dohh...

Gata, ma retrag, ca iar ma aprind si nu merita sa ma enervez pentru niste... ilegali. [bang]


Editez ca intre timp am vazut si raspunsul Andradei: poti sa ma numesti cum vrei tu, sa ma banezi, sa faci ce vrei. Eu am niste principii pe care pur si simplu nu mi le incalc. Intre acestea este si cel de a nu accepta nimic ilegal. Indiferent de forma sau continut. Sorry, asa sint eu. Si daca am deranjat cu asa un principiu solid (pe care, fie vorba intre noi, n-ar strica sa-l aiba si romanii, dar dupa cum se vede este exact pe dos), atunci nici ca mai scriu pe aici. Multumesc de atentionare, macar sa stiu cu cine vorbesc. Pardon, vorbeam.

#29
corinadana

corinadana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 08:00

Andrada da' ce job uri au ei de produc asa de mult si consuma asa putin?

Eu nu am nimic cu nimeni da' ne papa banii....
Si comparatia tr facuta pe domenii ceva, ca n unele in care sunt ilegalistii nu prea gasim americanu'.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.web...er/corinaraluca


#30
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 08:14

Siminaf ne expunem parerile si atit. Site-ul postat de tine afiseaza niste numere, de a caror autenticitate si interpretare ma indoiesc pe alocuri, nevertheless, sint numai cifre.
Primul site postat de Gabbriela arata parerile lui Dellacroce, in discursurile careia se afla referiri la culoarea pielii, ca in final sa vizeze toti imigrantii indiferent de statut.




Corina poti incepe aici: http://en.wikipedia....e_United_States si acolo sint citeva referiri si la surse.


A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.


PS Nici eu n-as fi ales ilegalitatea, dar habar n-am ce l-a impins pe mexicanul ala sa isi puna viata in pericol de o suta de ori, sa munceasca 12 pe pe zi pe 2 dolari pe ora, sa plateasca taxe ca mine si ca tine, sa doarma cu alti 14 in 10m patrati... Poate faptul ca trimite 100$ pe luna maica-sii sa aiba grija de ea si de nepot? habar n-am, cum ziceam, dar faptul ca sint un ceatean model si-mi platesc taxele si mortgage-ul, ca am o dictie si o gramatica impecabile, nu inseamna ca toate acestea atuuri le voi pune ca prag al acceptabilitatii in lumea mea.

A


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -