Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (51)


205 raspunsuri la acest subiect

#31
ilinca79

ilinca79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 994 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 17:42

Salutare fete dragi!

Vad ca sunt ultima care da raportul despre MI2, dar am motivare [:D] Noi ne-am oprit ieri pe la ai mei la Turda si am ajuns acasa abia aseara iar azi e zi de curatenie.

N-am mai rezistat insa, si am intrat sa confirm si eu ce au spus fetele, si anume ca a fost minunata intalnirea noastra [olala] Mamicile sunt niste frumoase (si mai slabe decat le vazusem in poze[olala]) mi-a fost atat de drag sa stau cu ele la povesti, a fost ca si cand revazusem niste prietene de-o viata. Am si stat mult la povesti si poate n-am fi dormit deloc, daca n-am fi avut delfinasi in grija.
Despre delfinasi nu pot decat sa spun ca avem cei mai frumosi si cuminti copii. Parca vad ce frumos se vor juca impreuna peste cativa ani. Fetitele sunt adevarate domnisoare, elegante, cochete, va fi bataie pentru ele in viitor [olala] Si taticii au fost tare de-ajutor, au stat noaptea cu puiutii sa putem noi povesti in voie. Vremea a fost minunata, sambata a nins foarte frumos iar duminica a fost un soare superb.
In concluzie, astept cu nerabdare urmatoarea intalnire unde sper din toata inima sa ne strangem cat mai multe. Am descarcat si eu pozele dar sunt cam slabe in comparatie cu ale fetelor. Sper sa apuc sa va arata cateva diseara.

Baby felicitari pentru fetita [olala] Ai avut intuitie mami, si ma bucur tare ca e bine sarcina! [pup]

Histamina, multa sanatate lui Sebi si multa putere, se vor rezolva ele toate pana la urma!

Pozele cu Raul si Raisa sunt de revista! [olala]

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

#32
baby78

baby78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.112 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 18:06

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena
Odeta, azi implinesc mandrele noaste un an jumate [:D] sa ne traiasca, zic [pup]Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)
Sa fie sanatoase!!!!! De azi nu mai sunt bebelusi....ci intra in categoria junior....[pup]Iuliana mami fericita de nazdravan [bonjovi] Tudor [gravired] 13+[fetita]

#33
Victo

Victo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.762 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 18:08

ilinca, eu pe victor vreau sa il parasc..si larisa a vrut sa il pupe, si mihai sa il "iubeasca"-adica sa il ia in brate si el nu si nu..sau..ba..striga ..mama!!!

cristina, eu mai am si niste accese de tuse seaca. oofff ca si mor. am un picut de voce, nu prea multa, dar oricum, daca e strict nevoie, pot vorbi la telefon, spre ex.

Paula cu 2 nazdravani, M si S



#34
baby78

baby78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.112 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 18:10

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

cris, sunt bine acum. M-au lasat durerile de cateva zile - vai cat de bine e! fizic sunt refacuta acum, doar ca stau prost cu nervii, Rebeca e tare ciufa, ma dispera; inca am sot acasa si bona pentru Rebe si totusi ma simt depasita. Ce o sa fac de saptamana viitoare, nu stiu. Si parca nu mai am rabdare cu bebe asa mic, pana ajunge si ea la 1 an o sa mor lent.

________________________
Mamica de [copil] Rebeca Stefania - 03.07.2010 si [bb] Natalia Ioana - 06.02.2012


Nu ma speria... cand ne-am pus si noi pe treaba serioasa pt bb2[:D][:I].



[mamica]de Solnushka Natali - 13.07.2010



Nu te mai speria din atata lucru [pup]Satisfactiile sunt pe masura. Si acum este normal sa vedem ce usor e cu un strumf de 1 an jumatate cu care te intelegi si ce greu e cu un bebe mic care doar plange....si nu stie sa iti arate ce vrea....Dar adu-ti aminte cata rabdare am avut la primul si ce repede a trecut timpul ......[pup] Da-i bataie si sa ne anunti cat mai repede ca este cu ochisori [pup]

Iuliana mami fericita de nazdravan [bonjovi] Tudor
[gravired] 13+[fetita]

#35
baby78

baby78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.112 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 18:12

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981
De aia eu m-am gandit sa o dau la gradi, sa aiba viata ei personala dupa ce vine bebe, asa ca azi a fost prima zi de gradi[:D]Ce poze frumoase am vazut, mamici care de care mai frumoase si delfinasi si fratiori care mai de care mai dulce[olala][olala][olala]Dragelor, daca e sa se faca un poll pt MI3, eu as putea mai degraba in mai, cel tarziu inceputul lui iunie, in zona Bucovinei ne convine super.Dupa ce apare bb nu cred ca o sa fie prea usor cu calatoriile, cel putin la inceput[:I]*************************Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si [gravi]15+
gradi sau cresa?...Si eu vreau sa il duc la cresa din iunie pentru acomodare si apoi din septembrie la program normal......Ca altfel cred ca e tare greu cu 2 strumfi in casa.....sau nu...Alice?Si cum a fost prima zi? I-a placut???????Iuliana mami fericita de nazdravan [bonjovi] Tudor [gravired] 13+[fetita]

#36
baby78

baby78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.112 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 18:14

Citat:
citat din mesajul lui ilinca79

Baby felicitari pentru fetita [olala] Ai avut intuitie mami, si ma bucur tare ca e bine sarcina! [pup]

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)



[pup][pup]

Iuliana mami fericita de nazdravan [bonjovi] Tudor
[gravired] 13+[fetita]

#37
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 18:34

E greu, mai ales fara ajutor. Dar eu am (din plin) asa ca nu ma plang. Marius e si el mai implicat. Dar e greu in primele luni pana reusesti sa ii faci un program celui mic. De exemplu ieri a dormit radu 2 reprize de 2 ore si apoi inca una de o ora, a mancat s-a jucat, la 21:30-22 dormea. Azi, e treaz de la 7 si pana acum a dormit 2 ore din 3 bucati e obosit si marait..

Cand atipea aparea mara si vorbea tare sau il "mangaia" cu Cate o palma (ca e delicata tare fata mea).

Hahaha dar il pupa mereu si mai nou il linge pe fata :))) cred ca e dulce de la lapte si il gusta cum are ocazia [:D]

Cand il schimb de pampers vrea si ea sa ma ajute, il umple de crema pe picioare..

Seara nu pot sa ii fac baie fara sa isi bage si ea mainile, apoi plange cand il scot din cada.. Si tot asa :)) da e haioasa si el e fascinat de ea. Cum ii aude gura incepe sa gangureasca si sa zambeasca cu toata fata.



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#38
crispro

crispro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.007 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 18:40

Victo, da, si eu am o tuse de ma doare capul. Il pun pe sot sa imi ia niste acc, sa imi fac aerosoli. Sper sa functioneze.



Alice, foarte fain povestesti de prichindeii tai!



Cristina , mami fericita de bebe Vlad [copil] (17.07.2010)



Poze



Sa-l ajutam pe Alex

#39
Victo

Victo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.762 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 21:58

acc nu cred ca e pt tuse seaca. eu lui stefan pt asa ceva i-as fi facut aerosoli cu adrenalina, plus nurofen. mie imi e lene. am luat dim un nurofen, o sa mai iau unul acum. si mai am parca niste bioparox pe undeva.

Paula cu 2 nazdravani, M si S



#40
ilinca79

ilinca79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 994 mesaje

Postat 20 februarie 2012 - 22:57

Victo ce sa fac, am un fecior care tare greu se lasa dragalit [:D] I-am spus eu ca vor veni vremuri in care ar da orice sa vina fetele sa-l pupe [:D]

Cristina, Victo, da, ACC-ul e pt. tuse uscata, mi-a recomandat mie medicul ultima data asa:

ACC200 - 1xdimineata si 1xpranz
Ultracod - 1xseara

Multa sanatate!

Acuma se incarca si pozele, revin imediat cu link-ul...

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -