Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

experiente mistice - (5)


287 raspunsuri la acest subiect

#281
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 10 martie 2012 - 01:32

multumesc din suflet gandurilor de bine si urari.am intors binetea prin rugaciune, inclusiv tatilor, care nu sunt sarbatoriti. Aici exista si o zi a taticilor.
IrisM, exista multa intelepciune in cuvintele tale. Prezenta ta este o binecuvantare.
Amonar, nu a fost ziua mea.eu sunt geaman cu ascendent in taur.dupa 30ani porti mai mult caracteristicile ascendentului, decat al semnului de nastere.orice cuvant de binete, este un balsam. Multumesc din inima.
Nikole, sa iti se intoarca Domnul prin ingerii lui si inimi de oameni urarea neconditionat, in forma de mare iubire de viata, sa restabileasca sanatate acolo unde este durere, armonie, acolo unde este suferinta, speranta acolo unde este ratacire, incredere acolo unde este singuratate, sa uneasca acolo unde se simte parasit, sa vegheze acolo unde se rataceste, sa dea speranta unde inima plange, sa mangaie cand se suspina, sa cantareasca acolo unde este nechibzuinta, intr-un cuvant, sa ridice omul in lumina lui interioara pentru ca sufetul sa gaseasca raspuns atunci cand inima plange.
Light, esti un om frumos, atat de frumos, ca modestia cuvintelor tale aduce mereu lumina, indiferent de incercare.raspunsul tau va fi acelasi, plin de daruire si iubire.

Toti purtam aceasta resursa interioara. Indiferent de credinta. Omul este Lumina Iubire, Templu, in care coboara Inteligenta Divina Prin cuvant, gest de viata, si creator, prin vointa de viata.
Pace tuturor.[flo]

#282
Amonar

Amonar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 10 martie 2012 - 15:01

3x3, ce interesant! Eu sunt taur cu ascendant in leu si jupiter pe ascendant[:)] Asa e cum spui, ascendentul este prominent dupa varsta de 30. Eu am Mercur in gemeni[bascket]
Inseamna ca ai soarele in casa 12? Cea a ascunsului, spiritualitatii si subconstientului?[flo]





#283
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 11 martie 2012 - 17:50

o, nu!. Crezi ca mi-a fost usor toate cele daruite mistic?nu...am un neptun retrograd cat mine de mare opus ascendentului. Am venit cu mari datorii mistice din celelalte vieti. Datoria mea a fost si este sa invat de la viata cum sa descatusesc izvorul de intelepciune.

am muncit din greu, luptat fiecare secunda de viata pentru a iesi din datoria karmica a neptunului; lupta a inceput chiar inainte de prima secunda de viata...cand, inspiratia unui medic mi-a salvat viata, la nastere.
Norocul meu a fost ca neptunul a fost sustinut de planete 'grele', care se misca greu si mentin aspectele timp mai indelungat. Iar soarele s-a fatait prin casa a doua, aproape de ascendent, asa, sa imi faca in ciuda.
A fost un timp, ani de zile, cand am studiat astrologie. Era o modalitate de a cauta raspunsuri la intrebari profunde despre sine. A fost un inceput de drum, pe care pasesc acei ce au depasit planul fizic, in dorinta lor de cautare, cunoastere, redescoperire.



#284
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 11 martie 2012 - 20:34

3x3 interesant!

ascendentul il poti afla doar daca stii data nasterii, nu??

Mereu am fost curioasa ,sa aflu ascendentul, dar nu stiu ora nasterii, si nici nu mai am cum afla:(

cred ca spre dimineata, intre 3-5 am, dar nu sunt sigura

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


And I saw the river
Over which every soul must pass
To reach the kingdom of heaven
And the name of the river was suffering –
And I saw the boat
Which carries souls across the river
And the name of that boat was
Love.

---Saint John of the Cross




#285
irisM

irisM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 12 martie 2012 - 05:09

Intru si eu pe fuga..tot pe fuga.

3X3 si eu am crezut ca a fost ziua ta. Atunci imi extind urarile asupra tuturor doamnelor si domnisoarelor care citesc si scriu pe forum. Cu intarziere desigur..

Eu sunt scorpion cu ascendent in gemeni. Desi sunt trecuta binisor de 30 de ani, parca tot un scorpion ma simt..mai bland si cu mai putin venin in coada [:D] , dar parca nu e geamanul din mine mai puternic. Poate ca gresesc, habar n-am de astrologie oricum.

Va pup din fuga..[flo]

#286
eunice78

eunice78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.355 mesaje

Postat 12 martie 2012 - 14:22

Si eu tot cu ascendent in Gemeni. Eu la chestiile astea cu retrogad nu ma pricep deloc. Eu sunt in Pesti (deci zodie duala cu ascendent in alta zodie duala). Dar, Amonar, ma gandesc ca nu te-ai ganidt la mine..ca nu tin minte sa fi spus eu pe undeva. Oricum, eu multumesc pentru urarile de bine pe care le intorc tuturor care citesc!
[flo]

#287
Amonar

Amonar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 12 martie 2012 - 23:21

Eunice78, atunci si tie La multi ani![:)] Intr-adevar stiam numai o pestisoara pe aici.

3x3, eu am 3 planete retrograd, Neptun retograd opozit soarele. Plus Saturn in casa 9 in berbec, deci probleme carmice cui referire la religie, spiritualitate, printre altele.
Ce sa mai zic....am noroc cu 'focul' leului si 'focul' jupiterul de pe ascendant. La fel luna mea este in conjunctie cu uranus si pluto amandoua retrograde, daca asta nu e foc de artificii, atunci nu mai stiu ce sa mai zic[:D]
Ai dreptate cu referirei la casa 2 a ta. Am calculat gresit, trebuia sa merg o casa mai departe nu in urma. Stiu ca Mercur nu se 'departeaza' de soare prea mult. Dar eu zic ca totusi e un noroc....casa valorilor materiale si spirituale....cand iti cumperi Mercedesul?[pup]

Nikole, da pt ascendant este nevoie de ora nasterii. Numai un astrolog foarte bun, poate sa iti spuna ascendantul si fara ora.






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -