Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu dr Dragos Albu 51


198 raspunsuri la acest subiect

#171
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 22 decembrie 2011 - 17:03

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

Nasti Offf ! stiu cum e, incertitudinea te omoara. tin pumnii la fetita sa mearga totul bine cu Clexanul. Hai ca mai e putin, ma uit la semnatura aia poate mai creste daca o privesc intens.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)



Mai Qiao, las ca si eu din luni in luni ma mananca degetele de numai-numai, cu schimbatul nr la saptamani..pup fata[pup][pup][pup]
Oricum, e un talmes-balmes si cu analizele astea....[alcool][bang]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 28+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#172
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 22 decembrie 2011 - 17:42

aNASTASIA SUNT OK ,AM INCEPUT SCHEMA DE IERI .............IN REST ASTEPT CU ARDOARE SA TREACA SARBATORILE ,SA VINA IANUARIE ,PARCA NU MAI AM RABDARE !
fETELOR VA UREZ UN CRACIUN FERICIT ,SA AVETI PARTE DE MULTA LINISTE SUFLETESCA ,SI SANATATE, CRED CA SUNT CELE MAI IMPORTANTE![pup][pup][pup][pup][pup][pup]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in ianuarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

#173
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 22 decembrie 2011 - 18:07

anastasia[pup],
tinem pumnii sa fie totul bine, mamica luptatoare! dar vorba lui qiao[pup], parca atunci cand privesc la semnatura ta, pare totusi ca timpul trece repede... stiu, mai putin pentru tine, ca treci prin atatea!!! dar, in momentul cand iti vei strange odoarele in brate, toata durerea se va topi...

angelica[pup],
iti doresc sa iti aduca anul ce vine in primul rand sanatate si implinirea celei mai arzatoare dorinte a ta!!! rabdare nu ai cum sa ai, dar timpul trece repede...

[pup]toate doamnele!!!

[ruga] ( [gravi] 10 + [bibe] ) [ruga]

#174
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 22 decembrie 2011 - 19:21

ei, mi-a raspuns Vauva. dr A nu va face modificari in schema, urmatoarea zi libera pt punctie e 13 februarie.
deci ori fac eco cu Lara ori iar opresc AC si o iau de la capat in ianuarie [bang][alcool][bang][alcool][bang][alcool]. Noroc ca neuronul meu e ocupat cu canarul bolnav, ca numai asta studiez de cateva zile si nopti. O sa incerc sa stau la gura sobei cu sotul diseara sa vedem ce facem, dar azi e cea mai proasta zi, a trebuit sa vanda masina [q]

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#175
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 23 decembrie 2011 - 20:33

Craciun Fericit si tot ce va doriti fetelor!

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

#176
Anastasia_7

Anastasia_7

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.069 mesaje

Postat 23 decembrie 2011 - 22:56

Ajun si Craciun plin de Lumina, Pace, armonie si tot ce isi doreste sufletul vostru, fetelor! Si voua si familiilor voastre! [flo][pup][pegeam][pegeam][pegeam]

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

[gravi] 28+ cu 2 [baietel][baietel]

[ruga]

#177
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 23 decembrie 2011 - 22:59

fetelor va spun si eu de pe acum Craciun Fericit si Un an nou fericit deoarece ultima oara cand am fost la control doctorila mi-a spus ca sunt sanse ca bebe sa iasa pana in anul nou asa ca s-ar putea sa fiu prin maternitate.

Daca e ceva nu va las asa va transmit prin nasti vestile.

va [pup]pe toate

[gravired]37+ cu [baietel] baby Rafael-Ioan

#178
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 23 decembrie 2011 - 23:40

Fetelor,va uram si noi un Craciun Fericit cu multa sanatate,fericire si implinirea tuturor dorintelor !

[pegeam][pegeam][pegeam]
[pup][pup][pup]toate fetele

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#179
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 23 decembrie 2011 - 23:42

Maria, imi pare tare rau,cuvintele sunt de prisos
Te imbratisam cu drag
[pup][pup]

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

#180
bccami

bccami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 357 mesaje

Postat 24 decembrie 2011 - 13:09

Un Craciun fericit, cu multa sanatate si bucurii, alaturi de familie si prieteni iar anul care vine sa va aduca numai si numai lucruri bune cu sanatate si fericire [flo][flo]

Va pup pe toate si ne auzim cu vesti bune la anu' [pup][pup][pup]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne [ruga]

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -