Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie-august 2012 (2)


204 raspunsuri la acest subiect

#201
Biribu

Biribu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.081 mesaje

Postat 13 decembrie 2011 - 20:13

Diana ce ma bucur pt vesti [pup] Eee vezi ca nu ai avut dreptate cu previa [:)]

Sa dea Domnul sa ramina fetita. si eu asa as mai vrea una.. cu taietura verticala nu cred ca poti sa faci VBAC, e una din contraindicatii din cite stiu. las sanatoase sa fiti ca restul sunt detalii [flo].



Aruba in sarcina chiar si fara raceala poti avea nasul infundat, e parte din "placerile" ei. apa de mare e oki si chiar ajuta.



Delia eu cred ca-ti faci probleme prea de timpuriu cu Jane si statul in spital. pina atunci mai creste si ea si nu cred ca o sa fie o mare problema ca seara tre sa mearga sa doarma acasa daca nu o vor lasa in spital. Anna mea avea 17 luni si a fost ok, era taica-su cu ea, nu a plins, era mai preocupata de toata tevatura si sa ocupe cosuletul de bebe sa fie sigura ca e al ei [:D]

apropo de bebe, noi dupa tony am dat tot, nu mai am absolut nimic, ca nu era in plan, o iau de la zero cu patut paturici carut etc.



Cu purtatul in brate: eu ii port pe amindoi cind ma solicita, fii-mea are 20 de kile sigur, nu vad care-i baiul, sincer. dar fiecare face cum crede [flo]







Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

#202
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 13 decembrie 2011 - 21:09

Multumesc, mult fetelor pentru raspunsuri .Mi-am mai revenit, acum ce-o da Dumnezeu, chiar nu mai vreau sa ma stresez cu nimic. Vad ca acum nu mai am nimic.Si, aveti dreptate sarcina nu este o boala.Acum, nu stiu va intreb si eu pe voi .Mai poti face gimnastica?La prima sarcina parca nu am mai facut si chiar nu-mi mai amintesc.

#203
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 14 decembrie 2011 - 00:00

buna.intradevar sarcina nu e o boala si ptr cele ce nu au probleme si nu au avut nici in trecut probabil ca pot face orice fara nici o problema.dar eu cum am avut 2 sarcini pierdute si la aceasta am inceput sa sangerez am destul de multe restrictii printre care si sa nu ridic...si bineinteles ca i am spus la baietelul meu cand a insistat sa il iau in brate sa mergem in pat ca il tin in brate cat vrea dar nu a fost totuna.nu s a pus :)
adarev mie doctorul cand am inceput sa sangerez(adica tot o pata maro am avut dar destul de inchis)mi a spus ca nu am voie nici un fel de efort cu toate ca inainte cu o saptamana cand am fost la alt medic mi a spus ca pot fac orice ca sarcina nu e o boala chiar daca i am explicat ca am mai avut 2 pierderi si ca pot face chiar si sport ca nu e o sarcina ca alta.deci acum ma repet dar ptr cele care au inceput cu dreptul pot face aproape orice dar ptr cele care au inceput cu stangul si au sangerari sau dureri sau mai stiu eu ce cred ca ar trebuii sa stea cat mai linistite si sa nu se supuna la alte riscuri.
bineinteles ca fiecare face ce crede ca e mai bine ptr ea si ptr bebele ei
ARUBA-exact problema asta am avut o si eu cand am fost racita:nasul infundat...m a terminat vreo saptamana.eu sincer m am bombardat cu apa de mare dar nu a avut absolut nici un efect la mine.


[gravired]10+
[copil] rafael albert(25.05.2007)

#204
iul_aug_2012

iul_aug_2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 14 decembrie 2011 - 01:22





Capitol nou



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -