Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 32 voturi

Dialoguri cu Copilul Atomic (4)


189 raspunsuri la acest subiect

#11
polux

polux

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 24 aprilie 2006 - 18:55

Christos a inviat!

Simona tare haios Atomicul tau.E asa de milipsitor, incat cateva zile in urma stateam pe DC si sotul ma batea la cap..."aha, mamicutele, ce mai face Atomicul?"Asa ca asta seara are program de Atomix.Pe care il pupam dulce.



Liliana



Poze cu maimutica mea

#12
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 25 aprilie 2006 - 17:05

Christos a inviat!
Sper ca ati petrecut cum nu se poate mai bine, pe noi ne-a plouat cum nu ne-a plouat de mult, o vreme mizerabila a fost (evident, de luni pina vineri a fost un soare perfect!, de ce n-ar fi fost?!) dar asta nu ne-a impiedicat sa mergem la Inviere. Cu copil cu tot, ca e bisericos nevoie mare si ii place mirosul de tamiie.
Ce credeti ca-l freca pe el in mijlocul slujbei?
- Mami, preotul... aaaa... face asta la biserica asa, ca un hobby, sau n-are si alt servici?
Si, o data informat ca nu, nu are preotul alt loc de munca - a facut o caruta de scoala ca sa poata sa se numeasca preot - a dezvoltat subiectul, spre deliciul a trei rinduri de banci in fata si trei in spatele nostru, ca noi ne tragem dintr-un neam care vorbeste tare:
- Daca asta e serviciul lui atunci are salariu?
***********************
Tatatushi, am multe-multe poze... acasa. Imi tot promit ca o schimb pe cea de care vorbea Iren... si nu mai apuc. Dar inca e relevanta! :)
Polux, m-am uitat la poze, frumoasa tare "maimutica". Am un prieten cu o fetita de 9 ani, ride si spune ca trebuie sa se pregateasca pentru cind incep sa vina baietii... deocamdata stie de unde se cumpara pusca :) La voi e pericolul mai indepartat, dar nu strica sa stiti, ca de trebuit o sa va trebuiasca cu zimbetul pe care il are micuta! Sa va traiasca!

#13
lena

lena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 26 aprilie 2006 - 20:36

Simonna ai o mandrete de baiat [8D] sa-ti traiasca si sa fie la fel de sprintar la cuget toata viata[:D] iren sarumana de tip ca asa am bagat si io okiu la pagina Simonnei ca nu mi-l inchipuiam pe Atomix, ba chiar ca io-l vedeam asa mai blondutz in imaginatia mea, dar brunet si zambaretz ca-n poza merge si mai bine [pup]

#14
sirod

sirod

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 185 mesaje

Postat 28 aprilie 2006 - 12:32

Simona....ete asa, citindu-va imi dau seama ca am lasat un an din viata plozilor sa treaca pe linga mine....

Sa fiti in continuare fericiti...numai bine!
va pupacim cu drag

DORIS cu doua minuni

#15
polux

polux

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 926 mesaje

Postat 03 mai 2006 - 20:32

Simona, hei nu ai mai scris nimic.Ce noutati ne mai spui de Schwartzenegger, caci asa l-a botezat sotul cand l-a vazut in poza.

Multumim de aprecieri...si deja i-am spus lui taica-sau ca trebuie sa puna bodyguard la fundul lui fiica-sa.Iar el a zis ca mai bine ii face un fratior.

Pupici la gasca si asteptam noutati.



Liliana



Poze cu maimutica mea

#16
eLaura

eLaura

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 129 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 14:52

[bis] La multi ani, Atomicule! [bis]
Sa cresti mare si sa cresti frumos, sa umpli viata parintilor tai si sa inveti sa te bucuri de tot ce te inconjoara! [cheers]
Sa-ti fie puiul sanatos si bun, si fizic, si-n suflet si in minte, Simonna! [flo]
[il]Cu drag,

Laura, mama lui Catamic

#17
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 19:24

Laura, multumesc din suflet pentru toate urarile si ti le intorc, desi nu e ziua lui astazi, pentru Cata mic. Stii, ma uit la Radu si nu-mi vine sa cred, acum 7 ani pe vremea asta tocmai alaptasem prima data sau asa ceva, el era un sortiment de broasca negricioasa si care nu binevoia sa deschida nici gura ca sa manince darmite ochii sa se uite la mine... Si, uite, acum polemizeaza si revendica, se infoaie si se apara, ba chiar a invatat sa vindece suparari cu un pupic sau cu un cuvint!
Parca-l si vad ca se insoara! (si-o sa fiu o soacra mare asa de mindra de ginerica de nimeni n-o sa fie destul de buna pentru el... Bine ca mai sint ceva ani pina atunci, poate imi mai auto-scurtez din nas! :) )
Ah! Si pe post de cadou de ziua lui, dar pentru noi:
***********
Radu poarta un tricou pe care scrie: "2 + 2 = 5 ... Das maai bunn la fracheeza..." (ma rog, textul e in franceza, scrie "j'chui meileur en franssais", de fapt vrea sa zica ca nu stie nici mate nici franceza si pe mine m-a amuzat grozav cind i l-am cumparat!)
Si dialogul curge:
Paul (citeste tricoul si intreaba ingrozit): Radu, tu ai facut tricoul asta?
Radu (ofensat): Nu! Cum sa-l fac eu?!
Paul: Da' cine?
Radu: Un prost!
********************
Pupici o mie!
Simonna


#18
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 19:33

[:-)))][:-)))][:-)))] mi-era dor de voi[:)]

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.



#19
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 01 iunie 2006 - 11:53

quote:
Originally posted by Simonna

***********
Radu poarta un tricou pe care scrie: "2 + 2 = 5 ... Das maai bunn la fracheeza..." (ma rog, textul e in franceza, scrie "j'chui meileur en franssais", de fapt vrea sa zica ca nu stie nici mate nici franceza si pe mine m-a amuzat grozav cind i l-am cumparat!)
Si dialogul curge:
Paul (citeste tricoul si intreaba ingrozit): Radu, tu ai facut tricoul asta?
Radu (ofensat): Nu! Cum sa-l fac eu?!
Paul: Da' cine?
Radu: Un prost!
********************
Pupici o mie!
Simonna




Suuuuper!!!!!!!! [bonjovi]

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

#20
Simonna

Simonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.362 mesaje

Postat 02 iunie 2006 - 22:04

**************
Tati vine de la servici si nu-si recunoaste progenitura.
Daca-avea urechile ascutite, ar jura ca-i dalmatian.
Da' unul decolorat.
Si plin de bube.
Pe picioare. Pe git. Pe fatza. Pe burta. Pe spate. In cap. Ba parca si-n ochi.
- Am si-n fund, se da mare odrasla la tat'su.
- Ha, se prinde Tati, ai varicela! Da-mi sa vad, intinde el mina spre aratarea roz - alburie din fata lui. Surpriza, fundutul gol si proaspat tencuit cu lotiune anti-scarpinat se fereste de mina paterna.
Tati se ataca:
- Bine, ma, purcelule! Te-am spalat de mii de ori la fund si-ACUM nu ma lasi sa pun mina?!
Si Radu il lamureste, important:
- ACUM am varicela, da?!
************************************
Cu drag,
Simonna



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -