Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

M-am hotarat.............adoptie(77)


195 raspunsuri la acest subiect

#191
mariamghicu

mariamghicu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 03 februarie 2012 - 17:33

uufff... :) am rezolvat si cu certificatul medical A5... destul de repejor[:D] acum mai trebuie sa astept caracterizarile de la serviciu si adeverinta de venit de la sot.... ma asteptam sa fie un pic mai greu, dar deocamdata totul e snur. probabil dupa urmeaza greul...[flo]

#192
erato

erato

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 03 februarie 2012 - 19:14

Asa cum a zis si Iepumic, toate aceste "piedici" sunt doar incercari pentru a fi sigure de pasul pe care il facem si pt a ne intari pt ceea ce urmeaza.
Incercati sa nu va ganditi prea mult la nepasarea celor de la DPC sau neputinta de a schimba ceva. Atunci cand va veni momentul sa deveniti mame, cu siguranta telefonul va suna si va veti trezi prinse in vartejul intalnirilor cu copilasul vostru, si atunci vor veni alte probleme, apoi cand veti avea minunea acasa, vor veni alte incercari si tot asa. Eu am avut mult de suferit din cauza celor de la DPC, m-au dezamagit de multe ori si nu si-au respectat cuvantul dat, dar totusi eu le multumesc pt copilasul pe care il am acum si pt ca datorita lor, am devenit mama. Si nu disperati, eu am adoptat dintr-un judet cu peste 40 familii pe lista, fara niciun fel de "atentii" sau "pile".

Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha

#193
mariamghicu

mariamghicu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 04 februarie 2012 - 14:02

si eu sper sa fie bine... deocamdata doamna de la DGASPC a fost foarte dragutza, insa ne-a spus din start ca BB sub doi ani nu exista (cum vrem noi).[bang][bang][bang] noi o sa ne facem dosarul si apoi mai vedem...[flo]

by the way ... [8D] am inceput sa citesc din urma 2004-2005 si sunt fascinata de povestile tuturor ... ati trecut prin multe ca sa ajungeti mamici... [pup][pup] sunteti adevarate luptatoare[asia] o[cafea] pentru toate mamicile luptatoare [pup]

#194
mariamghicu

mariamghicu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 04 februarie 2012 - 15:04

puteti sa ma treceti si pe mine pe listutza ca fiind o viitoare mamica in curs de atestare?[pup]

#195
mimi_m

mimi_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 156 mesaje

Postat 05 februarie 2012 - 13:07

Buna,
Si eu incurajez sa aveti rabdare, si asa cum spunea si alta mamica, daca "eu" mi-am gasit copilul mult asteptat, si voi ve-ti reusi... eu chiar nu aveam sperante, dar eram haotarata sa reinoiesc atestatul de cate ori va fi nevoie, si tot voi gasi copilul mult asteptat , noi fiind acum la al doilea atestat.
Eu va mai sfatuiesc , pentru a avea mai multe sanse de reusita sa nu diminuati atat de mult marja dorind un copil de pana la 2 ani, sunt copii de 3-4 ani minunati, care au ajusn la aceasta varsta datorita sistemului, dar datorita asistentului maternal s-au dezvoltat frumos si sunt copii minunati. Si noi ne-am fi dorit initial un copil mai mic, dar fetita care ne-a fost aratata, de 3 ani si jum. este un copil deosebit .


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -