Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Calendarul gradinarului vesel (12)


312 raspunsuri la acest subiect

#61
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 11:41

Alinta,stiam ca sunt unle zona in care n-ai oie sa tai pomi,sa plantezi pomi si alte cele,decat cu acordul primariei sau asa ceva.Da poate ca era doar in Canada,nu mai stiu...

LiMus,din aia Aurora avea,rosie.De fapt ti-am zis,o am si acum,dar nu mai face flori,nu-s de ce!Cand esti acasa imi spui si vedem cum facem sa-ti aduc lacramioare.

Tala,sper sa ti se prinda,n-ar avea nici un motiv sa n-o faca,mai ales ca le-a prins si ploaia acum in pamant.



"La vita e bella"

Bijuterii hand made

De mancare

Dulciuri

Din gradina mea

#62
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 12:38

Aaaa, LeeLoo, acum am inteles de ce erau rasadurile tale de rosii asa amri - pt ca sunt soi Rio grande! Eeee, m-am calmat acum, si ale mele tip cherry sunt la fel ca ale tale, adica de-o palma. Hehe, chiar ca draguti castravetii tai; pana la urma fac fructe prin auto-polenizare?

Tala, succes cu repicatul, pune te rog si tu o poza cu rasadurile tale.

Simali, multumesc de sfat, o sa-l intreb pe Matei daca vrea propria parcela de ingrijit desi nu prea cred. Lui ii place sa ma ajute pe mine, sa-mi care apa, sa puna seminte in pamant etc...

Limus, catre ce destinatie te indreptai?



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

My Family

#63
LiMus

LiMus

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 12:41

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug

Limus, catre ce destinatie te indreptai?

Hong Kong and China via Helsinki!

Spor la treaba!

#64
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 12:55

Valentinag, ne costa 400 RON pomul de 3.5 m, transport, plantat si garantie 6 luni. Acum sa vedem cum va fi, din pacate plantarea s-a amanat pe saptamana viitoare.

Caro

#65
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 12:55

Liviana - cred ca se autopolenizeaza ca altfel cum puteau sa dezvolte deja fructe?? Sau paote are legatura cu faptul ca face flori de ambe sexe? Zau ca nu ma pricep, dar pe mine ma fascineaza faptul ca imi cresc castravetii la mansarda... Rasadurile de rosii cherry sunt asa de mici pentru ca semintele sunt puse acum 2.5 saptamini, dar eu banuiesc ca si ele vor creste la fel de mari ca si celelalte... Tu cind ai pus rosiile cherry?

LiMus - dar ce departe pleci...acum cred ca se poate, la noi s-au deschis aeroporturile, nu?



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si [bibe] Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel



Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.


#66
LiMus

LiMus

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 13:34

Citat:
citat din mesajul lui leeloo2004
LiMus - dar ce departe pleci...acum cred ca se poate, la noi s-au deschis aeroporturile, nu?

In tarile scandinave sunt inchise toate pana cel putin astazi la orele 18:00 GMT (se va face update la 14:00 GMT). Dar pe langa existentul, s-a mai format un nor care se indreapta spre partea aceea. Asa ca sansele de plecare sunt dupa mine 50%-50%.

Spor la treaba!

#67
Tala

Tala

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.517 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 13:52

Olympia, rasadurile despre care ziceam ca au murit zice soacra-mea ca 'au cazut' - o boala comuna a rasadurilor , intr-adevar parca a putrezit tulpina acolo unde iese din pamant (desi sigur nu au fost prea tare udate) insa parca au si fainare (sunt patate cu ceva albicios dar nu prafos) si initial am crezut ca au fost arse de soare. In fine, asta le-a fost soarta. Salata nu stiu de ce am facut-o rasad pt ca acum chiar nu stiu cum o s-o repic[:D] (plus ca nu-i dau prea multe sanse in curte pentru ca ne-au invadat melcii si limacsii).
Liviana, voi face poze cu rasadurile dupa ce le repic
Si eu ma bucur de ploaia de afara, imi pare rau ca n-am apucat s amai seman ce aveam in plan ca le-ar fi prins tare bine.

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

#68
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 16:07

LeeLoo, am pus in martie semintele de rosii cherry.

Limus, succes sa reusesti cu plecarea... Eu am un coleg care acum a plecat acum 10 min la aeroport cu destinatia Singapore. Departe rau mergi, dar cred ca e fascinanta zona Hong Kong. Banuiesti ca pleci trimis de job.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

My Family

#69
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 16:22

Tala n-o repica, ia-o cu pamant cu tot si pune-o afara pe brazda. Daca mai creste un pic iei bucati din ea cu pamant cu tot si le muti mai incolo.



Pene colorate... cate putin din toate!



album

gradina

#70
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 20 aprilie 2010 - 16:49

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug
LeeLoo, am pus in martie semintele de rosii cherry.Limus, succes sa reusesti cu plecarea... Eu am un coleg care acum a plecat acum 10 min la aeroport cu destinatia Singapore. Departe rau mergi, dar cred ca e fascinanta zona Hong Kong. Banuiesti ca pleci trimis de job.Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)My Family
Pai daca le-ai plantat in martie trebuiau sa fie mult mai mari, nu ca ale mele care sunt plantate la inceputul lui aprilie...Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si [bibe] Tudor Andrei (21 Mai 2008)PozePovestea nasterii lui TudorelGiving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understandingJohn D. Rockefeller, Jr.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -