Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicutze de iulie-august 2006 (3)


170 raspunsuri la acest subiect

#31
michella78

michella78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 01 martie 2012 - 12:21

anasia, asteptam sa se faca mai cald, apoi sigur ne vedem! [:)]
off, buli!!!!! cine o sa stea cu el la spital? daca te putam ajuta cu ceva, da un semn! [pup]


michella mami de [zana] Teodora si [roker] Stefan

#32
ralucaspm

ralucaspm

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 770 mesaje

Postat 06 martie 2012 - 10:59

Buna, fetelor !

Am intrat si noi dupa mult timp sa vedem ce mai faceti si sa va salutam.

Bulinuta, sa va traiasca bebe mic si scump , sa aiba o viata frumoasa ! Si insanatosire grabnica lui Rares (de fapt sper ca e deja bine).

Noi suntem bine. Ioanna o sa mearga la toamna in clasa I. Aici nu avem de ales, toti cei nascuti in 2006 merg la toamna in clasa I. Va imaginati ca Nicholas, fiind nascut in Noiembrie , nu o sa aiba nici 5 ani si 10 luni cand o sa mearga in cls I. :)

Nici mie nu-mi vine sa cred ce repede a crescut piersicuta noastra si cat de matura e cateodata. Parca as vrea sa o mai tina micuta. Acum vad video de cand era mica si ma topesc de dragul ei [olala]


Raluca cu [zana] Ioanna , [bonjovi] Iorgos si [copil] Nicholas

#33
michella78

michella78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 13 martie 2012 - 11:15

ioana, bine ai revenit printre noi!
facem schimb de impresii din toamna, pentru clasa I.
buli, sunteti mai bine?
anasia, voi ce mai faceti!
nu mai scrie nimeni la piersicute unde sunt mamicile? sau eu sunt singura nevorbita?![:D]

michella mami de [zana] Teodora si [roker] Stefan

#34
anasia

anasia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 862 mesaje

Postat 13 martie 2012 - 19:32

michella, numai ce am trecut printr-o amigdalita purulenta, laringo-trah....le-am cules de la gradi, unde bineinteles vin copilasi copti bine de tot[bang]
bulinuta, cum e Rares? s-a recuperat?
raluca, bine-ati revenit!

anasia si [zana] Alessia Anca(14.08.2006)



#35
michella78

michella78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 11:21

anasia, sper ca sunteti mai bine acum! Teodora a avut rosu in gat sapt trecuta. din fericire Stefan nu a luat de la ea! de-abia astept calura, sa scapam de racelile astea!

michella mami de [zana] Teodora si [roker] Stefan

#36
anasia

anasia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 862 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 16:37

michella, dupa tura de antibiotic, da....inca n-am terminat

anasia si [zana] Alessia Anca(14.08.2006)



#37
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 21:44

off l=am operat a stat o spatamana in spital; vai de el...i-au bagat targocid - cel mai puternic atb d epe piata romaneasca, imunoglobuline etc...nu mai stiau ce sa ii faca ca nus tiau ce are [q]



acum e acasa in sfarsit si il tin acasa nu il duc la gradi sa isi revina ca e si anemic si vai de el...



bb e bine, ia bine in greutate si oracaie [:D]..e un scump il pupam toata ziua si io si rares si tati [olala]...e bataie pe el ca sta putin treaz si atunci toti stam calare pe el



pup fetele si piersicutele si mai revenim



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#38
michella78

michella78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 12:05

buli, ma bucur din suflet ca acum sunteti bine!
am si eu o problema, daca aveti timp, astept ceva sfaturi.
de catva timp Teodora tot venind de la gradi imi spunea ca fetita X s-a uitat mai urat la ea, ca i-a spus cuvinte urate ....ma rog, altele asemenea. am discutat cu educatoarea. mi-a confirmat ca este o fetita ai caror parinti au inteles sa nu ii stabileasca limite de comportament. (a se citi : cand vine acasa copilul meu e foarte cuminte, toata ziua se uita la tv)
pana saptamana asta cand a venit acasa si mi-a spus X m-a lovit.si nu oricum, lovita peste fata. va dau cuvantul meu ca prima reactie am avut-o : loveste-o si tu! deja simteam ca nu ma mai tin curelele.
erau cu ingrijitoarea in acel moment, doamna fiind la baie. azi dimineata am mers din nou la gradi. doamna mi-a spus ca probabil X este intr-un moment foarte dificil (mama tocmai a nascut, perioada de adaptare) si ca a refulat aici. sigur, inteleg. dar sa nu refuleze pe fi-mea! isi va spori atentia, va incerca o discutie cu parintii, ce poate si ea sa faca.
problema e ce sa ii spui copilului tau sa faca cand altii se comporta ca in preistorie?


michella mami de [zana] Teodora si [roker] Stefan

#39
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 15 martie 2012 - 15:44

michella nu stiu ce sfat sa iti dau ca si la rares e un baietel...Radu ca il tot trosneste si am tot vb cu educatoarea si cu el la un mom dat si nimic...e atunci i-am zis sa il trosneasca si el ca asta e...si s-a enervat Rares intr-o zi si s=a rastit la el mai puternic asa...e si cu un cap mai mare ca Radu si de atunci sunt cei mai buni prieteni...nu cred ca asta e solutia dar nu mai stiam ce sa fac [:I]



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#40
anasia

anasia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 862 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 14:40

michella, cu riscul sa-mi iau niste rosii in cap...i-am spus fetei in felul urmator daca continua sa o loveasca cineva, chiar si dupa ce d-na l-a atentionat (pedepsit) , sa se fereasca sa se mai joace cu acel copil si sa riposteze...asta e, daca nu intelege cu vorba buna, de ce copilul meu trebuie s-o incaseze?
bulinuta, of, multa sanatate, sa va recuperati repede si multi pupici lui praslea mic[pup] o prietena buna mi-a recomandat mierea de manuka , pt imunitate, infectii...este f scumpa, dar ma bate gandul s-o incerc;

anasia si [zana] Alessia Anca(14.08.2006)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -