Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicutze de iulie-august 2006 (3)


170 raspunsuri la acest subiect

#161
michella78

michella78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 13 mai 2013 - 08:57

buna dimineata!

Teodora a mers la Inviere cu tati, eu am ramas cu Stefan acasa. au luat Lumina si s-au intors, nu au ramas la slujba.

iepurasul i-a adus cartela la un telefon mai vechi al meu. nu vroiam neaparat sa ii iau telefon dar, pentru ca pleaca in tabara .... nu sunt in stare sa ma despart de ea atatea zile fara sa am posibilitatea de a comunica direct la orice ora. 

imi amintesc ce vremuri ... scriau atatea fete, chiar ma gandeam  ce mai fac, cum mai sunt atatea piersicute la care ma gandesc cu drag! [flo2] 



#162
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 15:57

michella si eu ma gandesc cu nostalgie la cum era pe vremuri...din pacate si la cealalta odisee, cea a lui Filip, nu se mai scrie mai deloc  [:(] , multa lume a trecut pe fb :(

 

noi am venit din turcia dintr-o asa zisa vacanta  [soc] ne-a capiat filip si pot s adeclar: am cel mai cuminte cupil din lume: Rares si cel mai nazdravan ever: Filip  [fum]



#163
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 09:52

am intrat pe prima pagina sa vad sarbatoritii si nu i-am gasit :(...mai trist e ca topicul e de cand eram gravida in 30 saptamani  [ups]



#164
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 18 iulie 2013 - 12:47

LA multi ani piersicutelor sarbatorite! Fac 7 ani anul asta ...e aproape incredibil cum trece timpul!

Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!



#165
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 13:28

Salut fetele! ce mai faceti?

Eu am intrat sa vad care mai e miscarea pe aici, dar vad ca nu mai scrie nimeni...

Vroiam sa va zis ca sunt insarcinata in 8 sapt  [il]  deci facem si noi bb2! Ma oftic un pic ca o sa fie diferenta destul de mare, dar asta e acum.

Piersicutele noastre sunt mari. Am inceput si noi cls 1, incane arde de joaca nici vorba de teme si responsabilitati, dar sper sa ne mobilizam.

M-am inscris la odisee din nou...

Va pup! [flo2]



#166
carmen_vlad

carmen_vlad

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 28 ianuarie 2014 - 10:51

Ramoon sarcina usoara

cum te simti?

 

si noi tot in clasa I, am evoluat destul de bine

sper ca mai scrieti pe undeva



#167
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 02 februarie 2014 - 23:43

Buna Piersicute,

Long time no see :).....

Vreau sa va anunt ca noi il asteptam pe bebe 2... Ramoon cred ca suntem in aceeasi odisee....

Bogdan e flacau in toata regula, cls 1, merge bine cu scoala...e nazdravan si ne uimeste pe zi ce trece....abia isi asteapta fratiorul...pupa burta toata ziua, e numai dupa mine sa ma ajute...

Din pacate am avut pb, doar ce am iesit din spital...contractii col scurtat deschis....emotii mari...avem 26 sapt, ne rugam sa fie bine...

Toata perioada de cand nu am scris am fost "sclava" locului de munca....mare parte din timp eram la birou...nu am avut timp de nimic, abia reuseam sa stau cu Bogdan...

Acum sunt acasa, de o sapt din cauza pb...cu toate ca ma simt rau de mai demult...am continuat cu munca...si pt ce? Nu stiu...speram la mai bine, etc....

Voi cum mai sunteti?

Va pup si va imbratisez cu drag....
Sa ne auzim cu bine,

Mada

#168
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 12:48

Salutare!

Carmen_vlad, mersi fumos! da, sunt bine. Nu mi-a fost rau la inceput asa cum nu mi-a fost nici la Timeea. Abia acum (am 27 de sapt) a inceput sa-mi fie un pic greu ca burtica incepe sa fie mare, obosesc repede, nu ma mai pot apleca, contractii...

Vad ca si tu ai pereche, felicitari pt. puiuti!

 

Madacristina, da acum suntem colege si la odiseea pt. bb2, nu te mai tineam minte :)

 

Va pup!



#169
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 12:50

:) ce sincronizare Ramoon, tocmai am postat in partea cealalta ca am fost impreuna aici ;)

Pupici

#170
emiliapop

emiliapop

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 245 mesaje

Postat 23 martie 2014 - 19:38

Buna,
Nici noi nu am mai intrat de mult, nu suntem in tara si eu sufar tare de dor de casa si parinti aproape ca nu mai suport si Alex la fel ca mine rezista cu greu , un an pierdut pentru el aici ca mi l-au incadrat la primary 3 si el nu stia decat litere si cifre si nu stia sa citeasca si in 7 luni la scoala nici engleza nu a invatat si nici sa citeasca si in curand in august o sa faca 8 ani :(( . Copilul asta al meu nu are noroc deloc daca vreti sa cititi mai mult gasiti aici http://comunitate.de...28#entry7978753

In rest astept sa ajung acasa cat mai repede si sper sa nu ma duc cu capul intre timp!

Sanatate la toata lumea si sa auzim de bine next time!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -